Subscribe Now
Trending News

مقالات

پوست و زیبایی

هفت نشانه‌ای که می‌گویند شما به متخصص پوست نیاز دارید! 

هفت نشانه‌ای که می‌گویند شما به متخصص پوست نیاز دارید!

پوست

اگر برای سلامتی خودتان اهمیت قائل هستید پس برای پوست خود بیشتر وقت بگذارید ؛ در صورتی که یکی از ۷ نشانه زیر را در پوست خود مشاهده کردید فوراً به متخصص پوست مراجعه کنید.

  1. اگر در آفتاب سوخته‌اید.

اگر تا به حال برای برنزه کردن به سالن زیبایی مراجعه کرده‌اید یا حتی به خاطر آفتاب گرفتن سوخته‌اید (حتی اگر سالها پیش بوده است)، باید هرچه زودتر به دکتر پوست مراجعه کنید. با اینکه همه باید برای چک کردن کردن خال‌های خود به دکتر مراجعه کنند، آن‌هایی که عاشق آفتاب هستند باید به طور خاص چک کنند تا چیز غیرطبیعی در حال رخ دادن نباشد. تشخیص به موقع نقاط سرطانی می‌تواند زندگی شما را نجات دهد.

  1. اگر خارشی دارید که قطع نمی‌شود.

اگر جایی از بدنتان برای هفت روز یا بیشتر می‌خارد، دیگر وقتش است که سراغ یک متخصص بروید. (نکته: ممکن است این اتفاق در نتیجه یک واکنش آلرژیک به مواد دارویی باشد، پس هر زمان که شروع به مصرف دارویی جدید می‌کنید، حواستان جمع باشد)

  1. جوش‌های شما از جایشان تکان نمی‌خورند.

خیلی غیر‌معمول نیست که در بیست یا سی سالگی هم آکنه و جوش داشته باشید، اما از نظر متخصص پوست، فردریک برندت، اگر محصولاتی که برای درمان این موارد استفاده می‌شوند را به کار بردید و در طی دو تا سه ماه موفقیت چندانی نداشتید، وقتش هست که به یک متخصص مراجعه کنید. او می‌گوید: “متخصصین مسئله را بررسی می‌کنند تا مشخص شود مشکل شما به دلیل اختلالات هورمونی است یا داروهایی که مصرف می‌کنید. یک مشاوره جدی و کامل باید مشخص کند که چه چیز از داخل یا خارج بر پوست شما اثر گذاشته است.”

  1. پوستتان ناگهان از خورشید متنفر می‌شود.

اگر اخیرا نسبت به نور خورشید حساسیت بیشتری پیدا کرده‌اید (که همراه با دردهای عضلانی و خستگی مفرط است) برای آزمایش خون و بیوپسی به دکتر پوست مراجعه کنید. به گفته متخصص پوست، هلن توروک، اینها نشانه lupus (بیماری پوستی که ایجاد زخم می‌کند) سیستماتیک است که نیاز به درمان دقیق دارد.

  1. پوستتان لکه‌های قهوه‌ای دارد.

مِلاسما (یک واکنش هورمونی به رویارویی با تابش خورشید که باعث ایجاد لکه‌های تیره بر صورت، به طور معمول روی پیشانی و لب بالا می‌شود) یک مشکل آزاردهنده است که اکثر زنان باردار و آن‌هایی که از روش‌های ضدبارداری هورمونی استفاده می‌کنند با آن آشنا هستند. وروک می‌گوید اگر بعد از دو هفته از استفاده درمان‌های رایج نتیجه‌ای نگرفتید به متخصص پوست مراجعه کنید. آن‌ها می‌توانند عوامل روشن‌کننده قوی‌تر، لایه‌بردار‌های شیمیایی، لیزر‌درمانی و ضد‌آفتاب‌هایی فراهم بیاورند که نتایج قابل ملاحظه‌تری حاصل کند.

  1. پوستتان دچار قرمزی شدید شده است.

تغییرات بزرگ و دشوار زندگی (مانند از دست دادن شغل یا طلاق گرفتن) فقط از لحاظ احساسی سخت نیستند، بلکه از لحاظ جسمی هم آزارهایی ایجاد می‌کنند. توروک می‌گوید آن‌ها حتی می‌توانند باعث قرمزی پوست شوند. از نظر او “ممکن است افراد دچار بیماری پسوریازیس شده باشند که برای درمانش بهترین راه این است که به متخصص مراجعه کنند. این بیماری اکثرا در بیست سالگی خودش را نشان می‌دهد و هم‌چنین ممکن است برمفاصل شما اثر بگذارد و باعث ایجاد آرتروز دردناک شود.”

  1. تشخیص‌های خودتان اشتباه هستند (همیشه)!

اگر شما مسائل آزاردهنده پوستی مانند پف زیر چشم، لکه‌های تیره، یا قرمزی‌های شدید را تجربه می‌کنید که به محصولات موجود در بازار جواب نمی‌دهند، بهتر است که از کمک متخصص استفاده کنید تا اینکه خودتان تشخیصی بدهید و به داروخانه مراجعه کنید. درمان‌ها و کارهای درون مطب مانند لیزر، لایه‌برداری و تزریق یک دنیا تفاوت ایجاد می‌کند که برای بهره بردن از آن‌ها باید به دیدن یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک بروید. لطفا برای یک تزریق ناقص و نادرست بوتاکس سراغ آرایشگر یا دندانپزشکی که در نزدیک خانه‌تان است نروید.

۴ راه برای جلوگیری از سایش پوست به هنگام تمرینات ورزشی
بیشتر بخوانید

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *