Subscribe Now
Trending News

مقالات

طب سنتی و گیاهان دارویی

درمان خون دماغ در طب سنتی با روش های کاملا عملی 

درمان خون دماغ در طب سنتی با روش های کاملا عملی

آبا برای شما هم اتفاق اتفاده است که درحال راه رفتن یا کار های روزمره خود باشید و سپس بدون دلیل دماغ شما شروع به خون ریزی کند ؟ مشکل خون دماغ از دیرباز در میان بشریت وجود داشته است و همیشه راه های مختلفی برای درمان آن اتخاذ می شده است . حتی سنگ نوشته هایی در میان غار های برفی سیبری پیدا شده است که انسان های اولیه نیز برای درمان خون دماغ در میان خود راه هایی داشتند . همان طور که می دانید ،راه های زیادی برای درمان خون دماغ در طب سنتی وجود دارد و ما در این مقاله از مجله پزشکی آسان طب به معرفی برخی از مهم ترین این روش ها می پردازیم .

درمان خون دماغ در طب سنتی

علل خون دماغ

خون دماغ شدن به چندین طریق مختلف می تواند اتفاق بیفتد . شاید رایج ترین دلیلی که برای خون دماغ وجود داشته باشد ، دست در دماغ کردن و کندن مخاط خشک شده ان با انگشت باشد . از جمله دیگر دلایل خون دماغ می توان به محکم فین کردن ، وارد شدن ضربه به دماغ ، گرما زدگی و در مقابل نور مستقیم خورشید قرار گرفتن ، وجود تومور در بینی ، ملتهب شدن سینوس ها ، آلرژی ، استفاده از الکل و مواد مخدر ، استشمام بعضی از مواد شیمیایی و سخت شدن رگ های داخل بینی اشاره کرد .

درمان خون دماغ در طب سنتی

تغییر حالت بیمار

مهم ترین کاری که از دیرباز برای درمان و بند آمدن خون دماغ انجام می داده اند ، این است که بیمار را بلند کنیم و سر او را به سمت بالا قرار دهیم سپس باید به او بگوییم که محکم با دو دست خود محل اتصال قسمتهای استخوانی و غضروفی و درست در لبه برجستگیهای استخوان بینی را فشار دهد . بعد از اینکه چند دقیقه صبر کرد باید سوراخ های بینی خود را با ماده ای بپوشاند که پنبه یکی از بهترین این مواد است . این روش شاید به نظر ساده برسد ولی یکی از مهم ترین راه کار ها برای درمان خون دماغ در طب سنتی می باشد که هنوز هم از آن استفاده می شود .

استفاده از گل انبه

یکی دیگر از روش های درمان خون دماغ در طب سنتی ، استفاده از گل انبه می باشد . این روش برای اولین بار در کتاب طب جالینوس ذکر شده است که نشان می دهد که استفاده از گل انبه بسیار قدیمی می باشد . برای این کار باید عصاره این گیاه را تهیه کنید و آن را بر روی دستمال یا پارچه ای آغشته کنید و در حالی که سر خود را به سمت بالا گرفته به میان سوراخ های دماغ خود فرو کنید .

ادامه مطلب -> کلیک کنید
خواص لوبلیا ، بلغم آور و درمان مشکلات گوارشی

استفاده از پنبه و آبلیمو

استفاده از این روش بیشتر به کسانی توصیه می شود که از خون دماغ های گرمایی و نور خورشیدی رنج می برند . برای این کار کافی است که در منزل خود قطعه ای پنبه و آبلیمو داشته باشید . ابتدا باید پنبه ها را به صورت نوک تیر دربیاورید و سپس بر روی آنها چند قطره آبلیمو بچکانیم . سپس این پنبه ها را در میان سوراخ های بینی خود بکنیم و 5 تا 7 دقیقه منتظر بمانیم . این روش یکی از بهترین روش ها در طب سنتی می باشد .

ادامه مطلب -> کلیک کنید
خواص درمانی پیاز و فواید آن را بشناسید؟

درمان خون دماغ در طب سنتی

استفاده از قطره خانگی پیاز

پیاز یکی از موادی است که برای درمان بسیاری از بیماری ها می توان از آن استفاده کرد . برای استفاده از خواص پیاز در خون دماغ کافی است که ابتدا آن را خوب رنده کنید و سپس پیاز های رنده شده را با سرکه مخلوط کنید . مخلوط به دست آمده یکی از بهترین نسخه های دارویی برای درمان خون دماغ در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد . سپس این مخلوط درست شده را بعد از خون ریزی در میان سوراخ های دماغ خود قطره کنید تا از شر خون دماغ راحت شوید .

مطابق با مزاجتان نذری بخورید!!!
بیشتر بخوانید

استفاده از ضماد سماق و آب

یکی دیگر از روش ها برای درمان برای خون دماغ از ضمادی است که حکیم ابوعلی سینا در کتاب طب خویش اشاره کرده است . ضماد سماق و آب مانند آب بروی آتش است که می تواند خون ریزی بینی را متوقف کند . در این روش بعد از اینکه بیمار دچار خون ریزی شد ، باید این ضماد را بر روی پیشانی و دماغ او بمالید . این روش برخلاف دیگر روش ها نباید داخل سوراخ های دماغ استفاده شود و تنها مالیدن از روی ان کفایت می کند .

منبع : https://asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

خواص پیاز خون دماغ و طب سنتی درمان خون دماغ

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *