Subscribe Now
Trending News

مقالات

پوست و زیبایی

چگونه توناژ قرمز مو را ماندگارتر کنیم؟ 

چگونه توناژ قرمز مو را ماندگارتر کنیم؟

اگر چهره‌تان را با موی قرمز دوست دارید اما ناراحت هستید که سریع قرمزی موهایتان محو می‌شود، تنها نیستید. رنگ قرمز بدترین رنگ برای نگهداری است. خوشبختانه چند نکته و ترفند وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آنها هاله قرمز رنگ موهایتان را کمی ماندگارتر کنید. در این مقاله می‌خوانیم:

1.شستن موها به شیوه درست

2.محافظت موها در مقابل ذرات موجود در آب

موهایتان را به شیوه درست بشویید

حداقل 2 روز بعد از رنگ کردن موهایتان را بشویید 

شستن موها به شیوه درست

اگر بلافاصله بعد از  رنگ کردن موهایتان را بشویید، ممکن است کوتیکول ما بالا بیاید و رنگ از آن خارج شود. اینگونه بلافاصله رنگ موهایتان محو می‌شود. اگر 48 ساعت بعد از رنگ کردن موهایتان را بشویید، رنگ مو زمان کافی برای برای نفوذ کردن به تارهای مو را دارد.

 • از آنجایی که روند رنگ کردن روغن طبیعی مو را از بین می‌برد و احتمالاً نیازی نیست تا در مدت آن 2 روز نگران چرب شدن موهایتان باشید. هرچند اگر ریشه موهایتان چرب شد، می‌توانید از شامپوی خشک استفاده کنید تا موهایتان تمیزتر به نظر بیایند.

از شامپو و کاندیشنری استفاده کنید که مخصوص موهای رنگ شده باشد

شامپو

محصولات مخصوص موهای رنگ شده بدون الکل و سولفات هستند و به موهایتان نرمی بیشتری می‌دهند تا رنگ موهایتان ماندگارتر شوند. این محصولات همچنین ممکن است حاوی ویتامین و آنتی‌اکسیدان باشد که موهای شما را تقویت و از آنها مراقبت می‌کند.

 • اگر دوست دارید می‌توانید هربار که موهایتان را می‌شویید، از شامپو یا کاندیشنری استفاده کنید که رنگ اضافه به موهایتان می‌دهد. هرچند فراموش نکنید که اینکار ممکن است ظاهر رنگ موهایتان را عوض کند.
 • از شامپوهای درخشان کننده و ضد شوره استفاده نکنید زیرا اینگونه رنگ از روی موهایتان شسته می‌شود.

هربار بعد از اینکه موهایتان را می‌شویید، از یک نرم کننده آبرسان استفاده کنید

آبرسان مو

رنگ کردن می‌تواند مو را خیلی خشک و شکننده کند که خود این مسئله باعث می‌شود موهایتان به نظر کم‌رنگ و کدر برسند. بعلاوه موهای خشک رنگ را خیلی خوب درون خود نگه نمی‌دارند. یک کاندیشنر خوب مخصوص موهای رنگ شده می‌تواند رطوبت مورد نیاز موهای قرمز شما را تامین و در آینده از موهای شما محافظت کند.

چه کار کنیم که پاهایی نرم و لطیف داشته باشیم؟
بیشتر بخوانید

 بیشتر بخوانید: با اولاپلکس تراپی خشکی حاصل از دکلره و رنگ کردن زیاد مو را از بین ببرید! 

بعد از شستن موهایتان آنها را با آب خنک آبکشی کنید

آبکشی مو

آب گرم باعث انباسط تارهای مو و در نتیجه باز شدن کوتیکول‌های مو می‌شود. اجازه دهید تا آب و شامپو به لایه‌های عمیق موهایتان نفوذ کند و رنگ‌های اضافی با هر بار آبکشی شسته شوند. آب سرد می‌تواند کوتیکول‌های مو را که اکنون مرطوب هستند را ببندد.

 • بعلاوه آبکشی با آب سرد هم رنگ موهایتان را ماندگارتر و هم براق‌تر می‌کند.

جهت شست و شوی ملایم‌تر موها از شامپو استفاده نکنید

شامپو

به جای اینکار موهای خود را تنها با استفاده از کاندیشنر بشویید. کاندیشنر را به ریشه موهایتان بزنید و پوست سر خود را به مدت چند دقیقه ماساژ دهید تا کثیفی و چربی موهایتان شسته شود. سپس موهایتان را آبکشی کنید.

 • شستن موها با کاندیشنر به شما کمک می‌کند تا موهایتان براق‌تر به نظر بیاید و رنگ موهایتان را ماندگارتر می‌کند.
 • شستن مو با کاندیشنر بهترین روش برای موهای خشک است. این روش هچنین برای موهای حالت‌دار کارآمد است. اگر موهایتان حالت‌دار است و رنگ آنها را نیز قرمز کرده‌اید، شستن مو با کاندیشنر از محو شدن رنگ موهایتان جلوگیری می‌کند و همچنین موهایتان را مرطوب و بدون وز نگه می‌دارد.
 • اگر موهایتان چرب است احتمالاً با استفاده کمی شامپو نتیجه بهتری می‌گیرید.

هرچقدر می‌توانید دیر به دیر موهایتان را بشویید

حفظ توناژ قرمز مو

هرچقدر بیشتر موهایتان را بشویید، رنگ موهایتان زودتر محو می‌شود. سعی کنید شستن موهایتان را به یکبار یا دوبار در هفته کاهش دهید تا رنگ قرمز و درخشان موهایتان را تا طولانی‌ترین زمان ممکن نگهدارید.

 • هنگامی که موهایتان را هر روز می‌شویید، پوست سرتان چربی اضافه ترشح می‌کند. ابتدا هنگامی که شستن روزانه موهایتان را متوقف می‌کنید، موهایتان به نظر خیلی چرب می‌رسند. هرچند که با گذر زمان دیگر پوست سرتان مثل قبل چربی ترشح نمی‌کند و دیگر نیازی نیست تا آنها را هر روز بشویید.
 • اگر میان فاصله‌های شستن مو، ریشه موهایتان چرب می‌شود از شامپو خشک استفاده کنید. شامپو خشک می‌تواند کثیفی ریشه مو را به خود جذب کند و کمک کند تا موهایتان تمیزتر به نظر برسند.
 • اگر هر روز ورزش می‌کنید، روزانه کمی شامپوی خشک بعد از ورزش به ریشه‌های موهایتان بزنید. اگر می‌توانید اینکار را هنگامی انجام دهید که موهایتان تقریباً کامل خشک شده است. اینگونه شامپوی خشک یک نواخت‌تر روی موهایتان پخش می‌شود و ظاهری تمیزتر به موهایتان می‌دهد.
چگونه موهای خود را سفید و خاکستری رنگ کنیم؟
بیشتر بخوانید

یکبار در هفته از کاندیشنر قوی استفاده کنید

کاندیشنر قوی

مرطوب نگهداشتن موهایتان مهمترین کاری است که می‌توانید انجام دهید تا موهای رنگ شده‌تان مدت طولانی‌تری درخشان به نظر برسند. یک کاندیشنر قوی مانند ماسک مو و روغن درمانی گرم موهای شما را خیلی خوب مرطوب و تقویت می‌کنند. اینگونه موهایتان سالم، قوی و درخشان به نظر می‌رسد.

 • اگر دوست دارید می‌توانید با ترکیب آواکادو، تخم مرغ، شیر نارگیل، عسل و نصف موز خودتان کاندیشنر قوی درست کنید. ترکیب را روی موهایتان بگذارید و اجازه دهید حداقل 30 دقیقه روی موهایتان بماند سپس موهایتان را آب سرد آبکشی کنید.

برای شیر آب حمام از فیلتر استفاده کنید

فیلتر شیر حمام

آب معمولی حاوی مواد معدنی، رسوبات و مواد افزودنی مانند کلر است که همه اینها می‌تواند موهایتان را کدر کند و رنگ را از روی موهایتان بشویید. با استفاده از دستگاه فیلتر برای دوش حمام مطمئن خواهید شد که موهایتان را فقط با آب خالص می‌شویید.

 • یادتان باشد که فیلتر دوش حمام را عوض کنید تا همچنان از آب نرم و تمیز برای شستن موهایتان استفاده کنید.

موهایتان را در مقابل ذرات موجود در آب محافظ کنید

در آب کلردار یا شور شنا نکنید

شنا در آب کلر دار

شنا کردن در آب تازه مشکلی ندارد اما شنا کردن در آب کلردار رنگ موهایتان را از بین می‌برد و به شدت رنگ آن را تغییر می‌دهد. همچنین آب شور موهایتان را خیلی خشک می‌کند و ممکن است موهای قرمز و براق شما را کدر کند.

 • اگر می‌خواهید در آب کلردار یا شور شنا کنید، از کلاه شنا استفاده کنید و سرتان را درون آب فرو نکنید.
 • اگر موهایتان در معرض آب کلردار قرار گرفت باید آنها را با شامپوی درخشان کننده مو بشویید که خود اینکار نیز باعث محو شدن رنگ موهایتان می‌شود.
برای همیشه از لکه‌های قهوه‌ای پوست خداحافظی کنید
بیشتر بخوانید

کمتر از لوازم حرارتی برای حالت دادن به موهایتان استفاده کنید

حالت دادن مو با لوازم حرارتی

گرما می‌تواند موهایتان را خشک کند که اینگونه موهایتان کدر و کم‌رنگ به نظر می‌رسد. اگر تنها برای مراسم‌های خاص موهایتان سشوار یا اتو می‌کشید مشکلی ندارد اما نباید اینکار را هر روز انجام دهید.

 • اگر می‌خواهید با استفاده از وسایل حرارتی مانند سشوار یا بابلیس به موهایتان حالت دهید، ابتدا از اسپری محافظت حرارتی مو استفاده کنید تا حرارت موهایتان را خراب نکند.

اگر می‌خواهید زمان زیادی در معرض نور آفتاب باشید، کلاه سرتان کنید

استفاده از کلاه در آفتاب

اشعه آفتاب می‌تواند به موهایتان آسیب بزند و رنگ آنها را کدر کند. اینکه برای محفوظ ماندن موها از اشعه آفتاب کلاه سرتان کنید ایده خوبی است اما پوشاندن موها همچنین کمک می‌کند تا موهایتان مدت طولانی‌تری شاداب به نظر برسند.

 • همچنین اگر می‌دانید قرار است در معرض نور خورشید باشید، می‌توانید قبل از بیرون رفتن از اسپری محافظت کننده اشعه یووی استفاده کنید.

موهایتان را هر 4 هفته یکبار گلت کنید

گلت مو

گلت کردن روشی درمانی است که شادابی و درخشانی موی شما را به مدت یک ماه افزایش می‌دهد. شما اینکار را می‌توانید در سالن آرایشگاه انجام دهید یا می‌توانید مواد گلت را بخرید و اینکار را در خانه انجام دهید.

 • اگر می‌خواهید موهایتان را در خانه گلت کنید، دستورالعمل روی جعبه را دنبال کنید. شما می‌توانید برای اینکار از دوست خود کمک بگیرید تا مطمئن شوید که گلت به صورت یک دست روی موهایتان پخش شده است.

 بیشتر بخوانید: چگونه توناژ نارنجی مو را از بین ببریم(ارائه راهکارهای متفاوت) 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *