Subscribe Now
Trending News

مقالات

طب سنتی و گیاهان دارویی

خواص گیلاس زمستانی، کنترل کلسترول و کاهش اضطراب 

خواص گیلاس زمستانی، کنترل کلسترول و کاهش اضطراب

گیلاس زمستانی یک گیاه بوته‌ای چند ساله است که به خانواده بادنجانیان تعلق دارد. این گیاه پایا به خوبی با شرایط مختلف خو می‌گیرد و به همین دلیل است که استفاده از آن در بسیاری از مناطق رایج است. در حال حاضر بزرگترین کشور تولید کننده گیلاس زمستانی چین محسوب می‌شود به طوری که در طول سال بیش از 200 میلیون تن گیلاس زمستانی وارد بازارهای جهانی می‌شود. در سال‌های اخیر آزمایش‌های زیادی بر روی این گیاه صورت گرفته است و نتایج نشان می‌دهد که گیلاس زمستانی یک گیاه مفید و دارویی است. در حال حاضر 500 گونه مختلف دارویی را با عصاره این گیاه تولید می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با خواص این گیاه ما را همراهی کنید.

گیلاس زمستانی

خواص گیلاس زمستانی

این گیلاس یکی از مهم‌ترین داروها در طب آیورودا بشمار می‌رود. آیورودا یکی از قدیمی‌ترین روش‌های درمانی است که به هند تعلق دارد. در آیوردا از گیاهان طبی، ماساژ و یوگا برای درمان بیماران استفاده می‌شود. بومی‌های آفریقایی و آمریکایی نیز از این گیاه برای درمان عفونت‌های خود بهره می‌گیرند. در طب سنتی چینی نیز به این گیاه اشاراتی شده و آن را درم یان هفت گیاه شفا بخش قرار داده اند که این نشان از فواید و اهمیت بالای این گیاه است. دکتر لورسن زالون اعتقاد دارد که گیلاس زمستانی  در بدن 10 گیاه دارویی برتر در دنیا قرار دارد.

کنترل کلسترول

این گیاه با خواص ضد التهابی و ضد اکسیدانش، برای مشکلات قلبی عروقی مفید است و می‌تواند به صورت گسترده‌ای سطحج کلسترول بد خون یعنی LDL را کاهش داده و از آن سو نیز سطح کلسترول خب یا HDL را افزایش بدهد. مطالعاتی در سال 2010 در دانشگاه آریزونا انجام شد که نشان می‌دهد استفاده از عصاره این گیاه می‌تواند سطح کلسترول را در مقدار استانداری ثابت نگه دارد. این موضوع می‌تواند به شما در کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، انسداد شراین و سکته مغری کمک کند. حفظ سلامت قلب از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که سالانه یک ملیون نفر بخاطر این بیماری‌ها جان خود را از دست می‌دهند.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
خرنوب چیست و چه خواص درمانی دارد؟

درمان اختلال نعوظ

یکی دیگر از دلایلی که باعث شده این گیاه در طب سنتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد، توانایی در درمان اختلال نعوظ می‌باشد. اختلال نعوظ گونه‌ای ناکارآمدی جنسی در مردان است که در آن آلت مردی قادر نیست به وضعیت نعوظ برسد یا در آن حالت باقی بماند. استفاده از این گیاه نه تنها می‌تواند میل جنسی را در شما افزایش بدهد، بلکه با افزایش جریان خون در آلت تناسلی، باعث انقباض آن می‌شود. این موضوع یکی از بهترین راه ها برای درمان اختلال نعوظ محسوب می‌شود.

خواص شنبلیله آبی، بهبود شیردهی و کاهش کلسترول
بیشتر بخوانید

افزایش باروری در مردان

علاوه بر افزایش میل جنسی، این گیاه همچنین به بهبود کیفیت مایع منی کمک می‌کند. متاسفانه این روز ها بیش از 15 درصد مردان توانایی بارور کردن شریک زندگی خود را ندارند. این موضوع نه تنها بر روی کیفیت زندگی مشترک تاثیر می‌گذارد، بلکه ممکن است مشکلات روحی را نیز بوجود بیاورد. یک تحقیق علمی اخیر نشان داد که گیلاس زمستانی نقش مهمی در افزایش میل جنسی و همچنین تعداد اسپرم ها دارد. دانشمندان ژاپنی نیز بر این باور هستند که استفاده از این گیاه می‌تواند تحرک را در اسپرم‌ها بیشتر کند. به همین دلیل است که مردم برای سال‌ها از این گیاه برای خشنود نگه داشتن شریک خود در تخت از این گیاه استفاده می‌کردند.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
کنترل و درمان افسردگی با مصرف باقلا مخملی

گیلاس زمستانی

کاهش اضطراب

یکی دیگر از عمده دلایل استفاده از این گیاه کاهش استرس و اضطراب است. یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت این گیاه در طب هندی آیوریدا، درمان بیماری‌های روحی است. هندی‌ها اعتقاد داشتند هر وفت کسی به بیماری‌های روحی مبتلا شود، شیطان در وجودش رخنه کرده است. به همین دلیل می‌باشد که آنها به داروهایی که قادر به درمان مشکلات روحی بودند، احترام بالایی می‌گذاشتند. اثرات این دارو، به ویژه در زمینه افسردگی، در موسسه علوم پزشکی در دانشگاه هندوستان بانارس هند مورد مطالعه قرار گرفت. این مطالعه از مزایای گیلاس زمستانی در رابطه با اضطراب و افسردگی پرده برداشت.

مبارزه با دیابت

یکی دیگر از مهم‌ترین بیماری‌های مزمنی که می‌توان با استفاده از این گیاه نسبت به درمان آن اقدام کرد، دیابت می‌باشد. دیابت نوعی اختلال متابولیسمی است که در آن بدن شما به انسولین مقاوم شده و در نتیجه سطح قند خون شما به شدت افزایش پیدا می‌کند. تحقیقات در مورد استفاده از گیلاس زمستانی در درمان دیابت نتایج مثبت نشان می‌دهد. مواد موجود در این گیاه قادر هستند تا انسولین را تحریک کنند و به همین دلیل سطح قند خون کنترل می‌‎شود.

بررسی ویژگی‌های درمانی چای گایوسا
بیشتر بخوانید

منبع: https://asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

خواص گیاهان دارویی خواص میوه ها درمان بیماری ها

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *