Subscribe Now
Trending News

مقالات

انتخاب سردبیر

مزایای ورزش پیلاتس برای مردان 

مزایای ورزش پیلاتس برای مردان

پیلاتس برای مردان

بدن مردها هم مانند زن ها به ورزش نیاز دارد. مردها دارای پاهای محکم و ناحیه‌ی لگن کوچکتری نسبت به زنان هستند . اگر مردان ورزش‌های تقویتی و کششی را انجام ندهند، شانس صدمه به کمر و درد کمر در آنها افزایش می یابد.

آرامش اعصاب و روحیه

آقایان اکثرا بعد از محیط کار به منزل می آیند و فردا مجددا به محل کار بر می گردند. این امر باعث می شود که آنها یک زندگی روتین و تکراری را داشته باشند و روحیه شان را از دست بدهند. اما گنجاندن ورزش پیلاتس برای مردان در برنامه  زندگی شان، باعث شادی روحیه و آرامش آنها شده و تنوعی را هم به زندگی شان می دهد.

تعادل و هماهنگی

یکی از مزایای ورزش پیلاتس برای مردان تعادل و هماهنگی بین اعضای بدن آنهاست. ورزش پیلاتس، مرکز بدن را تقویت کرده و به مردان کمک می کند تا بتوانند وضعیت ایستادن و نشستن خود را کنترل کنند. خیلی از آقایان آنقدر کم تحرک هستند که هنگام نشستن یا ایستادن شبیه آدم های دست و پا جلفتی به نظر می آیند. افزایش توده‌ عضلانی با ورزش پیلاتس در کنار کنترل‌ های یوگا موجب استحکام و هماهنگی بدن شما خواهد شد.

blank

زندگی زناشویی بهتر

جالب است بدانید ورزش پیلاتس در مردان باعث زندگی زناشویی بهتری برای آنان می شود. فواید این ورزش مانند آرامش، انعطاف پذیری، اندام متناسب، تعادل و … همگی به رابطه زناشویی با کیفیت در آقایان کمک می کند.

چربی بدن کمتر

چربی بدن مردان بیشتر در شکم آنها جمع می شود. این چربی درصد ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را در آنها افزایش می دهد. ورزش پیلاتس یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش چربی شکم مردان است. همچنین این ورزش باعث تقویت عضلات و عضله سازی بدن آقایان می شود.

ورزش کراس فیت و مزایای آن
بیشتر بخوانید

انعطاف پذیری

یکی دیگر از مزایای پیلاتس برای آقایان انعطاف پذیری است. بدن خیلی از مردها خشک بوده و اصلا منعطف پذیر نیست. همچنین خیلی از مردان وزنه بردار، انعطاف پذیری کافی را ندارند. ولی ورزش پیلاتس به انعطاف پذیری عضلات آنها کمک می کند. متاسفانه اقایان اکثرا به سمت بدنسازی و عضله سازی روی می آورند. اما همین عضله ها باعث کاهش انعطاف پذیری در آنها می شود. بنابراین بهتر است آقایان در کنار هر ورزشی، پیلاتس را هم انجام دهند.

استیل بهتر

پیلاتس همانطور که برای استیل و تناسب اندام خانم ها عالیست، این مزیت را برای آقایان هم دارد. این ورزش باعث قوی شدن و استیل بهتر مردان شده و در همین حین از ابتلا به مشکلات کمر در آنها هم جلوگیری می کند.

۰
۰
vote
Article Rating

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *