Subscribe Now
Trending News

مقالات

سبک زندگی

5 عادت صبحگاهی که مانع کاهش وزن می‌شود! 

5 عادت صبحگاهی که مانع کاهش وزن می‌شود!

بزرگترین اشتباهی که مردم هنگام تلاش برای کاهش وزن مرتکب می‌شوند، در لحظات اول صبح اتفاق می‌افتد! انتخاب‌هایی که هر صبح انجام می‌دهد بقیه روز و روزهای آینده شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین انجام عادت‌های غلط می‌تواند مانعی برای کاهش وزن شما باشد و در مقابل آن، ایجاد عادت‌های صحیح می‌تواند برنامه کاهش وزن شما را بسرعت پیش ببرد.

کاهش وزن فرایندی است که نیاز به نظم و انضباط دارد. از لحظه‌ای که تصمیمی می‌گیرید که می‌خواهید به وزن ایده‌آل برسید، خواه برای بهبود سلامتی، تناسب اندام و یا هر دو، باید تغییراتی بسیار مهم در سبک زندگی خود ایجاد کنید. برای شروع باید از عادت‌های بدی که هر صبح اتفاق می‌افتد خودداری کنید تا کاهش وزن را تجربه کنید.

دیر از خواب بیدار شدن

عادت شماره 1: دیر از خواب بیدار شدن

دیر بیدار شدن از خواب بدون هیچ دلیلی، یکی از عادت‌های صبحگاهی است که مانع کاهش شما است زیرا ساعت‌های مهم روز خود را از دست می‌دهید. وقتی می‌توانستید حرکت، ورزش، مدیتیشن کنید و کاری مفید برای بدن و ذهن انجام دهید، در خواب بودید.

ما در یک مطلب دیگر با عنوان “عادت‌های صبحگاهی که به کاهش وزن کمک می‌کنند” گفتیم که برای کاهش وزن باید زود و به اندازه کافی بخوابید و حتی کم خوابیدن باعث افزایش وزن می‌شود، زیرا بدن شما احتمالاً هورمون استرس کورتیزول را ایجاد می‌کند که اشتها را افزایش می‌دهد. با این حال، خواب بیش از حد ممکن است برای شما نیز بهتر نباشد.

نوشیدن آب را فراموش کردن

عادت شماره 2: نوشیدن آب را فراموش کردن

قبل از نوشیدن قهوه صبحگاهی خود، یک لیوان آب خالص یا لیمو تازه بنوشید تا بدنتان بیدار شود. لیمو یک افزودنی عالی برای تعادل در pH خون و آماده‌کردن بدن برای جذب مواد مغذی بیشتر از صبحانه‌ای است که مصرف می‌کنید.

علت عرق کردن زیاد چیست و چطور می‌توانیم کمتر عرق کنیم؟
بیشتر بخوانید

مصرف زیاد کربوهیدرات‌ها در وعده صبحانه

عادت شماره 3: مصرف زیاد کربوهیدرات‌ها در وعده صبحانه

صبحانه اولین وعده غذایی است که می‌خورید و از همین جهت مهمترین وعده غذایی محسوب می‌شود. بنابراین وعده صبحانه نقطه شروعی برای تنظیم وعده‌های غذایی شما در طول روز است. در وعده صبحانه لازم است غذاها شامل کربوهیدرات‌ها باشد اما نه سرشار از کربوهیدرات!

محققان دریافتند افرادی که صبحانه متعادل 600 کالری را در اولین وعده غذایی با پروتئین بدون چربی، کربوهیدرات و کمی شیرین میل کرده‌اند در مقایسه با افرادی که اولین وعده غذایی کم کربوهیدرات را با 300 کالری انجام دادند، گرسنگی کمتری حس کرده‌اند.

ورزش نکردن

عادت شماره 4: ورزش نکردن

زود بیدار شوید و به پیاده‌روی بروید یا در خانه تمرینات کششی را انجام دهید. بعد از خوردن یک صبحانه خوب، روز خود را با یک فعالیت بدنی شروع کنید و ببینید بعد از آن چه احساسی خواهید داشت. بدن شما با انرژی، حال خوب بیدارتر خواهد شد. سپس دوش بگیرید و به محل کار بروید. با انجام اینکار نه تنها برای کاهش وزن خود قدم جدی برداشتید بلکه سلامت و شادابی را به بدن خود هدیه می‌کنید.

روز را با خبرها یا افکار بد شروع کردن

عادت شماره 5: روز را با خبرها یا افکار بد شروع کردن

ممکن است به نظر برسد که این عادت ارتباطی با کاهش وزن و غیره ندارد و پیگیری اخبار در تلویزیون، تلگرام، اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی یک عادت طبیعی است! اما اشتباه است. اگر روز خود را با خواندن اخبار بد و افکار منفی شروع کنید در ابتدا سلامت روانی شما مورد هدف قرار می‌گیرد و از طرف دیگر شما را از کاهش وزن باز می‌دارد و برای سلامت کلی شما مضرر است.

چگونه می توانیم مشاجره را پایان دهیم و یکدیگر را درک کنیم؟
بیشتر بخوانید

سخن پایانی

همانطور که در ابتدای این مطلب گفتیم، برای رسیدن به نتایج مطلوب‌ در کاهش وزن، ترکیب رژیم غذایی سالم و متعادل با رعایت نکات پزشکی و همچنین انجام فعالیت‌های بدنی بسیار مهم است. در این مطلب سعی کردیم که چند عادت شایع که مانع کاهش وزن می‌شوند را بررسی کنیم که نتیجه کلی آن‌ها داشتن نظم و انضباط و حفظ تعادل در زندگی است.

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *