Subscribe Now
Trending News

مقالات

تغذیه و رژیم غذایی

رژیم گولو : فواید و نحوه عملکرد آن 

رژیم گولو : فواید و نحوه عملکرد آن

[ad_1]

رژیم گولو یک رژیم لاغری است. افرادی که از رژیم گولو استفاده می کنند تشویق می شوند که کالری را به 1300 تا 1500 کالری در روز محدود کنند و از غذاهای کامل مغذی استفاده کنند و در عین حال از غذاهای فرآوری شده اجتناب کنند و 15 دقیقه ورزش روزانه را به سبک زندگی خود اضافه کنند. بخشی از رژیم غذایی همچنین شامل مصرف یک مکمل غذایی به نام Release است که توسط رژیم‌ساز ساخته شده است.

در این مقاله، در مورد فواید رژیم گولو و نحوه عملکرد رژیم، از جمله آنچه باید انتظار داشته باشید، چه چیزی بخورید و از چه چیزهایی اجتناب کنید، خواهید آموخت.

فواید رژیم گولو

طبق وب سایت Golo، مزایای کاهش وزن مورد انتظار در افراد چاق می تواند شامل کاهش وزن متوسط ​​20 پوندی در 90 روز اول و میانگین کاهش وزن 48 پوندی در طول یک سال باشد.

با این حال، مطالعات بالینی بررسی شده در مورد رژیم غذایی گولو وجود ندارد. دو مطالعه تحقیقاتی که معمولاً مورد استناد قرار می‌گیرند شامل یک مطالعه آزمایشی توسط سازنده است که دارونما یا گروه کنترل نداشت. یک گروه دارونما برای نتیجه‌گیری دقیق درباره مؤثر بودن یا نبودن مداخلات خاص ضروری است. آزمایش شخص ثالث نیز یک روش استاندارد برای جلوگیری از تضاد منافع در طراحی و نتایج مطالعه است.

سلب مسئولیت

در حالی که رژیم گولو در مطالعات آزمایشی انجام شده توسط رژیم‌ساز با کاهش وزن همراه است، رژیم غذایی و انتشار مکمل همراه آن توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) ارزیابی نشده است.

۷ قویترین داروی گیاهی خواب آور
بیشتر بخوانید

یک مطالعه منتشر شده در سال 2019 نشان می دهد که میانگین کاهش وزن حدود 1 پوند در هفته در افراد چاق است. شرکت‌کنندگانی که از دستورالعمل‌های رژیم غذایی گولو پیروی می‌کردند، میانگین کاهش وزن، به عنوان مثال، 13 پوند در 13 هفته را مشاهده کردند (در مقایسه با گروه دارونما که به طور متوسط ​​7.5 پوند از دست دادند).

با این حال، به دلیل حجم نمونه کوچک (68 شرکت‌کننده) و عدم پیگیری شرکت‌کنندگان پس از 13 هفته، نتیجه‌گیری از اثربخشی رژیم غذایی گولو و مکمل‌های رهاسازی دشوار است.

رژیم گولو چگونه کار می کند

وب سایت این شرکت ادعا می کند که این رژیم با مقابله با مقاومت به انسولین کار می کند. آنها ادعا می کنند که مقاومت به انسولین ریشه چالش برانگیز کاهش وزن است. برنامه متابولیک رژیم گولو برای کاهش وزن در افراد چاق کار می کند زیرا به محدودیت کالری، تغییر رژیم غذایی و افزایش فعالیت بدنی (15 دقیقه در روز) نیاز دارد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) می گوید، همراه با مدیریت استرس و خواب کافی، چنین تغییراتی در شیوه زندگی برای معکوس کردن مقاومت به انسولین مفید است. توصیه های غذایی شامل خوردن غذاهای کامل که سطح انسولین سالم را پشتیبانی می کنند، اجتناب از غذاهای بسیار فرآوری شده و مصرف مکمل های Release است. علاوه بر این، 15 دقیقه فعالیت بدنی در روز توصیه می شود.

مدت زمان

این شرکت می گوید این یک رژیم غذایی نیست، بلکه یک سبک زندگی است. به این ترتیب، می توانید انتظار داشته باشید که این تغییرات طولانی مدت باشد. با این حال، سایت آنها همچنین ادعا می کند که برنامه آنها “30 روز برای سلامتی بهتر” را ارائه می دهد، که آنها می گویند شامل خواب بهتر و به طور کلی چشم انداز بهتر از زندگی است.

رژیم گیاه خواری ۲۱ روزه
بیشتر بخوانید

مدت زمان معمول توصیفات برای رژیم گولو از سه ماه تا دو سال متغیر است، اما زمان شروع و توقف مشخصی برای رژیم گولو وجود ندارد.

وب‌سایت شرکت می‌گوید که مردم معمولاً Release را برای سه تا شش ماه مصرف می‌کنند، اگرچه آنها همچنین بیان می‌کنند که «برای استفاده طولانی‌مدت بی‌خطر است» و شما می‌توانید آن را تا زمانی که بخواهید یا تا زمانی که به وزن یا اهداف سلامتی خود برسید مصرف کنید. سپس، می توانید مصرف را به طور کامل قطع کنید یا در صورت تمایل، مصرف Release را با دوز کاهش یافته ادامه دهید.

چی بخورم

رژیم گولو اجازه می دهد تا غذاهای کامل حاوی مواد مغذی مصرف شود اما غذاهای بسیار فرآوری شده را منع می کند.

به گفته این وب سایت، غذاهای سازگار در تنظیم سطح انسولین، ارتقای سلامت قلب و «نقش مهمی در کنترل وزن» نقش مشترک دارند.

از سوی دیگر، غذاهای ناسازگار، تنظیم سطح قند خون را برای بدن شما چالش برانگیزتر می کند. وب سایت Golo نشان می دهد که میان وعده ممکن است با استرس خوردن یا خوردن احساسی مرتبط باشد که می تواند باعث اختلال در تنظیم انسولین نیز شود.

غذاهای سازگار/غیر منطبق در رژیم گولو
غذاهای سازگار غذاهای غیر منطبق
محصولات لبنی پرچرب (کره، شیر کامل، پنیر و ماست یونانی) و چربی های غیر اشباع محصولات جایگزین وعده غذایی (میله، شیک و غیره)
غلات، از جمله نان و پاستا غذاهای بسیار فرآوری شده یا تصفیه شده از هر نوع
تخم مرغ، ماهی، گوشت گاو و مرغ چربی های اشباع شده از غذاهای فرآوری شده
میوه ها، آجیل و سبزیجات به طور کلی میان وعده ها

ترکیبات مکمل رهاسازی

مکمل های آزاد حاوی 10 ماده اصلی شامل هفت عصاره گیاهی و سه ماده معدنی ضروری هستند.

به گفته سازندگان، رهاسازی به تعادل هورمون‌ها و بهبود کارایی متابولیک کمک می‌کند.

با توجه به وب سایت شرکت Golo، در اینجا بیش از 200 مطالعه تجربی مستقل منتشر شده وجود دارد که از ایمنی و کارایی مواد در Release حمایت می کند:

 • فلز روی
 • منیزیم
 • کروم
 • عصاره برگ موز
 • رودیولا رزاآ
 • عصاره بربرین
 • عصاره سالاسیا
 • عصاره گاردنیا
 • اینوزیتول
 • عصاره سیب

با این حال، شواهد کافی از مطالعات دقیق انجام شده بر روی انسان وجود ندارد تا ادعاهای سلامتی را برای برخی از این مکمل‌ها، از جمله رودیولا و بربرین یا گلدن‌سیل بیان کند.

زمان بندی توصیه شده

افرادی که رژیم گولو دارند، وعده های غذایی منظمی را از برنامه غذایی گولو می خورند و با هر وعده غذایی یک کپسول در مجموع سه کپسول در روز مصرف می کنند.

اصلاحات

می توانید با پیروی از توصیه های غذایی و فعالیت بدنی اما از خرید مکمل خودداری کنید، رژیم گولو را مقرون به صرفه تر کنید. خوردن غذاهای کامل، پرهیز از غذاهای فرآوری شده و افزایش فعالیت بدنی تا حدودی در اهداف کلی سلامتی شما تفاوت ایجاد می کند. اگر هنوز هم می‌خواهید ببینید که آیا این مکمل می‌تواند به کاهش وزن بیشتر کمک کند، می‌توانید دوز کمتری مصرف کنید اما به طور منطقی انتظار کاهش نتایج را نیز دارید.

ملاحظات

موارد زیر نکاتی است که باید هنگام در نظر گرفتن رژیم گولو در نظر داشته باشید.

مقایسه USDA MyPlate

توصیه‌های غذایی سازگار و غیرمنطبق مشابه توصیه‌های MyPlate USDA است که پیشنهاد می‌کند مصرف بیشتر میوه‌ها و سبزیجات، انواع کربوهیدرات‌ها اما بیشتر غلات کامل، گوشت بدون چربی و روغن‌های سالم را در کنار اجتناب از مواد غذایی فرآوری شده و چربی‌های ترانس مصرف کنید.

تفاوت در اینجا این است که MyPlate توصیه می کند بسته به توصیه های کالری فردی، شیر و لبنیات را به حداقل سه وعده در روز محدود کنید.

هزینه رژیم گولو

تغییر رژیم غذایی لزوماً با برنامه غذایی Golo پرهزینه نیست، اما مکمل ها می توانند اضافه شوند.

مکمل‌های انتشار طبق وب‌سایت آن‌ها اینقدر هزینه دارند:

 • یک بطری عرضه: 59.95 دلار
 • دو بطری: 99.90 دلار
 • سه بطری: 119.85 دلار

رژیم گولو در مقابل رژیم DASH


رژیم غذایی Golo و DASH یا رویکردهای غذایی برای رژیم فشار خون بالا، رژیم های مشابهی هستند که برای کاهش خطر بیماری های متابولیک مانند مقاومت به انسولین یا پیش دیابت و فشار خون بالا ترویج می شوند.

رژیم غذایی گولو

رژیم گولو در مورد کاهش خطر یا معکوس کردن مقاومت به انسولین با رژیم غذایی، ورزش و مکمل است.

رژیم غذایی DASH

رژیم غذایی DASH برای کاهش فشار خون بالا یا فشار خون بالا و خطر چاقی و بیماری قلبی ترویج می شود. هر دو توصیه می کنند از چربی های اشباع شده و غذاهای بسیار فرآوری شده اجتناب کنید. آنها همچنین حفظ سطح هورمونی سالم و انرژی متابولیک را با غذاهای کامل توصیه می کنند.

به عنوان مثال، رژیم DASH همچنین خوردن یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی غلیظ مانند میوه ها و سبزیجات، غلات کامل، گوشت بدون چربی و چربی های سالم را در حد متعادل توصیه می کند.

رژیم DASH با رژیم Golo متفاوت است زیرا توصیه می کند گوشت قرمز را محدود کنید و لبنیات کم چرب مصرف کنید. در مقابل، رژیم گولو مصرف گوشت گاو و لبنیات پرچرب (در حد اعتدال) را توصیه می کند. رژیم DASH همچنین در ارائه دستورالعمل های خاص در مورد مصرف سدیم (1500 تا 2300 میلی گرم در روز) متفاوت است.

به گفته بنیاد ملی کلیه، رژیم DASH برای افراد دیالیز مناسب نیست.

خلاصه

رژیم گولو یک رژیم غذایی کاهش وزن و برنامه مکمل است. گفته می‌شود که با تشویق افراد به خوردن غذاهای کامل یا گزینه‌های غنی از مواد مغذی، افزایش فعالیت بدنی و مصرف مکمل‌های غذایی از عصاره‌های گیاهی و مواد معدنی ضروری کار می‌کند.

افراد ممکن است 1 تا 2 پوند در هفته وزن کم کنند، اما مطالعات بالینی در مورد اثربخشی واقعی یا کاهش وزن طولانی مدت وجود ندارد. این مکمل دقیقاً دارای پشتوانه علمی نیست و یک صورتحساب ماهانه است. رژیم گولو شبیه رژیم غذایی DASH است اما به جای رژیم کم چرب، لبنیات پرچرب را تشویق می کند.

[ad_2]
منبع مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *