Subscribe Now
Trending News

مقالات

اورولوژی، کلیه و مجاری ادراری

کرایوتراپی زگیل تناسلی مردان 

کرایوتراپی زگیل تناسلی مردان
این مطلب را به اشتراک بگذارید

کرایوتراپی زگیل تناسلی مردان چیست؟

زگیل ها گاهی خود به خود از بین می روند، اما این ممکن است سال ها طول بکشد. اگر نمی خواهید صبر کنید، می توانید کرایوتراپی زگیل تناسلی مردان را امتحان کنید. پزشکان این فرآیند را کرایوتراپی یا منجمد کردن می نامند. کرایوتراپی یکی از رایج ترین راه ها برای خلاص شدن از شر زگیل تناسلی است. همچنین می تواند احتمال گسترش زگیل به سایر نقاط بدن شما را نیز کاهش دهد.

کرایوتراپی زگیل تناسلی مردان معمولاً فقط چند دقیقه طول می کشد و بهتر است در مطب پزشک انجام شود. البته می توانید این کار را در خانه با یک کیت مخصوص هم انجام دهید. در صورتی که کرایوتراپی زگیل تناسلی مردان به درستی انجام شود، نباید جای زخم بر جای بگذارد.

کرایوتراپی زگیل تناسلی مردان در مطب

اکثر پزشکان برای کرایوتراپی زگیل تناسلی مردان از نیتروژن مایع استفاده می کنند که می تواند به دمای -200 درجه فارنهایت برسد تا زگیل تناسلی را منجمد کند. پزشک ممکن است قبل از انجام کرایوتراپی زگیل تناسلی مردان، پوست مرده ناحیه زگیل تناسلی را شیو کند.

پزشک از یک سواب پنبه ای یا یک اسپری “کرایوگان” برای اعمال نیتروژن مایع روی زگیل تناسلی و مقداری از پوست اطراف آن استفاده می کند. احساس انجام این ممکن است مانند یک تکه یخ باشد که پوست شما را لمس می کند، اما فقط چند ثانیه طول می کشد. ممکن است پوست شما برای مدت کوتاهی بی حس شود و همچنین ممکن است درد داشته باشد، قرمز شود و سپس تاول ایجاد کند.

کرایوتراپی زگیل تناسلی مردان

پس از انجام کرایوتراپی زگیل تناسلی مردان، وقتی که مطب پزشک خود را ترک می کنید، باید بتوانید به روال عادی زندگی، از جمله دوش گرفتن و حمام کردن، بازگردید. ناحیه منجمد شده معمولاً عفونی نمی شود، اما مراقب علائمی مانند قرمزی یا تورم شدید باشید.

درمان اختلال نعوظ به صورت طبیعی
بیشتر بخوانید

در نهایت، جایی که نیتروژن مایع اعمال شده است، یک گلوله یخ تشکیل می شود. که حدود یک هفته بعد از بین می رود. سعی کنید به آن دست نزنید و اجازه بدهید خود به خود بیفتد.

برخی از پزشکان ممکن است از شما بخواهند که برخی از آماده سازی ها را در خانه انجام دهید، مانند استفاده از اسید سالیسیلیک، یکی دیگر از درمان های رایج زگیل. در صورتی که انجام چنین کاری لازم باشد، پزشک دستورالعمل لازم را به شما ارائه می دهد.

کرایوترایی زگیل تناسلی مردان در منزل

همچنین می توانید از محصولات کرایوتراپی برای از بین بردن زگیل در خانه استفاده کنید. کیت های بدون نسخه از پروپان دی متیل اتر به جای نیتروژن مایع استفاده می کنند. البته به اندازه درمانی که از پزشک خود در مطب دریافت می کنید مؤثر نیستند.

هرگز از محصولات خانگی برای درمان زگیل تناسلی استفاده نکنید، زیرا ممکن است باعث آسیب شدید شود.

تاثیر کرایوتراپی زگیل تناسلی مردان

یک نوبت درمان کرایوتراپی ممکن است برای خلاص شدن از شر زگیل های کوچک تر کافی باشد. موارد بزرگتر ممکن است به چندین درمان کرایوتراپی زگیل تناسلی مردان نیاز داشته باشند. این درمان ها احتمالاً 2-3 هفته از هم فاصله خواهند داشت. پزشک شما احتمالاً اسید سالیسیلیک را بین هر درمان استفاده می کند.

کرایوتراپی زگیل تناسلی مردان معمولاً 50 تا 70 درصد زگیل ها را پس از 3 یا 4 درمان از بین می برد. دقت داشته باشید که کرایوتراپی زگیل تناسلی مردان می تواند زگیل تناسلی را از بین ببرد اما نمی تواند آنها را درمان کند.

کلینیک ناتوانی جنسی
بیشتر بخوانید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

منبع مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *