Subscribe Now
Trending News

مقالات

طب سنتی و گیاهان دارویی

10 مسکن درد دندان با نسخه های طب سنتی 

10 مسکن درد دندان با نسخه های طب سنتی

مسکن درد دندان گیاهی موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. به عنوان مثال میخک یکی از گیاهان دارویی است که به شدت در تسکین درد دندان اثر می گذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه کنید. دندان درد بسیار بد است. اما اگر به آن فکر کنید یا عصبی شوید باور کنید درد تان بیشتر می شود. اصلا به درد فکر نکنید. فقط به موقع به نزد دندانپزشک بروید تا اگر دندان تان پوسیده آن را درمان کند. تا زمان نوبت دندانپزشکی باید از مسکن های مفید استفاده کرده و مدام خودتان را مشغول کنید.

مسکن درد دندان

مسکن درد دندان

اگر دچار دندان درد شدید شده اید و دلیل شرایط خاص نمی توانید فوری به درمانگاه مراجعه کنید می توانید درد دندان را به روش های دیگر کم کنید. بعضی از درمان های خانگی مورد تایید طب سنتی هستند و می توانند به صورت موقت درد دندان را کاهش دهند. مصرف بعضی از مواد غذایی هم برای سلامتی دندان پیشتهاد می شود.

داروهای گیاهی به عنوان مسکن درد دندان

در این قسمت چند ماده خوراکی و طبیعی را برای تسکین درد دندان به شما معرفی می کنیم.

1- میخک صدپر :

میخک صدپر، بهترین مسکن درد دندان است. 2 میخک صدپر را بردارید و با کمی روغن زیتون یا نوع دیگری از روغن‌های گیاهی ترکیب کنید. سپس آن را روی محل درد قرار دهید. کار دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که دهانتان را با ترکیبی از روغن میخک صدپر و آب بشویید.

میخک صدپر برای تسکین درد دندان

2- نمک و فلفل :

یکی از آسان‌ترین گزینه‌ها برای تسکین دندان‌ درد ، استفاده از ترکیب نمک و فلفل است. این ترکیب جالب خاصیت ضدباکتریایی دارد و به همین دلیل تاثیر مثبتی بر دندان‌درد می‌گذارد. بهتر است مقداری نمک و فلفل را با کمی آب ترکیب کنید تا حالت خمیری به دست آید. سپس ترکیب را روی دندانی که درد می‌کند، بگذارید و اجازه دهید چند دقیقه‌ای روی آن بماند.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
مراقبت از دندان کودکان .پیش دبستانی تا نوجوانی

نمک و فلفل برای تسکین درد دندان

3- زردچوبه :

با ترکیب نصف قاشق چای‌خوری زردچوبه و چند قطره روغن خردل مخلوطی غلیظ به دست می‌آید. این مخلوط را روی پوسیدگی دندانتان بگذارید و اجازه دهید 155 دقیقه روی آن باقی بماند. سعی کنید این کار را چند بار انجام دهید. زردچوبه درد را تسکین می‌دهد، اما درمان چندان قوی‌ای نیست.

خارش و خشکی پوست از علل تا درمان
بیشتر بخوانید

تسکین درد دندان

4- آب نمک :

آب نمک یکی از آسان‌ترین گزینه‌ ها به عنوان مسکن درد دندان است که می‌تواند التهاب و دندان‌درد را تسکین دهد. طرز تهیه این محلول نیز بسیار ساده است؛ کافی است یک قاشق غذاخوری نمک را داخل یک لیوان آب گرم بریزید و آن را حل کنید. سپس محلول را غرغره کنید. این درمان خوب است، اما چندان قوی نیست.

تسکین درد دندان

5- کنجد :

بیش از 1600 سال است که کنجد برای تسکین درد دندان در چین کاربرد دارد. کنجد حاوی ترکیب‌های است که درد را بهبود می‌بخشد. خواص کنجد شبیه آسپیرین است و مانند مسکن عمل می‌کند. این دانه‌ها برای تسکین درد دندان موثر هستند. تهیه مرهم با کنجد بسیار ساده است و به مواد زیادی نیاز ندارد؛ برای تهیه این مسکن ظرف آبی را روی حرارت بگذارید تا جوش بیاید. سپس دانه‌های کنجد را در آن بریزید. برای هر مقدار کنجد 2 برابر آب لازم است. برای اینکه ترکیب تاثیر بهتری داشته باشد، باید منتظر شوید تا نیمی از آب تبخیر شود. مرهم را مستقیم روی قسمت دردناک دندان بگذارید.

تسکین درد دندان

6- زنجبیل :

یک مسکن درد دندان زنجبیل است. زنجبیل گیاهی است که مانند داروی آسپیرین عمل می‌کند و یک مسکن فعال محسوب می‌شود. اگر پودر زنجبیل را با آب مخلوط کنید، برای تسکین درد دندان بسیار موثر است. پنبه‌ای را به این محلول آغشته کنید. آن را فشار دهید تا آب اضافی خارج شود و سپس آن را روی دندان دردناک (نه روی لثه) بگذارید. عملکرد محلول به این ترتیب است که زنجبیل، پوست آن قسمت را تحریک می‌کند و خون را به سمت پوست می‌کشاند و التهاب را کاهش می‌دهد. همچنین می‌توانید زنجبیل تازه را در آب خیس و با آن غرغره کنید.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
درمان گیاهی دندان درد و تغییر رنگ دندان

تسکین درد دندان

7- سیر :

سیر، یکی دیگر از درمان‌های خانگی برای تسکین دندان‌درد است. برای این کار بهتر است 1 یا 22 حبه کوچک سیر را در دهانتان بگذارید و آن را به آرامی بجوید.

توصیه های کاربردی برای مزاج های گرم و تر (دموی)
بیشتر بخوانید

اگر از این کار خوشتان نمی‌آید، یک کار دیگر هم می‌توانید انجام دهید. یک حبه سیر را بردارید و آن را خرد و با نمک مخلوط کنید. برای این کار حتی از مخلوط پودر سیر و نمک هم می‌توانید استفاده کنید. سپس این مخلوط را روی دندانی که درد می‌کند، بگذارید. این رویه را باید برای چند روز متوالی انجام دهید. البته این درمان باعث می‌شود دهان بوی سیر بگیرد که چندان خوشایند نیست.

سیر برای تسکین درد دندان

8- روغن نارگیل :

غرغره کردن با روغن نارگیل از میزان باکتری‌های مضر در دهان می‌کاهد. از این رو، احتمال عفونت دندان‌ها به مراتب کم می‌شود. کافی است 2 قاشق غذاخوری روغن در دهانتان بریزید و 15 تا 20 دقیقه آن را غرغره کنید. روغن نارگیل از بوی بد دهان نیز جلوگیری می‌کند. بهترین زمان برای غرغره کردن روغن نارگیل، زمان ناشتاست.

روغن نارگیل برای تسکین درد دندان

9- برگ نعناع فلفلی :

اگر دندانتان درد گرفت، می‌توانید چند برگ نعناع فلفلی بجوید. این کار به سرعت دندان‌دردتان را تسکین می‌دهد. اگر به هر دلیلی به برگ تازه این گیاه دسترسی نداشتید، می‌توانید از نعناع فلفلی خشک‌شده استفاده کنید.

برگ نعناع فلفلی برای تسکین درد دندان

10- یک روش مفید برای درمان دندان درد

قطره های دنتول در داروخانه ها وجود دارند که با عصاره میخک تهیه شده اند و برای درمان دندان درد مفید هستند. اگر درد دندان تان شدید است حتما از آن ها هم استفاده کنید. به تجربه شخصی مدل ژله ای آن بهتر اثر دارد. چون مدل آبکی و مدل کرم مانند آن هم وجود دارد که همه را باید به لثه بزنید. ولی مدل ژله ای آن شبیه آب غلیظ است که راحت روی لثه پخش می شود.

4/5 ( 2 نظر )
برچسب ها

درد دندان درمان دندان درد دندان درد کم کردن درد دندان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *