Subscribe Now
Trending News

مقالات

انتخاب سردبیر

10 روش برای مقابله با تنفر از زندگی 

10 روش برای مقابله با تنفر از زندگی

زندگی برایتان دلچسب نیست؟ از زندگی متنفر شده اید؟ آرامش درونی ندارید؟ در مسیر رسیدن به موفقیت شکست خورده اید و از زندگی متنفر هستید؟ زندگی فراز و نشیب بسیاری دارد و باید برای رسیدن به موفقیت بجنگید! اگر در زندگی دلسرد شدید باید بدنبال روش هایی باشید تا بتوانید خود را ریکاوری کنید و مجدد در مسیر موفقیت قدم بردارید. در ادامه با 10 روش برای مقابله با تنفر از زندگی همراه زوم لایف باشید.

هدف و آرزوی افراد بسیاری در جهان هستی، خوشحالی و لذت بردن از تمام لحضه های زندگی است، اما متاسفانه، واقعیت این گونه نیست و زندگی می تواند گهگاه سخت و دردناک باشد.

با توجه مشکلات فراوانی که در زندگی برایتان پیش می آید، زندگی به طرز شگفت انگیزی جریان دارد و استفاده از تکنیک ها و روش های گذراندن زندگی با ثبات و توام با بخشندگی، بدون کنار گذاشتن دایره اجتماعی و صرف غذا در رستوران مورد علاقه تان، کلیدی برای رسیدن به چیزهای مهمتر، است. البته چنین چیزی نیز تضمینی در برابر سختی های زندگی نیست، اما بهتر است گام هایی بردارید و از زندگی متنفر نباشید.

1. خواب کافی داشته باشید

اگر در شب 7 ساعت و یا بیشتر خواب کافی نداشته باشید قطعا در صبح احساس بد بختی می کنید و بد خلق خواهید بود. پس زمان خواب خود را بررسی کنید و سعی کنید زودتر به رختخواب بروید و برای مدت طولانی بخوابید. گرچه این امر ممکن است هر مشکلی را درمان نکند، اما حداقل به شما کمک می کند در طول روز آرامش درونی بیشتری داشته باشید.

2. غذای سالم بخورید

اگر اضافه وزن دارید غذای سالم می تواند ذهنیت مثبتی برایتان ایجاد کند و همچنین موجب کاهش وزن می شود که این مور خودش به تنهایی می تواند احساس بهتری برای شما به ارمغان بیاورد. البته ایرادی ندارد، که یک پیتزا و یک نوشابه به عنوان ناهار بخوریم، اما فردا باید چیزی سالمتر برای ناهار انتخاب نماییم.

3. تمام ذهنیاتتان را بنویسید

گاهی اوقات بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که بگذارید برخی مسائل تمام شوند. نگه داشتن چیزهایی که موجب تنفر شما از زندگی می شوند، کار درستی نیست و برای سلامتیتان ضرر دارد. بنابراین یک نوت بوک، یک ورق کاغذ، یک دفتر خاطرات، و یا هر چیز دیگری را بردارید و شروع به نوشتن احساسات خود کنید. به محض این که این کار را انجام دادید، به آنچه که می توانید برای متوقف نمودن این اتفاق یا احساس انجام دهید فکر خواهید کرد.

۶ مورد شایع از اختلالات خوردن و علائم آنها
بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانید: هدف از زندگی چیست؟

4. هوای تازه را استنشاق کنید

اغلب اوقات ما این امر را نادیده می گیریم اما واقعا، بیرون رفتن از خانه و پیاده روی می تواند مفید باشد. این کار باعث می شود که امیدهای شما بارور شود و ببینید که کل زندگی می تواند امید بخش و آرامش بخش باشد. اگر خواستی بر درون خود غلبه کنی، یک جفت کتانی بپوش و برای پیاده روی بیرون برو. علاوه بر این که این کار، رایگان است می توان گفت که چیزی بهتر از آن برای رسیدن به آرامش درونی وجود ندارد.

5. ورزش کنید

ورزش کردن می تواند به آرامش درونی شما کمک کند. برای ورزش کردن شما مجبور نیستید حتما به باشگاه بروید یا برخی باکس های سنگین را برای ساخت عضلانی قوی جابجا کنید بلکه ورزش می تواند انواع بسیاری داشته باشد. لیکن جابجا کردن این باکس های سنگین و یا ترکیب تمرین با کارهای روزمره تان باعث می شود که  روزهای هفته تان دلپذیرتر شده و شما جذاب تر به نظر برسید.

6. از زندگی لذت ببرید

نفرت از زندگی می تواند خسته کننده باشد، و منظورم این است که به معنای واقعی کلمه ممکن است سبب دلمردگی شما شود. این موضوع انرژی شما را از بین می برد و در نهایت تنها کاری که می خواهید انجام دهید این است که در رختخواب دراز بکشید و در هنگام صرف بستنی، سریال تماشا کنید. بنابراین، بهترین چیز برای حفظ روحیه تان خودتان هستید.

باید بدانید که، زندگی خیلی کوتاه است بنابراین باید تا جای ممکن اهداف خود را دنبال کنید. به جای ماندن در خانه به سینما برو و با دوستت یک فیلم جذاب ببین، نقاشی بکش و هر چیزی را که شما را خوشحال می کند، انجام دهید. شما شایسته بهترین ها هستید.

درمان مجدد ریشه دندان
بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانید: 5 روش آرام سازی ذهن بدون مدیتیشن

7. محرک های منفی را حذف کنید

عوامل محرکی را که در ذهنتان سبب تنفر از زندگی می شوند و آرامش درونی شما را بهم می ریزند، دور بریزید. تا زمانی که قادر به مقابله با آنها نباشید و تمام چیزهای اضطراب آور را کنار نگذارید، هرگز نمی توانید از شر تمام این عوامل منفی خلاص شوید. اگر از آنچه که “اختلال مقایسه وسواسی” (به عنوان مثال وسواس مقایسه شیوه زندگی دوستان “موفق” با خود) نام دارد رنج می برید، دیگر از فیس بوک و توییتر استفاده نکنید. رسانه های اجتماعی می توانند یک راه فوق العاده برای ارتباط و تعامل باشند، اما می تواند یک محیط سمی را برای عصبی شدن و مقایسه ایجاد کنند.

8. برقصید

بله شما می توانید برقصید. اصلا مهم نیست که تا چه حد رقص بلد هستید چرا که قرار نیست یک رقصنده حرفه ای شوید. رقص همواره در نژاد بشر، عاملی برای بیان نهایی احساسات بوده است. برای خودتان برقصید و اگر کسی در حال تماشایتان بود اهمیت ندهید. با پای خود ضربه بزنید، کمر خود را بچرخانید، و با آهنگ های مورد علاقه تان آنقدر برقصید تا انرژی تان تخلیه شود و خودتان را در ریتم آهنگ مورد علاقه تان رها کنید.

9. برنامه هایتان را سازماندهی کنید

یک راه عالی برای شروع حرکت رو به جلو و کشف آنچه که می تواند در جهت بهتر شدن زندگی تان تغییر کند، سازماندهی برنامه هایتان است. تعطیلات آخر هفته را در خانه بگذرانید و همه ی چیزهای منفی را دور بریزید. از شر چیزهایی که لازم ندارید یا دیگر نمی خواهید خلاص شوید و فضای زندگی خود را بازتر کنید. تمیز کردن فضای خانه و اطمینان از این که خانه شما سازماندهی شده، می تواند شگفتی های زیادی را برای آرامش درونی شما به ارمغان آورد.

آشنایی با مهمترین خواص میوه اژدها بر روی سلامتی
بیشتر بخوانید

10. حرکت به سوی جلو

زندگی یک رمز و راز است و می تواند یک میدان مین گذاری شده با سختی های فراوان باشد. گاهی اوقات شما دچار شکست می شوید، و در این لحظه آنچه که لازم است این است که پا پس نکشید و به جلو بروید. سعی کنید نیکوکار باشید و به دیگران کمک نمایید. نیکوکاری چیزی است که اغلب به عنوان یک محرک خوب در رفتار انسان مورد استفاده قرار می گیرد.

ممکن است شما تا کنون چیزهای بسیار بدی را در مورد بسیاری از افراد مشهور شنیده باشید، اما در نهایت با خود می گویید او هر چه باشد به خیریه کمک می کند. داوطلبانه به دیگران کمک کنید. افراد زیادی در جهان وجود دارند، که در حال فرو رفتن در منجلابی هستند که شما به تازگی از آن خارج شده اید و اگر دوست ندارید آنها نیز همین چیزها را تجربه کنند پس باید به آنها کمک کنید.

با کمک به بی خانمان ها یا شرکت در هر جایی که نیاز است، می توانید تفاوت های زیادی را در زندگی این افراد به وجود آورید، و علاوه بر این، تحولات عظیمی را نیز در ذهن تان ایجاد نمایید.

آدری هپبورن (Audrey Hepburn)، می گوید: ما دو دست داریم؛ یکی برای کمک به خودمان و یکی برای کمک به دیگران.

این گونه کارها یک احساس فوق العاده را در شما به وجود خواهند آورد و من فکر می کنم به افرادی که از زندگی خود متنفر هستند کمک خواهد کرد تا دیگر چنین دیدی نداشته باشند. اگر شما به دیگران کمک کنید، چنان تاثیر مثبتی بر روی جهان خواهید گذاشت که برخی از این تاثیرات نیز به خود شما باز خواهد گشت و سبب بهبود روابط زندگیتان خواهد شد.

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *