Subscribe Now
Trending News

مقالات

پوست و زیبایی

8 باور غلط که برای مراقبت از مو باید بدانید 

8 باور غلط که برای مراقبت از مو باید بدانید

موهای سالم و زیبا برای هر خانمی یک آرزو است، برخی از اشتباهات باعث می‌شوند موهای سالم و زیبا آسیب دیده شوند. 8 باور غلط را که تا به حال فکر می‌کرده‌اید درست است را برای شما شرح می‌دهیم تا به کارگیری آن موهای شما کمتر دچار آسیب شود. به این خاطر در این مقاله لازم دیده شد که به آن اشاره کنیم و درستی آن را بررسی کنیم. با استایلی همراه باشید.

اشتباه 1: شامپو به معنی پاک کننده مو است

شامپو کردن مو

این یک باور غلط است که شامپو به معنی پاک کننده مو است، بنابراین نیازی به هدر دادن شامپو نیست. شما فقط به ¼ شامپو نیاز دارید تا موهای خود را بشویید در صورتی که موهای شما بسیار بلند است به مقدار بیشتری نیاز دارید. اگر شما هر روز موهای خود را شامپو می‌زنید تا موهایتان تمیزتر شود باید بگویم که این نیز یک باور اشتباه است.

اشتباه 2: خشک کردن مو با سشوار باعث ریزش مو می‌شود

سشوار مو

این نکته در صورتی درست خواهد بود که روزانه از سشوار به مدت طولانی استفاده کنید که باعث می‌شود موهای شما خشک و آسیب‌پذیر شود ولی استفاده از سشوار باعث ریزش دائمی نمی‌شود فقط باعث خشکی مو می‌شود، که هنگام استفاده از سشوار بهتر است از محصولات مراقبت از مو قبل از سشوار استفاده کنید.

اشتباه 3: خوابیدن با موهای مرطوب باعث ایجاد قارچ در سر می‌شوند

خوابیدن با موی خیس و مرطوب

مدل‌های برزیلی به طور منظم، خوابیدن با موهای مرطوب را تمرین می‌کنند. یکی از ترفندهای زیبایی این است که موهای مرطوب خود را در حوله بپیچانید. نمی‌توان گفت خوابیدن با موهای مرطوب باعث بروز بیماری قارچ در سر می‌شود زیرا عفونت‌های پوستی به خاطر آلودگی و یا عدم استفاده از ابزارهای مراقبت از موهای آسیب دیده رخ می‌‌دهند. قارچ پوست سر، معمولا کودکان را هدف قرار می‌دهد زیرا سیستم ایمنی پایین‌تری دارند و نسبت به عفونت‌های پوستی مستعدتر هستند.

بهترین ماسک موز برای صورت
بیشتر بخوانید

اشتباه 4: شستشوی بیش از حد می‌تواند باعث ریزش مو شود

شستن موهای شما تا زمانی که هر روز از محصولات شیمیایی استفاده نکنید باعث خشکی و وزی مو نمی‌شوند. متخصصان زیبایی توصیه می‌کنند هفته‌ای 3 بار موهای خود را با شامپو بشویید. اما در روزهای تابستان بدلیل گرمای هوا و حمام روزانه بهتر است موهای خود را فقط با آب بشویید و با محصولات مرطوب کننده پس از حمام آن را احیا و مرطوب کنید.

اشتباه 5: برس زدن باعث رشد مو می‌شود

برس زدن مو

بهتر است هنگام شانه زدن به آرامی اینکار را انجام دهید. برس زدن موها نه تنها باعث رشد مو نمی‌شود بلکه برس زدن بیش از حد:

  • باعث آسیب به کوتیکول مو می‌شود.
  • باعث پخش شدن چربی‌های پوست و موی سر می‌شود.
  • به دلیل اصطکاک بیش از حد باعث می‌شود ساقه‌های مو شکننده شوند.

 بیشتر بخوانید: استفاده از برس‌های هوشمند با قابلیت تشخیص جنس مو  

اشتباه 6: کوتاه کردن مو باعث می‌شود موها سریع‌تر رشد کنند

رنگ کردن مو و ریزش مو

این یک باور کاملا اشتباهی است که می‌گویند با کوتاه کردن مو رشد آن سریع‌تر می‌شود. کوتاه کردن بیش از حد منجر به رشد سریع و یا ضخیم‌تر آن نمی‌شود. واقعیت بر این است که با کوتاه کردن به نظر می‌رسد که موها ضخیم‌تر شده‌اند. ناگفته نماند که استفاده از برخی داروها بر رشد مو تاثیر دارد اما کوتاهی مو ارتباط مستقیمی با رشد مو ندارد.

 بیشتر بخوانید: ۵ مدل کوتاهی مو مناسب فرم صورت  

اشتباه 7: رنگ کردن مو باعث ریزش مو می‌شود

رنگ کردن مو در صورتی منجر به ریزش مو می‌شود که نسبت به مواد رنگ مو حساسیت داشته باشید. از این رو رنگ کردن مو بر ریشه‌ی مو تاثیری ندارد و باعث ریزش مو نمی‌شود. فقط در صورتی که از دکلره استفاده می‌کنید باعث ایجاد موخوره می‌شود. همانطور که می‌دانید محصولات رنگ‌ مو، شیمیایی هستند و باعث می‌شود موهای شما خشن شود بنابراین  به این نکته توجه کنید که رنگ‌هایی تهیه کنید که استاندارد هستند و همینطور پس از استفاده از رنگ مو از محصولات مراقبت از مو استفاده کنید. بهتر است موهای خود را هر دو یا سه ماه رنگ کنید.

مراقبت از پوست در فصل تابستان؛ آنسوی کرم‌های ضد آفتاب
بیشتر بخوانید

 بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب رنگ مو بر اساس پوست و چشم  

اشتباه 8: استرس باعث سفید شدن مو می‌شود

استرس و سفید شدن مو

این یک باور کاملا اشتباهی است. سفید شدن مو تنها به دلیل استرس نیست بلکه به عواملی مثل ژنتیک، سن و وراثت بستگی دارد. بدن هر فردی تا یک زمان مشخصی ملانین تولید می کند که در صورت عدم تولید ملانین موها سفید می‌شوند. بنابراین سفید شدن مو هیچ ارتباطی با مسائل استرسی ندارد.

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *