Subscribe Now
Trending News

مقالات

همه

فیزیوتراپی چیست؟ 

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی یک حرفه پویا با پایه تئوری و علمی تثبیت شده و کاربردهای بالینی گسترده در ترمیم، حفظ و ارتقای عملکرد بدنی بهینه است.

این شامل:

بررسی افراد دارای نقص، محدودیت عملکردی و ناتوانی یا سایر شرایط مرتبط با سلامت به منظور تعیین تشخیص، پیش آگهی و مداخله.

کاهش آسیب و محدودیت عملکردی با طراحی، اجرا و اصلاح مداخلات درمانی.

پیشگیری از آسیب، آسیب، محدودیت عملکردی و ناتوانی، از جمله ارتقاء و حفظ تناسب اندام، سلامتی و کیفیت زندگی در افراد در هر سنی.

مشارکت در مشاوره، آموزش و پژوهش.

فیزیوتراپیست چه کاری انجام می دهد؟

فیزیوتراپیست ها خدماتی را ارائه می دهند که به بازیابی عملکرد، بهبود تحرک، تسکین درد، و پیشگیری یا محدود کردن ناتوانی های جسمی دائمی بیماران مبتلا به آسیب یا بیماری کمک می کند. فیزیوتراپیست ها برای بازیابی، حفظ و ارتقای تناسب اندام و سلامت کلی بیماران، از نزدیک با بیماران همکاری می کنند. بیماران ممکن است شامل قربانیان تصادفات و افرادی با شرایط ناتوان کننده مانند کمردرد، شکستگی، صدمات سر، آرتریت، بیماری قلبی و فلج مغزی باشند.

فیزیوتراپ

همچنین میتوانید مطالعه کنید:7 راه برای درمان کمردردهای مزمن بدون انجام عمل جراحی 

فیزیوتراپیست سوابق پزشکی بیماران را بررسی می کند، سپس قدرت، دامنه حرکت، تعادل و هماهنگی، وضعیت بدن، عملکرد عضلانی، تنفس و عملکرد حرکتی آنها را آزمایش و اندازه گیری می کند. آنها همچنین توانایی بیمار را برای مستقل بودن و ادغام مجدد در جامعه یا محل کار پس از آسیب یا بیماری تعیین می کنند. در نهایت، آنها برنامه های درمانی را تنظیم میکنند که استراتژی درمان، هدف آن و نتیجه پیش بینی شده را توصیف می کند.

آندوسکوپی رفلاکس معده
بیشتر بخوانید

در ایلینوی، شما می توانید برای ارزیابی یا درمان به یک فیزیوتراپیست ارجاع دهید. فیزیوتراپیست ها ارجاعات پزشکان، دندانپزشکان، پرستاران حرفه ای پیشرفته، دستیاران پزشک، متخصصین پا و کایروپراکتیک ها را می پذیرند.

همچنین می توانید به طور مستقل نظر یک فیزیوتراپیست را جویا شوید. برای ارزیابی فیزیوتراپی نیازی به ارجاع نیست.

دستیار فیزیوتراپیست چه کاری انجام می دهد؟

دستیار فیزیوتراپیست ها اجزای روش های فیزیوتراپی و وظایف مرتبط را طبق دستور یک فیزیوتراپیست ناظر انجام می دهند.دستیار فیزیوتراپیست ها با کمک به فیزیوتراپیست با درمان هایی که برای بهبود تحرک، تسکین درد و پیشگیری یا محدود کردن ناتوانی جسمی دائمی طراحی شده اند، به بیمارانی که مشکلات حرکتی به دلیل آسیب یا بیماری دارند، کمک می کنند. بیماران ممکن است شامل قربانیان تصادفات و افرادی با شرایط ناتوان کننده کوتاه مدت و طولانی مدت مانند کمردرد، شکستگی، صدمات سر، آرتریت، بیماری قلبی و فلج مغزی باشند.

دستیار فیزیوتراپی چیست؟

دستیاران فیزیوتراپی هر پرسنل پشتیبانی هستند که وظایف تعیین شده مربوط به عملکرد خدمات فیزیوتراپی را انجام می دهند. به طور معمول، این به معنای فردی است که تحت هدایت یک فیزیوتراپیست آموزش دیده است که وظایف معمول تعیین شده و تحت نظارت مربوط به فیزیوتراپی را انجام می دهد. دستیاران فیزیوتراپی در ایلینوی مجوز ندارند.

هر کسی می تواند یک دستیار فیزیوتراپی باشد. اگر فرد تحت قانون  ایلینوی مجوز فیزیوتراپ یا دستیار فیزیوتراپیست را نداشته باشد، یک دستیار است. مشاغل زیر به عنوان دستیاران فیزیوتراپیست در ایلینوی در نظر گرفته می شوند:

مربیان ورزشی

فیزیولوژیست های ورزشی

مربیان شخصی

علائم یبوست و راه های درمان آن
بیشتر بخوانید

درمانگران ماساژ

حرکت شناسان

دانشجویان فیزیوتراپیست و دانشجویان دستیار فیزیوتراپیست

سایر افراد فاقد مجوز یا اعتبار

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *