Subscribe Now
Trending News

مقالات

طب سنتی و گیاهان دارویی

خواص ماگنولیا ، کاهش درد و افزایش ادرار 

خواص ماگنولیا ، کاهش درد و افزایش ادرار

ماگنولیا یکی از گیاهان رده دو لپه های است که به صورت درخت و بوته وجود دارد. گیاه شناسان خاستگاه اصلی این گیاه را آمریکای مرکزی و آسیای دور می دانند. برای اینکه ماگنولیا بتواند رشد کند به شرایطی مانند خاک مرطوب و خنثی، و آب و هوای گرمسیری و نیمه‌گرمسیری احتیاج دارد. از مهم ترین ویژگی های این گیاه می توان به گل های منفرد سفید – صورتی اشاره کرد. از خواص ماگنولیا برای درمان بسیاری از بیماری ها می توان استفاده کرد. بومی های آمریکای جنوبی مانند مایاها و آزتک ها از جمله اولین کسانی بودند که به این خواص درمانی ماگنولیا پی بردند.

خواص ماگنولیا

کاهش درد

در گذشته مهم ترین ویژگی برای استفاده از گیاهان دارویی، درمان درد بوده است. پزشکان طب سنتی هموار به دنبال گیاهانی می گشتند که بتواند درد های موضعی و داخلی را کاهش بدهد. عصاره این گیاه یکی از قدیمی ترین مسکن های طبیعی محسوب می شود که از آن برای التیام سر درد، دندان درد و سایر مشکلات استفاده می شده است. مصرف خوراکی ماگولیا باعث کاهش اسپاسم در سیستم تنفسی، روده و اسپاسم عضلانی در اندام می شود. امروزه از عصاره این گیاه برای ساخت کرم های دندان درد استفاده می شود. تاثیر این گیاه بر روی دندان های پوسیده، به مراتب از گل میخک بیشتر است.

کنترل میل جنسی

اسانس ماگنولیا به عنوان یک ضدافسردگی عمل کرده و به مهار و کنترل میل های جنسی کمک می کند. این ویژگی برای کسانی که از عواقب غیر طبیعی و شدید جنسی رنج می برند سودمند است. برای سال ها رژیم ایران برای کنترل میل جنسی در دوره سربازی، در غذای افراد کافور می ریزد. این موضوع بسیار خطرناک است به طوری که حتی می تواند توانایی باردار کردن را از فرد بگیرید. هر چند استفاد از هر گونه ماده ای برای کنترل میل جنسی در افراد انسانی نیست، اما بهتر است بدین منظور از خواص ماگنولیا استفاده شود تا کافور.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
خواص صمغ کندر، تنظیم قاعدگی و افزایش ادرار

جلوگیری از سپسیس

سپسیس یکی از خطرناک ترین عفونت های خونی است که به دلیل ضعف دستگاه ایمنی بدن یا عوامل آلوده کننده مانند قارچ، باکتری و ویروس بوجود می آید معمولا زمانی که شما دچار زخم یا بریدگی قرار می گیرد، بیشترین خطر ابتلا به سپسیس تهدیدتان می کند. خواص ضد عفونی روغن ماگنولیا آن را به خوبی برای زخم های خارجی و داخلی کاربرد می دهد. خواص انعقادی این گیاه بار توسط آزمایشات پزشکی ثابت شده است. این موضوع می تواند برای مبتلایان به هموفیلی نیز خبر بسیاری خوبی باشد.

خواص آگریمونیا در طب سنتی را بیشتر بشناسید
بیشتر بخوانید

بهبود عملکرد شناختی

خواص ماگنولیا برای عملکرد مغز بسیار مفید است. یکی از مهم ترین بیماری هایی که سالمندان را تهدید می کند آلزایمر و زوال عقل است. تحقیقات نشان می دهد که از هر 10 سالمند، 6 نقر با بیماری های شناختی دست و پنجه نرم می کند. استفاده از عصاره این گیاه می تواند سلول های مغزی شما را سالم و شاداب نگه دارد. تحقیقات نشان می دهد افرادی که در طول هفته یک یا دو بار از دمنوش ماگنولیا استفاده می کنند، خطر ابتلا به آلزایمر 40 درصد کمتر تهدیدشان می کند.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
آشنایی با تاثیرات مثبت مصرف میوه اوگلی

خواص ماگنولیا

خواص ماگنولیا و افزایش ادرار

روغن این گیاه یک دیورتیک محسوب می شود. این بدان معنا است که می تواند دفعات و مقدار ادرار را افزایش بدهد. این موضوع برای کسانی که دچار ناراحتی های کبدی هستند بسیار خبر خوبی است چرا که معمولا ادرار، آب اضافی، سدیم، اسید اوریک، نمک صفرا، و دیگر عناصر سمی از بدن را حذف می کند. علاوه بر این تحقیقات سال 2012 دانشمندان ژاپنی نشان می دهد که ادرار می تواند بخشی از چربی بدن را نیز خارج کند. این موضوع برای کسانی که قصد دارند وزن خود را کاهش بدهند خبر بسیار خوبی است.

 

کاهش مشکلات هورمونی

خانم هایی که مشکلات قاعدگی نامنظم یا پریود های دردناک دارند می توانند از خواص این گیاه بهره مند شوند. نه تنها استفاده از عصاره این گیاه به تنظیم منژیت ها کمک می کند، بلکه منجر به کاهش دیگر علائم سندروم دردناک پیش قاعدگی، مانند سردرد، درد ناحیه شکمی، سرگیجه و نوسانات خلق و خو می شود. این خواص هورمونی برای کاهش علائم یائسگی نیز بسیار مفید است. تحقیقات نشان می دهد که ماگنولیا می تواند عملکرد هورمون هایی مانند استروژن را تقلید کند. استفاده از این روش برعکس هورمون درمانی، هیچ گونه عوارض جانبی از خود بر جای نمی گذارد.

خرنوب چیست و چه خواص درمانی دارد؟
بیشتر بخوانید

منبع: https://asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

فواید ماگنولیا کاهش درد کنترل میل جنسی

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *