Subscribe Now
Trending News

مقالات

پوست و زیبایی

با این ترفندها موهایتان را پرپشت نشان دهید! 

با این ترفندها موهایتان را پرپشت نشان دهید!

متاسفانه موهای مرده که همیشه کف سر می‌خوابند موجب داشتن موهای نازک می‌شوند. اگرچه موهایتان آنقدری که دوست دارید پر و زیبا نیستند اما می‌توانید با چند ترفند ساده و سریع به همان اندازه‌ای که دوست دارید موهایتان را پرپشت نشان دهید. اما چطور می‌شود موهای نازک مانند موهای ضخیم به نظر برسند؟ چه مدل کوتاهی برای موهای نازک بهتر است؟ چه مدل آرایش مویی برای موهای نازک مناسب است؟ دانستن نکاتی که در مقاله زیر آورده شده برای کسانی که موهای نازک دارند، لارم است. در این مقاله می‌خوانیم:

1.انتخاب مدل کوتاهی مناسب

2.استفاده از محصلات آرایش مو

3.خشک نکردن مو با سشوار

4.استفاده درست از سشوار

5.استفاده از محصول تقویت مو

1.مدل کوتاهی مناسبی انتخاب کنید

از آنجایی که بعضی از محصولات آرایش مو حجم دهنده هستند، انتخاب مدل مویی که ظاهری پر به موهایتان بدهد، از اهمیت ویژه‌‍ای برخوردار است. بهترین اندازه مو برای شما متوسط، روی شانه یا کوتاه است زیرا موهای نازک مستعد مو خوره هستند و موهای بلندتر باعث می‌شود که موهایتان کم و نازک به نظر برسد. هرچند اگر می‌خواهید موهایتان بلند باشد، از مدل موی تکه تکه و درهم ریخته استفاده کنید. وقتی که در مورد مدل مویتان تصمیم گرفتید ، از آرایشگر خود بخواهید تا نوک موهایتان را بزند زیرا لایه‌های سنگین مو باعث می‌شود که پایین موهایتان نازک‌تر به نظر بیاید.

 بیشتر بخوانید: انواع مدل مو بر اساس فرم صورت  

مدل موی تکه‌تکه را می‌توانید در موهای هنرپیشه‌هایی مانند مارگوت رابی ، اما رابرتز و السا پاتاکی ببینید که موهای نازک دارند و همیشه از مدل موی تکه‌تکه استفاده می‌کنند. این مدل موهای کوتاه برای طیف گسترده‌ای از صورت‌ها مناسب هستند و همیشه ظاهری شیک به شما می‌دهند.

خواص روغن نارگیل برای پوست و مو
بیشتر بخوانید

2.به راحتی از محصولا آرایشی مو استفاده کنید

حجیم کردن مو

محصولات آرایشی مو مانند فوم ضخیم کننده مو، اسپری و موس تنوع بسیار زیادی دارند که به راحتی قابل استفاده هستند و به مو حجم می‌دهند اما مهم است که از این محصولات زیاد استفاده نکنید. ابتدا آن را پایین موهایتان بزنید سپس همینکار را برای بالای موهایتان انجام بدهید. اینگونه مطمئن می‌شوید که مواد روی موهای نازک و صاف شما سنگینی نمی‌کند.

3.موهایتان را با سشوار خشک نکنید

حجیم کردن مو

بهترین راه برای حجیم کردن موهای نازک این است که 90 درصد موهایتان بدون سشوار خشک شود سپس آنها را شانه کنید. مرتباً انگشت‌هایتان را میان موهایتان حرکت دهید. اینکار باعث می‌شود که مو کمی ضخیم شود و بافت طبیعی آن تقویت شود.

4.به درستی از سشوار استفاده کنید

هنگامی که موهایتان خشک شد، شما کار خودتان را انجام داده‌اید. حالا کار با سشوار آغاز می‌شود. باید بخش کوچکی از مو را از بالا بگیرید، آن را دور برس پیچ بپیچید و سشوار را به سمت آن بگیرید. موهایتان را به سمت بالا بکشید و سشوار را کامل روی ریشه مو بگیرید تا خشک شوند و کمی پف بایستند.

نکته مهم:

سشوار را به سمت پایین بگیرید تا مدل موهایتان صاف و مرتب باشد و تارهای مو روی سر بخوابد. شما می‌خواهید به موهایتان حجم بدهید نه اینکه آنها وز کنید.

5.از محصول تقویت کننده مو استفاده کنید

حجیم کردن مو

جهت ایجاد حجم بیشتر، شامپوی خشک تقویتی را روی موهای خود اسپری کنید. این محصول نه تنها مو را تقویت می‌کند بلکه روغن‌های اضافه موهایتان را از بین می‌برد و کمک می‌کند تا موهایتان برای مدت بیشتری خوش حالت باشد.

10 مدل موی عالی و ترند شده که باید آنها را امتحان کنید
بیشتر بخوانید

 بیشتر بخوانید: با این ۳ روش موهایتان خیلی زود بلند می‌شود!  

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *