Subscribe Now
Trending News

مقالات

پوست و زیبایی

15 ایده خلاقانه برای گیس کردن مو 

15 ایده خلاقانه برای گیس کردن مو

گیس کردن به عنوان یک مدل مو پیشرفت کرده و از استایلی ترند به چیزی اساسی و بنیادی تبدیل شده است. این استایل‌های گیس زمینه‌های زیادی برای تطبیق پذیری دارند، از یک گیس ساده گرفته تا گیس‌هایی که پنج دسته مو احتیاج دارند و فراتر. تنها چیزی که ما می‌دانیم این است که این مدل مو در حال تکامل یافتن است و خلاقیت‌های بسیاری در این زمینه به وجود آمده است. در این مقاله 15 ایده خلاقانه برای گیس کردن مو آورده‌ایم که برای هر شرایطی مناسب هستند.

در این مقاله می‌خوانیم:

1. گیس سِلتی

2. گیس خطی

3. گیس دو طرفه با سه دسته مو

4. گیس پهن با بافت سبدی شکل

5. گیس چینی مدل نردبانی

6. گیس مدل کالیسی در فیلم گات

7. گیس چند رنگ

8. گیس مدل دی ان ای

9. گیس خوشه‌ای

10. گیس تیغ ماهی سه بعدی

11. گیس سه بعدی با ربان

12. گیس مدل زیپی

13. گیس زنجیره‌ای

14. گیس کج

15. گیس دو دسته‌ای حجیم

گیس سِلتی

یکی از پرطرفدارترین ترندهای مو 2020 استفاده از اکسسوری مو است. با این مدل زیبا و جسورانه گیس هر جایی از موهایتان که دوست دارید، اکسسوری درست کنید. یک دسته از مو را در یک طرف سر حلقه کنید و دسته دیگر مو را از زیر انگشت اشاره خود رد کنید و آن را از میان آن حلقه که درست کرده‌ای رد کنید، برای داشتن مدل مویی جسورانه‎تر حتی می‎تواند گره‌های بیشتری اضافه کنید.

گیس خطی

خط‌های عمودی در مو باعث می‌شود که مو بلندتر به نظر برسد و همه ما می‌دانیم که خانم‌ها شیفته موی بلند هستند. برای این مدل احتیاج به این دو مورد دارید: دستگاهی برای بیرون کشیدن مو و همچنین گیس مرتبی که با سه دسته بافته می‌شود. این مدلی ترکیبی و منحصر به فرد است و سر‌ها را به سمت شما می‌چر‌خاند.

چگونه از پوست حساس مراقبت کنیم؟
بیشتر بخوانید

گیس دو طرفه با سه دسته مو

منحصر به فرد و خلاقانه، این استایل مو نظر همه را جلب خواهد کرد و مردم از شما می‌پرسند: «چطوری این گیس رو انجام دادی؟» دسته‌های مو از زیر و رو پیچ می‌خورند و هنگامی که کارتان تمام شود مدل مویی جالب و مطابق مد روز خواهید داشت.

 بیشتر بخوانید: چرا باید موهایمان را هنگام خواب گیس کنیم؟ 

گیس پهن با بافت سبدی شکل

برای این مدل باید هم زمان شش دسته از مو را با دست‌هایتان نگهدارید اما نتیجه کار ارزشش را دارد. تودرتویی دسته‌های مو این گیس را چشمگیر می‌کند و دیگران به آن غبطه می‌خورند. این استایل برای آن روزهایی از تابستان مناسب است که می‌خواهید موهایتان را پشت سرتان و به دور از صورتتان جمع کنید اما در عین حال مدل گیسی به روز داشته باشید.

گیس چینی مدل نردبانی

چه کسی یک مدل سریع که تنها پنج دقیقه زمان می‌گیرد را برای گیس دوست ندارد؟ برای این مدل از سرم نرم کننده و براق کننده مو استفاده کنید تا دسته‌های موهایتان در این مدل گیس صاف و براق به نظر برسد. حلقه کنید، بچرخانید، بکشید و دوباره اینکار را تکرار کنید.

گیس مدل کالیسی در فیلم گات

این یکی از مدل‌های گیس مورد علاقه من است که به شدت پیچیده به نظر می‌رسد اما درست کردن آن بسیار آسان است. به گیس سه دسته‌ای که هر دو طرف سر است دسته‌های میانی اضافه کنید، یک دسته کوچک از زیر یک گیس رد کنید و آن را تا میان گیس دیگری ادامه دهید. استفاده کردن از دستگاه برای بیرون کشیدن مو نکته اصلی است.

شما هم به اصلاح رنگ مو نیاز دارید؟
بیشتر بخوانید

گیس چند رنگ

چطور است کمی رنگ متنوع به گیس خود اضافه کنید؟ این ایده برای افراد با موهای یک رنگ عالی است. به موی واقعاً تیره یا روشن فکر کنید؛ تنها رنگی متضاد به موهایتان اضافه کنید و آن را با گیس‌های موهایتان ترکیب کنید تا بلافاصله این مدل دیدنی را بدون دردسر درست کنید! سپس آنها را از روی یکدیگر رد کنید تا گیسی با ظاهری پیچیده و زیبا داشته باشید.

گیس مدل دی ان ای

گیس‌هایی که به دور خودش پیچیده شده‌اند بسیار جالب هستند. حتی با گیس سه دسته‌ای، این گیس برای دستکاری بسیار راحت است اما تاثیر بزرگی عظیم روی این مدل گیس دارد و ارتباطی جالبی میان آنها برقرار خواهد شد. یک طرف گیس معمولی تیغ ماهی است و طرف دیگر گیس تیغ ماهی و هلندی است. هنگامی که به آخر رسیدید پایین آن را با کش پلاستیکی ببندید و رهایش کنید تا بلافاصله به دور خودش بتابد. مدلی بسیار جالب می‌شود.

گیس خوشه‌ای

این گیس از یک خوشه موز الهام گرفته شده است و در واقع هنگامی که آن را از هم باز می‌کنید، اصلاٌ شبیه به گیس نیست! با این حال باز هم تاثریش بر مو خاص و به یادماندنی است. با رد کردن دسته‌های ظریف مو از پایین به سمت میان دسته بالایی مو، این خوشه‌های کوچک را روی موهایتان درست کنید.

گیس تیغ ماهی سه بعدی

چیز جالب در مورد این استایل گیس این است که از همه زاویه‌ها زیبا به نظر می‌رسد. دسته راست مو روی خودش و دسته چپ مو زیر خودش بافته می‌شود و همه آنها روی قسمت وسطی می‌آیند. هنگامی که دسته چپی مو تمام شد، شما دوباره کار خود را آغاز کنید. همین شیوه است که تاثیری سه بعدی به گیس شما می‌دهد.

چگونه پوست سر خود را مرطوب کنیم؟
بیشتر بخوانید

گیس سه بعدی با ربان

این مدل گیس از دو عنصر منحصر به فرد تشکیل شده است: گیس سه بعدی و یک ربان به عنوان اکسسوری مو که ترکیب آنها با یکدیگر عالی به نظر می‌رسد. استایلی که برای فستیوال‌ها، فصل تابستان و بیرون رفتن جالب است.

گیس مدل زیپی

این مدل یک گیس است که تنها شبیه به زیب است اما شما هرگز متوجه نخواهید شد که تنها شبیه به زیپ است و نه خود زیپ! با درست کردن یک گیس سه دسته‌ای در وسط سرتان و رد کردن دسته‌های مو از میان آن، شما یک گیس زیپ مانند ماهرانه را به راحتی درست خواهید کرد. می‌توانید استایل مو را با این وسیله مخصوص مرتب نگهدارید.

گیس زنجیره‌ای

گیس زنجیره‌ای همیشه ایده‌ای خوب در میان ایده‌های مختلف برای گیس است. ماهر شدن در این شیوه گیس کار سختی نیست. جایگاه دست نقش اساسی در این استایل دارد. هنگامی که اصل کار را یاد گرفتید، ادامه ماجرا تنها تکرار کردن آن است.

گیس کج

دسته مو را از بالای سر جدا کنید و آن را از زیر آن دسته مو که در دستتان است، رد کنید. این حرکت را تکرار کنید. به ساعتتان نگاه کنید سپس مو را بچرخانید و به مچ دستتان نگاه کنید، تنها مو را در حالت طبیعی آبشاری خود در زیر گیس به سمت مخالف ببرید. هنگامی که در انجام دادن این دو حرکت مهارت پیدا کردید، یکی از استایل‌های ترند را برای گیس یاد گرفته‌اید.

گیس دو دسته‌ای حجیم

استایلی ساده و حجیم می‌تواند برای یک شب بیرون رفتن عالی باشد. این آموزش را خیلی دوست داریم زیرا راحت است و شامل حقه مخفی کردن کش مو است که واقعاً برای اکثر مدل‌های مو ضروری است.

 

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *