Subscribe Now
Trending News
پوست و زیبایی

کانتورینگ مو 

کانتورینگ مو

برخلاف آن چیزی که ما در مورد کانتور کردن صورت می‌دانیم، اینکار فقط محدود به صورت نمی‌شود. رنگ موهایمان همچنین نقش مهمی در مشخص کردن اجزای صورت دارد. فراموش نکنید که رنگ یا کانتور کردن مو مانند کوتاهی مو بستگی به فرم صورتتان دارد. در این مقاله می‌خوانیم:

1.کانتور کردن مو چیست؟

2.تن تیره‌تر در مقابل تن روشن‌تر

3.چگونه موهایمان را کانتور کنیم؟

4. رنگ مناسب با رنگ پوستتان را انتخاب کنید

کانتور کردن مو چیست؟

کانتور کردن مو

کانتور کردن مو شیوه‌ای است که در آن قسمت خاصی از موهای شما رنگش عوض می‌شود یا هایلایت می‌شود تا نواحی مورد نظر صورت، رنگ پوست و اجزای صورتتان مشخص‌تر یا مخفی شوند. با انتخاب رنگ درست و هایلایت مناسب می‌توانید توجه‌ها را به قسمت مورد نظر صورت خود جلب کنید و همچنین توجه را از آن قسمت‌های صورت که دوست ندارید، دور کنید.

 بیشتر بخوانید: انواع هایلایت و تفاوت آن با مش 

نکته جالب توجه این است که کانتور کردن مو برای همه مناسب است. همه چیز در مورد مو باید مناسب حالت صورت، رنگ پوست و اجزای صورت باشد.

تن تیره‌تر در مقابل تن روشن‌تر

تن تیره‌تر یا لولایت نور را به خود جذب می‌کند و باعث می‌شود صورت کوتاه‌تر و ظریف‌تر به نظر بیاید.

تن‌های روشن‌تر یا هایلایت نور را منعکس می‌کند و باعث می‌شود صورت کشیده‌تر به نظر بیاید.

اگر رنگ‌های هایلات را تنها دو درجه روشن‌تر و رنگ‌های لولایت را تنها دو درجه، نه بیشتر، تیره‌تر از زمینه مو انتخاب کنید، رنگ موهایتان طبیعی می‌شود.

چگونه موهایمان را کانتور کنیم؟

کانتور کردن مو در راستای فرم صورتتان انجام می‌شود. کارتان را با تشخیص فرم صورت خود شروع کنید.

رهنمون‌های حفظ سلامت پوست در زمستان
بیشتر بخوانید

صورت گرد

کانتورینگ مو

معمولاً صورت‌های گرد استخوان قوی دارند پس هدف کشیده‌تر کردن صورت است. از تن‌های روشن‌تر اطراف خط مو و گوش‌ها و همچنین از تن‌های تیره‌تر برای زیر گوش‌ها و پایین موهایتان استفاده کنید تا چهره‌تان کشیده‌تر به نظر بیاید.

صورت مربع

کانتورینگ مو

از هایلات و لولایت‌های مختلف برای اطراف خط چانه و پیشانی استفاده کنید تا استخوان‌های قوی را ضعف‌تر نشان دهید و به صورتتان عمق و کشیدگی اضافه کنید.

صورت‌های قلبی شکل

کانتورینگ مو

اطراف ریشه و بالای مو لولایت انجام دهید تا صورتتان عمق بگیرد و بالای صورتتان ظریف و کوچک‌تر به نظر بیاید. اطراف خط چانه و گوش‌ها و پایین موها هایلایت انجام دهید تا چانه و قسمت پایینی صورتتان کشیده‌تر به نظر برسد.

صورت‌های الماسی/کشیده/مستطیل

کانتورینگ مو

ریشه موی خود را تیره نگهدارید تا روی سرتان سایه بیندازد و قسمت بالایی صورتتان کوتاه‌تر به نظر بیاید. سپس از هایلایت‌های کوچک و جداگانه اطراف صورت و پایین موها استفاده کنید تا صورتتان کشیده به نظر بیاید.

 بیشتر بخوانید: فرم ابروی مناسب برای فرم‌های صورت 

رنگ مناسب با رنگ پوستتان را انتخاب کنید

اگر تن پوستتان سرد است، رنگ موهایتان را نیز سرد انتخاب کنید. مانند خاکستری، آبی، یا ارغوانی اما آبی که انتخاب می‌کنید باید پررنگ باشد. اگر روحیه ماجرجویانه دارید حتی رنگ سبز هم می‌تواند مناسب باشد. اگر تن پوستتان گرم است به سراغ رنگ‌ها گرم مانند طلایی، نارنجی و قرمز بروید.

 بیشتر بخوانید: راهنمای کامل رنگ مو بر اساس رنگ پوست و رنگ چشم 

شما می‌تواند رنگ مویتان را متضاد با رنگ پوستتان انتخاب کنید. هرچند اگر اینکار را انجلم دهید، باید آرایش صورتتان غلیظ باشد تا اجزای صورتتان مشخص شود. آرایش صورت چیزی نیست که ما دنبالش هستیم، ما می‌خواهیم صبح که از خواب بیدار شدید هم شکل صورتتان، هم اجزای آن و همچنین رنگ موی شما عالی به نظر برسد.

آموزش بافت موی آبشاری: زیباترین و معرکه‌ترین مدل مو
بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *