Subscribe Now
Trending News

مقالات

پوست و زیبایی

۹ روش بی‌ضرر خانگی روشن کردن مو با مواد طبیعی 

۹ روش بی‌ضرر خانگی روشن کردن مو با مواد طبیعی

اغلب خانم‌ها برای روشن کردن موهایشان به سراغ رنگ‌های شیمیایی می‌روند که باعث می‌شود آسیب‌های جدی به مو وارد کند اما برخی از روش ها هستند که علاوه بر اینکه نیازی به رفتن به آرایشگاه ها و سالن های زیبایی ندارید، می‌توانید با استفاده از آن‌ها موهای روشنی داشته باشید چرا که استفاده از مواد طبیعی باعث می‌شود ضرری به موهای شما نرسد بلکه آن را تقویت کند. در این مقاله، شما با استفاده از مواد طبیعی می‌توانید موهای خود را با روش‌های طبیعی  روشن کنید.

 

لیمو

روشن کردن مو با لیمو

اگر می‌خواهید موهای خود را روشن کنید سعی کنید از لیمو استفاده کنید چرا که باعث می‌شود موهای شما 1 تا 2 درجه روشن شود. برای اینکار باید:

  1. یک فنجان آب را با دو قاشق غذاخوری آب ‌لیمو مخلوط کنید.
  2. مخلوط بدست آمده را بر روی موهای مرطوب اسپری کنید و اجازه دهید موهای شما به صورت طبیعی خشک شود.
  3. موهای خود را آب‌کشی کنید.
  4. هفته‌ای یکبار این کار را تکرار کنید تا به آرامی موهای شما روشن شود. این کار را بیشتر از یک بار انجام ندهید زیرا باعث می‌شود به موهای شما آسیب برساند.

سرکه و عسل

روشن کردن مو با سرکه و عسل

ترکیب سرکه و عسل با هم می‌توانند موهای شما را به صورت طبیعی روشن کنند.

  1. یک فنجان عسل، دو فنجان سرکه، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری دارچین یا هل را با یکدیگر ترکیب کنید تا به صورت خمیر در بیاید.
  2. موهای خود را با اسپری آب مرطوب کنید.
  3. موهای خود را به بخش‌های مساوی تقسیم کنید و خمیر را از ریشه تا ساقه‌های مو بمالید و با استفاده از کلاه دوش روی آن را بپوشانید.
  4. مخلوط را در طول شب بگذارید و صبح آن را بشویید.
فواید و نحوه استفاده از روغن شترمرغ (Emu)
بیشتر بخوانید

جوش شیرین

روشن کردن مو با جوش شیرین

با استفاده از جوش شیرین موهای شما پس از گذشت چند هفته روشن شود. در هفته یک یا دو بار جوش شیرین را در مقداری شامپو بریزید و مخلوط کنید.

این روش برای افرادی که قبلا موهای خود را رنگ کرده‌اند بسیار کارآمد خواهد بود.

دارچین

روشن کردن مو با دارچین

دارچین در واقع می‌تواند به روشن شدن موهای شما کمک کند. برای استفاده از دارچین باید یک قاشق چای خوری دارچین را به مقدار کمی نرم کننده‌‌ اضافه کنید و بر روی موهای خود بزنید. شب با استفاده از کلاه دوش آن را بپوشانید و صبح روز بعد آن را با شامپو بشویید.

نمک

روشن کردن مو با نمک

ترکیب نمک و آب باعث می‌شود موهای شما روشن شود. یک قاشق نمک را با 5 لیوان آب مخلوط کنید. اجازه دهید 15 دقیقه حل شود. به موهای خود اسپری کنید و پس از 10 دقیقه موهای خود را بشویید.

چای بابونه و لیمو و دارچین

روشن کردن مو با چای بابونه و لیمو و دارجین

قبل از رفتن به حمام از این ترکیب استفاده کنید تا موهای شما روشن شود. داخل یک لیوان آب جوش 2 عدد چای کیسه‌ای بابونه را قرار دهید، لیمو را از وسط نصف کنید به همراه یک قاشق چای خوری دارچین و یک قاشق غذاخوری روغن بادام، که آن را به چای بابونه اضافه کنید. هنگامی که خنک شد مواد را از یک صافی رد کنید و داخل یک بطری اسپری بریزید و بر روی موهای خود اسپری کنید. موهای خود را به مدت 10 الی 15 دقیقه در معرض آفتاب قرار دهید.

قهوه و آب لیمو

روشن کردن مو با قهوه و لیمو

ترکیب این دو با هم باعث می‌شود موهای شما طبیعی روشن شود. برای اینکار ابتدا باید 2 قاشق غذاخوری قهوه را دم کنید و صبر کنید تا خنک شود سپس قهوه را در یک ظرف بریزید، ¼ پیمانه نرم کننده و 1 قاشق غذاخوری آب لیمو را به آن اضافه کنید و آن را به موهایتان اسپری کنید 20 دقیقه در معرض نور آفتاب بمانید و سپس موهایتان را بشویید.

با این 3 روش از شر موهای زیر پوستی خلاص شوید
بیشتر بخوانید

گل بابونه و گل ریواس

روشن کردن مو با گل بابونه و ریواس

برای روشن شدن موهایتان به رنگ طلایی بهتر است از ترکیب این دو استفاده کنید. ابتدا 5 قاشق غذاخوری گل ریواس و 5 قاشق غذاخوری گل بابونه را با یکدیگر ترکیب کنید و 3 لیوان آب به آن اضافه کنید و روی حرارت بگذارید. پس از 20 دقیقه آن را از روی گاز بردارید. آن را صاف کنید و روی موهایتان اسپری کنید و ماساژ دهید. این کار را هفته‌ای یک بار تکرار کنید تا رنگ دلخواه بر روی موهایتان ظاهر شود.

پوست گردو

روشن کردن مو با گردو

پوست گردوی سبز را بکوبید. داخل یک ظرف را با 4 لیوان آب پر کنید و پوست گردو را به آن اضافه کنید و بگذارید روی حرارت تا بجوشد، سپس آن را به موهای خود اسپری کنید. پس از گذشت 30 دقیقه از روی موهای خود آب کشی کنید.

 بیشتر بخوانید: روشهای خانگی و طبیعی برای زیبایی  

 

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *