Subscribe Now
Trending News

مقالات

پوست و زیبایی

گیس بستن موها هنگام خواب 

گیس بستن موها هنگام خواب

گیس کردن موها در طول شب نه تنها زیبا است بلکه به موهای شما نیز حالت می‌دهد. همچنین اینگونه موهایتان نمی‌شکند و گره بازنشدنی نمی‌خورد. بسیاری گیس کردن مو هنگام خواب را توصیه می‌کنند اما چگونه اینکار را درست انجام دهیم و فواید و معایب آن چیست؟ آیا می‌توان همراه با درمان ریزش مو اینکار را انجام داد؟ در این مقاله می‌خوانیم:

1.تارخچه گیس

2.فواید گیس کردن

4.معایب گیس کردن

5.نکاتی برای گیس کردن مو

گیس قدمتی طولانی در تاریخ دارد

گیس یکی از سمبلیک‌ترین مدل‌های مو است. آنها در دوره‌های مختلف تاریخی سمبل وضعیت اجتماعی، مذهب یا قومیت‌ها خاص بوده‌اند. گیس با چنین قدمت طولانی هنوز مهم و همیشه مد است. بهترین چیز در مورد گیس این است که فوایدی نیز برای موهایتان دارد.

فواید گیس کردن مو در طول شب

گیس بستن مو

به صورت کلی اگر موهایتان گیس باشد، به آنها آسیب نمی‌رسد اما هنگامی که در طول شب موهایتان را گیس می‌کنید حتی نتیجه بهتر هم می‌شود. در اینجا فواید گیس کردن مو هنگام خواب را ذکر می‌کنیم.

بدون دردسر موهایتان فر می‌شود

اگر موهایتان حالت‌دار یا فر است، فر کردن آنها در طول شب باعث می‌شود که بدون استفاده از بابلیس و مهمتر از همه بدون صرف وقت موهایتان به زیبایی فر می‌شود. اینگونه می‌توانید دیگر آن ساعت‌هایی که صرف مدل دادن به موهای خود می‌کردید را فراموش کنید.

موهای ضخیم مانند موهای فر و حالت‌دار راحت‌تر حالت می‌گیرند و همچنین مدل آنها ماندگاری بیشتری دارد اما فری که حاصل گیس کردن موها در طول شب است، خیلی کم روی موهای صاف دوام می‌آورد. اگر موهای شما صاف است از محصول حجیم کننده مو و اسپری فیکساتور مو با حالت دهندگی متوسط استفاده کنید تا فر موهایتان دوام بیشتری داشته باشد. اما یادتان باشد که زیاد از آنها استفاده نکنید در غیر این صورت موهایتان سنگین می‌شود. به آرامی برای هر دسته موی فر شده خود از این محصولات استفاده کنید و برای نتیجه بهتر آنها را از پایین به سمت بالا ببرید و سپس آن را رها کنید.

24 ایده رنگ موی مسی
بیشتر بخوانید

اگر می‌خواهید که فر موهایتان بیشتر شود گیس را باز کنید سپس دوباره موها را گیس کنید. اینگونه گیس موهایتان پر، عجیب و متفاوت می‌شود.

از آسیب دیدن و خراب شدن مو جلوگیری می‌کنید

هنگامی که خواب هستید و غلت می‌زنید موهایتان روی ملافه تخت کشیده می‌شود و این باعث افزایش آسیب دیدن مو می‌شود مخصوصاً اگر موهایتان شکننده باشد. اگر در طول شب موهایتان را دم اسبی ببنید یا گوجه کنید باعث احساس ناراحتی در طول شب می‌شود زیرا برای اینکار باید موها را محکم ببندید و اینگونه ممکن است موهایتان بشکند، مخصوصاً اگر از کش‌هایی با قسمت‌های آهنی یا پلاستیکی استفاده کنید. برخلاف این شرایط هنگامی که موهایتان را گیس می‌کنید، مو را با استفاده از خودش جمع و محافظت می‌کنید و ریسک کشیده شدن و خراب شدن مو را کم می‌کنید.

 بیشتر بخوانید: درمان موهای آسیب دیده با اولاپلکس 

موهایتان را مرطوب نگه می‌دارید

گیس بستن مو

از آنجایی که بافت موهای حالت‌دار و فر  پر از منافذ است، نباید خیلی به آنها نرم کننده بزنید. هنگامی که موها روی یکدیگر قرار می‌گیرند، رطوبت را درون خود نگه می‌دارند و اینگونه دیگر موهایتان وز نمی‌شود زیرا موها هنگامی وز می‌شوند که مرطوب نیستند یا سعی می‌کند رطوبت را به خود جذب کنند. در نتیجه هنگامی که شب‌ موهایتان را گیس می‌کنید از اینکه موهایتان رطوبت خود را روی ملافه‌ها یا بالشت از دست بدهد، جلوگیری می‌کنید.

هنگامی که موهایتان کمی مرطوب است یعنی دست کم 80% خشک شده است، زمان خوبی برای زدن تقویت و مرطوب کننده به موهایتان است سپس موهایتان را گیس کنید و به تخت‌خواب بروید. از روغن، سرم یا لوسیون چرب استفاده کنید زیرا اگر موهایتان مرطوب باشد، بیشتر روی موهایتان می‌مانند. هنگامی که صبح موهایتان را باز کنید، متعجب می‌شوید از اینکه چگونه انقدر موهایتان زیبا و قابل کنترل به نظر می‌رسند.

تاثیر ماساژ صورت روی پوست
بیشتر بخوانید

می‌توانید از جوش زدن جلوگیری کنید

موهایتان مانند پوستتان سبوم ترشح می‌کند. پوست‌های چرب مستعد جوش زدن هستند زیرا سبوم به همراه باکتری روی پوست می‌تواند موجب بسته شدن منافذ پوست شود و این شرایط با وجود موی چرب روی صورتتان بدتر هم می‌شود. با گیس کردن موهایتان در طول شب از اینکار جلوگیری می‌کنید. دیگر پوست چربتان با موهای چربتان در تماس نخواهد بود و متوجه می‌شوید که صورتتان کمتر جوش می‌زند.

موهایتان را کمتر شانه می‌کنید

اگر موهایتان همیشه گیس باشد، کمتر نیاز به شانه کردن و مدل دادن به مو دارید. چرا باید موهایتان را شانه کنید هنگامی که موهایتان محافظت شده و همیشه نرم و مرتب است.

 بیشتر بخوانید: نکاتی که برای مراقبت از پوست و مو در شب باید بدانید 

معایب گیس کردن مو هنگام خواب

هرکاری معایب خودش را دارد و شما قبل از اینکه موهایتان را هنگام خواب گیس کنید باید معایب آن را نیز بدانید.

ممکن است موهایتان بوی رطوبت بگیرد

این مخصوصاً هنگامی امکان پذیر است که موها را خیس گیس کنید و مستقیم به تخت خواب بروید، پس اینکار را انجام ندهید و تا زمانی که موهایتان کامل خشک می‌شود، صبر کنید.

ممکن است موی فر دوست نداشته باشید

همه ممکن است فری که حاصل از گیس است را دوست نداشته باشند و مدل مویی به روزتر و نامنظم‌تر دوست داشته باشند. این مشکل را می‌توانید با شُل گیس کردن موها یا نامنظم کردن عمدی گیس حل کنید.

ممکن است موهایتان دچار شکستگی سطحی شود

ممکن روی سطح موهایتان وز و شکسته شود. از محصولاتی که موهای وز را صاف می‌کنند، استفاده کنید و مشکلتان حل می‌شود. موهایتان را خیلی محکم گیس نکنید در غیر این صورت موهایتان می‌شکند.

چگونه پوست‌مان را سم زدایی کنیم؟
بیشتر بخوانید

 بیشتر بخوانید: ۳ روش برای ترمیم موهای آسیب دیده+رشدمو و نرم شدن مو 

ممکن است خارش پوست سر بگیرید

این اتفاق مخصوصاً ممکن است هنگامی رخ دهد که قبل از گیس کردن از محصولات مو زیادی استفاده کنید یا اگر موهایتان را خیس گیس کنید.اینگونه هنگامی که پوست سرتان عرق کردن و سبوم تولید کند باعث شوره سر می‌شود.

گیس بستن مو

نکاتی دیگر برای گیس کردن مو هنگام خواب

  1. به منظور حجیم کردن گیس موهای خود کمی از محصولات ضدریزش مو، سرم نرم‌کننده مو، روغن و لوسیون استفاده کنید تا موهایتان ضخیم و قوی شود. اینکه چه محصولی به موهای شما بهتر جواب دهد بستگی به نوع موهای شما دارد. لازم نیست اینکار هر بار برای گیس مو انجام دهید، می‌توانید اینکار را روزهای دیگر انجام دهید مخصوصاً اگر موهایتان را هر روز نمی‌شورید.
  2. از روسری، کلاه یا روبالشتی ابریشمی استفاده کنید تا موهایتان در برابر وز شدن و شکستگی بیشتر محافظ شود.
  3. موهایتان را به آرامی گیس و خشک کنید، همچنین آنها را به آرامی شانه کنید و برس بکشید و بشورید و حالت دهید.
  4. با استفاده از مدل‌های مختلف گیس می‌توانید موهایتان را به صورت‌های متفاوت گیس کنید.
  5. اگر هنگامی که می‌خواهید موهایتان را گیس کنید موهایتان کامل خشک است ابتدا کمی آب روی موهایتان اسپری کنید. اینگونه موهایتان راحت‌تر گیس می‌شود و گیس فشرده‌تر می‌شود.

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *