Subscribe Now
Trending News

مقالات

انتخاب سردبیر

فواید و مضرات تردمیل 

فواید و مضرات تردمیل

فواید تردمیل

در این بخش مهمترین فواید تردمیل را به شما معرفی می کنیم :

 • ورزش نکردن در هوای آلوده
  یکی از مهمترین فواید تردمیل مخصوصا در شهرهای آلوده آنست که لازم نیست به هوای آلوده بروید و ورزش کنید. آلودگی هوا برای ریه ها و سلامتی بدن بسیار خطر ناک است و مردم شهرهای الوده خیلی نباید به هوای آزاد بروند.
 • تناسب اندام
  یکی دیگر از فواید تردمیل هم تناسب اندام و چربی سوزی است. ورزش تردمیل به شدت کالری می سوزاند، مخصوصا وقتی که به مرور سرعت آن را هم افزایش دهید خودتان عرق کردن تان را خواهید دید.
 • راحت بودن تردمیل
  سومین مورد از فواید تردمیل راحت بودن آن است. شما برای ورزش با آن نه لازمست لباس بپوشید، نه آرایش کنید، نه به هوای سرد یا گرم بروید، نه وقت خاصی را در نظر بگیرید و … . شما با هر لباسی در هر ساعتی از شبانه روز میتوانید این ورزش را انجام دهید.
 • امنیت مخصوصا برای زنان
  یکی دیگر از فواید تردمیل امنیت برای زنان و دیگران است. با این وسیله دیگر لازم نیست به بیرون از منزل رفته و با حوادث غیر مترقبه روبرو شوید یا مثلا مزاحمی از جنس مخالف در مسیر داشته باشید یا مثلا شب ها نتوانید از ترس ورزش کنید و … . با این ورزش خیالتان راحت است که در محیط امنی هستید ( چه باشگاه و چه خانه )
 • انتخاب نوع و سرعت حرکات
  در این ورزش شما میتوانید سرعت تان را کم و زیاد کنید و به ورزش تان تنوع دهید. جالب است بدانید که تردمیل‌های مدرن‌، برنامه‌های پیاده‌روی و دویدن متنوعی را با استفاده از تغییر دادن شیب‌ و تغییر دادن سرعت دستگاه، ایجاد می‌کنند. تردمیل‌های مدرن،‌ با استفاده از کنترل ضربان قلب شما به‌صورت مداوم، به شما اجازه می‌دهند تا ورزش خود را به یک ورزش علمی ومؤثر تبدیل کنید. صفحه تردمیل از جنسی است که برخلاف آسفالت و موزاییک، از آسیب‌های وارده به پا جلوگیری می‌کند.
 • انجام کارها همزمان با ورزش
  یکی دیگر از فواید تردمیل آنست که شما در کنار ورزش میتوانید کارهای دیگری هم انجام دهید. مثلا تلویزیون ببینید، آهنگ گوش کنید، با دیگران صحبت کنید، تلفنی با کسی حرف بزنید و … . همچنین خانم ها میتوانند با آن مراقب بچه ها ، غذای روی گاز و … هم باشند.
 • گرم کردن بدن لازم نیست
  شما برای انجام تردمیل خیلی به گرم کردن نیاز ندارید و بدون آماده‌سازی زیاد قبلی می‌توانید در هر زمان از روز با تردمیل پیاده‌روی کرده و یا بدوید. همچنین برای افرادی که ترجیح می‌دهند در خلوت خانه‌شان و به‌دور از هیاهوی بیرون ورزش کنند، تردمیل توصیه ماست.
سرطان مری ، تشخیص و درمان
بیشتر بخوانید

blank

مضرات تردمیل

ورزش تردمیل در کنار فواید ، معایبی هم برای ما دارد. در این بخش برخی از مضرات تردمیل را به شما معرفی می کنیم :

 • خطر برای زانوها
  یکی از مضرات تردمیل آسیب زدن به زانوست. با ورزش تردمیل زانو ها نقطه‌ای از بدن هستند که بیشترین بار و وزن بدن را تحمل می‌کنند. وقتیکه شما در مدت زمان طولانی، فشار مداومی به زانو وارد می کنید یا در مدت زمان کم، فشار زیادی بر آن تحمیل میکنید میتوانید دچار مشکلات زانو مثل آرتروز شوید. با تردمیل غضروف ساییده می‌شود و درد و مشکلات دامنه حرکتی مفصل به وجود می‌آید.
 • ضرر به عضلات تحتانی
  یکی دیگر از مضرات تردمیل ، آسیبِ عضلاتِ اندامِ تحتانی به‌ویژه در ناحیه ران و پشتِ‌ران و ساقِ‌پاست. این موضوع نیز به علت کار کشیدن زیاد از این گروه از عضلات در هنگام کار با تردمیل است؛ چون در هنگام کار با تردمیل، مسافت پیموده شده از نظر ظاهری مخفی مانده و فرد بیش از حد از بدنش کار می کشد.
 • تردمیل های شیب‌دار ممنوع
  تردمیل های شیب دار برای سلامتی مفید نیستند. کسانی که از انواع شیب‌دار تردمیل به صورت نامناسبی استفاده می‌کنند، هم به آسیب مفاصلی چون زانو، مفصل لگن و مچ پا دامن می‌زنند و هم به طور ناخودآگاه شدت ورزش را بیشتر می‌کنند و با خطر بیماری‌های قلبی مواجه می شوند.
 • افزایش سرگیجه ها
  یکی دیگر از مضرات تردمیل افزایش سرگیجه هاست. کسانی که به استفاده از تردمیل عادت ندارند ممکنست به انواع سرگیجه دچار شوند یا از روی دستگاه سقوط کرده و دچار عوارض ثانویه شوند. افراد در هنگام پیاده روی میتوانند تعادل خود را حفظ کنند، اما نمی‌توانند روی تسمه تردمیل خیلی تعادل داشته باشند.
 • بروز ناراحتی قلبی
  تردمیل ممکنست موجب بیماری های قلبی شود. چون دستگاه تردمیل در فضای بیرون از منزل و فضای آزاد نیست، رطوبت و گرما و میزان تعریق به هم ریخته و موجب بروز شوک گرمایی یا افت فشار خون خواهد شد. پس باید مراقب دمای اتاق باشید. حتی میتوانید پنجره را برای چند دقیقه باز کنید.
 • مشکلات روانی‌
  کاربرد کورکورانه تردمیل خستگی منفی می‌آورد که یا به دل‌زدگی و کنار گذاشتن تردمیل ختم می‌شود. اگرجابه‌جایی قدم روی تردمیل با حرکت تسمه آن ناهماهنگ باشد، در زانوی فرد شوک ایجاد می‌شود. این خستگی عجیب و زیاد کار کشیدن در بدن گاهی باعث افسردگی و مشکلات روانی خواهد شد. پس آهسته و پیوسته ورزش کنید و توقع نداشته باشید یک هفته ای به وزن ایده آل تان برسید.
 • خطرات دست‌گیره‌
  گرفتن دستگیره های تردمیل برای سلامتی خطرناک بوده و موجب کشش عضلات خواهد شد. این دستگیره ها ممکن است موجب کاهش شدت ورزش و درنتیجه کالری سوزی کمتری شود. همچنین دستگیره ها هنگام ورزش حالت و وضعیت طبیعی بدن را به هم می‌ریزد. افزایش خطر کشیدگی عضلات و کاهش هماهنگی و تعادل از دیگر مضرات تردمیل و دستگیره های آن است.
۰
۰
vote
Article Rating

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *