Subscribe Now
Trending News

مقالات

طب سنتی و گیاهان دارویی

خواص مارشمالو ، درمان سرفه و کاهش التهاب 

خواص مارشمالو ، درمان سرفه و کاهش التهاب

احتمالا اولین چیزی که بعد از شنین نام مارشمالو به ذهنتان خطور می کند شیرنی های سفید پف کرده ای است که این روز ها بسیار پرطرفدار شده اند. اما مارشمالو اسم یک گیاهی طبی نیز می باشد. این گیاه که به خانواده Malvaceae تعلق دارد، چند ساله و گلدار است. مهم ترین مناطقی که در آن مارشمالو وجود دارد آسیای میانه و اروپا می باشد. برای قرن ها بومی های سلتیک از عصاره این گیاه برای درمان مشکلات پوستی و داخلی استفاده می کردند. از همین رو دانشمندان تحقیقات زیادی را در مورد خواص مارشمالو انجام داده اند که ما در این مقاله شما را با نتایج برخی از آنها آشنا می کنیم.

خواص مارشمالو

درمان سرفه و سرماخوردگی

استفاده ار دمنوش ریشه مارشمالو می تواند با کاهش تورم و احتقان به مشکلاتی مانند گلو درد، سرما خوردگی و سرفه کمک کند. خواص آنتی اکسیدانی و توانایی های مخاطی آن باعث کاهش تحریک گلو و کاهش تورم در گره های لنفاوی شده و سرعت بهبودی را افزایش می دهد. همین خواص مارشمالو باعث شده است تا از آن در ساخت شربت های رفع سرفه و درمان سرماخوردگی استفاده شود. همچنین به نظر می رسد که استفاده از عصاره این گیاه باعث بیشتر شدن بزاق شده که این موضوع به خشکی دهان کمک می کند.

مبارزه با عفونت های باکتریایی

اگر شما تونسیلیت، برونشیت، عفونت دستگاه ادراری یا عفونت تنفسی را تجربه می کنید، می دانید که مهم ترین نشانه های آنها عرق کردن، سوزش و حساسیت پذیری است. استفاده از دمنوش مارشمالو در قدم اول می تواند این نشانه ها را کاهش دهد. خواص مارشمالو به داشتن ویژگی های آنتی باکتریال شهره است. همین موضوع باعث شده است تا استفاده از عصاره این گیاه در رفع عفونت های باکتریایی مفید باشد. همچنین بعد از مصرف میزان ادرار شما بیشتر می شود که این موضوع نیز به دفع باکتری ها در عفونت های ادراری کمک می کند.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
خواص گواوا ، جلوگیری از سرطان و درمان سرماخوردگی

کاهش مشکلات گوارشی

استفاده از ریشه مارشمالو برای بهبود سلامت دستگاه گوارش شامل کاهش یا جلوگیری از سوزش سر دل، علائم زخم معده، اسهال و یبوست است. این ماده می تواند به خوبی سطوح حساس معده را پوشانده و به این طریق از سوزانده شدن معده توسط اسید جلوگیری کند. این موضوع برای کسانی که روزه می گیرند بسیار مفید است چرا که آنها مجبور هستند بیش از 12 ساعت در طول را با شکم خالی سر کنند. ترشح این اسید زمانی که معده شما خالی باشد می تواند آسیب های بسیاری به شما وارد کند. اگر شما قبل از افطار احساس سوزش می کنید بهتر است از عصاره این گیاه استفاده کنید.

خواص تمشک شمالی، بهبود گردش خون و سم زدایی بدن
بیشتر بخوانید

درمان مشکلات پوستی

استفاده از خواص مارشمالو برای درمان مشکلات پوستی قدمنی چند صد ساله دارد. اخیرا محققان کتاب های طبی مربوط به دوره رومی ها را یافته اند که در آن نسخه هایی برای درمان مشکلات پوستی توسط عصاره مارشمالو قید شده است. این گیاه با آرام کردن سیستک عصبی- پوستی، از ایجاد حساسیت پوستی جلوگیری می کند. از آن گذشته، خواص آنتی باکتریال مارشمالو بهترین درمان برای آکنه ها بشمار می رود. شما با مصرف موضعی عصاره این گیاه می توانید مشکلاتی مانند نیش حشرات، زخم، سوختگی، خراش، پوست خشک و اگزما را درمان کنید.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
پماد کلوبتازول درمان مشکلات پوستی Clobetasole

خواص مارشمالو

خواص مارشمالو و کاهش التهاب

مطالعه ای در سال 2011 اثرات مکمل ریشه مارشمالو را بر روی پروفیل های لیپید خون و عملکرد کبد طی یک ماه مورد بررسی قرار داد. محققان دریافتند که این گیاه دارای اثرات ضد التهابی است که در برابر التهاب حاد و مزمن که یکی از دلایل اصلی بیماری های قلبی است، مقاومت می کند. این آزمایش مواردی دیگری مانند التیام زخم، توانایی های ضد لیپیدمی و افزایش کلسترول HDL را نشان داد. در حال حاضر تحقیقات بیشتری در مورد این خاصیت مارشمالو در دست بررسی است.

کاهش احتباس آب در بدن

تحقیقات نشان می دهد که عصاره این گیاه یک دیورتیک بوده و عملکردی مشابه با قرص های آب دارد. این موضوع می تواند به روند بهبودی مشکلاتی مانند ورم معده و ادما کمک کند. اگر رژیم غذایی خاص شما یا سطح هورمون ها ( کسانی که قاعدگی یا یائسگی را تجربه می کنند ) باعث احتیاس آب در بدت شما شده و مشکلاتی را ایجاد می کند، استفاده از عصاره این گیاه با افزایش ادرار می تواند به راحتی به شما کمک کند.

خواص چای بهار نارنج برای معده و اعصاب (ویدیو)
بیشتر بخوانید

منبع: https://asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

درمان سرفه درمان مشکلات پوستی فواید مارشمالو

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *