Subscribe Now
Trending News

مقالات

طب سنتی و گیاهان دارویی

درمان سیفلیس با روش طبیعی و طب سنتی 

درمان سیفلیس با روش طبیعی و طب سنتی

سیفلیس یکی از بیماری هایی است که هنوزه دانشمندان به درمان قطعی دست پیدا نکرده اند . سیفلیس که یک بیماری آمیزیشی محسوب می شود برای سال ها بلای جان مردم بوده است . البته بیماران زیادی با استفاده از تجویز های طب سنتی توانستند بر این بیماری غلبه کنند . حتی امروزه هم در بسیاری از بیمارستان های بزرگ دنیا برای درمان این بیماری از نسخه های پیشینیان استفاده می کنند . در این مقاله از مجله آسان تب به معرفی درمان سیفلیس با استفاده از طب سنتی می پردازیم .

درمان سیفلیس

درمان سیفلیس با استفاده از طب سنتی

در گذشته برای درمان این بیماری از جیوه استفاده می کردند . بدین صورت که شنگرف را به گیاهان و صمغ های مختلفی ترکیب می کردند و سپس با استفاده از قلیان یا سایر ادوات استعمالی ، دود این عصاره را استنشاق می کردند .

درست است که استفاده از این روش بسیار نیکو بوده است اما باعث بروز مشکلات زیادی برای دندان ها ، لثه ها و استخوان ها می شده است .

دانشمندان برای اینکه از این مشکلات دوری کنند ، عصاره شنگرف را به شکل ترکیبات سیانور ، بی  یدور و امثال اینها به صورت تزریقی استفاده می کردند . با گدشت زمان پزشکان استفاده از املاح ارسنیک و گوگرد را نیز در این عصاره مفید می دانستند . در سالیان اخیر نیز پنی سلین نیز یکی از دارو هایی است که به عنوان ضمیمه مصرف می شود . در حال حاضر تمام دارو هایی که برای سیفلیس در داروخانه ها وجود دارد از همین مواد درست شده اند .

ادامه مطلب -> کلیک کنید
آشنایی با خواص جینکوبیلوبا بر روی سلامتی

درمان سیفلیس

شدت بیماری به چه چیزی بستگی دارد ؟

از همان ابتدا نیز این دارو ها به طور حتم باعث بهبودی افراد نمی شدند . مهم ترین چیزی که در شدت بیماری نقش دارد ، بنیه و قوای جسمی فرد است . همان طور که در یک کتاب طب قدیمی فرانسوی نوشته شده است که ” 50 درصد بیماران سفلیس بدون دارو درمان می شوند و از آن 50 درصد باقی مانده نیز تعدادی بسیاز زود شفا پیدا می کردند و تعدادی نیز تا سال ها درگیر بیماری بوده اند . ” در قرن 18 میلادی ، دو برادر که هر دو به این بیماری دچار شده بودند نزد پرشکی می روند . برادر بزرگتر بعد از مصرف ترکیبات فوق بعد از چند روز التیام پیدا می کند اما برادر کوچکتر تا چندین سال درگیر بیماری بوده است . نکته عجیب تر اینجا بود که فرزندان برادر بزرگتر به این بیماری دچار شده بودند و فرزندان برادر کوچکی از این بیماری مثون مانده بودند .

لیست فواید بی نظیر گیاه عشقه
بیشتر بخوانید

درمان سیفلیس

نسخه های  دارو های طب سنتی برای درمان سیفلیس

حکیمان در گذشته اعتقاد داشته اند که در ابتدا باید مزاج فرد بیمار را پاک می کرده اند . بدین منظور برای بیماران داروهایی همچون : شاهتره خشک ، بسفایج ، گل گاو زبان ، خارخسک ، بادرنجوبه و ترنجبین تجویز می کردند . بیماران باید به مدت 3 روز ار این دارو ها استفاده می کردند تا بدنشان برای جذب دارو های اصلی آماده می شده است .

ادامه مطلب -> کلیک کنید
خواص تنباکوی کوهی، کاهش استرس و سلامت مو

استفاده از ترکیب توتون قلیایی : این ترکیب عبارت بوده است از شنگرف معدنی ، گل سرخ ، مازوسبز دانه ، مصطکی و پوست ریشه کبر . این ترکیبات را کوبیده و به پودری تبدیل می کنید و سپس آن را در محفظه سر قلیان می گذاشته و از آن استفاده می کنید .

استفاده از ترکیب عاقرقرحا :  در این ترکیب باید با ماده های عاقرقرحا ، شنگرف ، پوست نخود ، نیل ، کف دریا ، دار فلفل ، فلفل سفید و زهره گاو برای خود پودری درست کنید و سپس ان را در سری قلیان قرار داده و به مدت هفت روز (یکبار صبح یکبار شب ) از آن استعمال کنید .

قبل از استفاده از قلیان بهتر است با محلول زیر دهان خود را غرغره کنید :

تونیای کبود ، گل مختوم ، سرکه ، سیر و آب . ابتدا باید آب ،سیر و سرکه را بجوشانید تا یک ثلث بخار شود . سپس گل مختوم و توتیای کبود را در ان حل کرده و دهان خود را شویه کنید .

با خواص چغندر در طب سنتی بیشتر آشنا شوید
بیشتر بخوانید

منبع : asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

بیماری آمیزشی رفع سیفلیس

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *