Subscribe Now
Trending News

مقالات

طب سنتی و گیاهان دارویی

خواص معجزه آسا و مهم رازیانه جهت مبارزه با بیماری‌ها 

خواص معجزه آسا و مهم رازیانه جهت مبارزه با بیماری‌ها

رازیانه گیاهی با رایحه‌ای شیرین است که برای بهبود سلامتی فوائد بسیاری دارد. سایت «هلث لاین» در یک مطلب تازه به برخی از فوائد این گیاه برای سلامتی اشاره کرده که شامل موارد زیر می‌شود:

رازیانه

افزایش شیر در مادران شیرده با رازیانه

در مطالعه‌ای که سال 2008 انجام گرفت، مشخص شد که این گیاه بی نظیر حاوی نوع خفیف استروژن است. این هورمون تولید شیر را افزایش می‌دهد که همین خاصیت در زنان شیرده نیز مشاهده شده است.

 رازیانه برای درمان گریه‌های بی‌وقفه نوزادان

«کولیک» یا قولنج در نوزاد مشکلی است که باعث می‌شود گریه‌های بی‌وقفه او برای چند ساعت به طول انجامد. دلیل قطعی برای این وضعیت در نوزاد وجود ندارد اما می‌تواند موجب استرس فزاینده در والدین شود. نتیجه مطالعه انجام شده در روسیه حاکی از آن است که روغن رازیانه، می‌تواند شدت قولنج را در نوزاد کاهش دهد.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
گیاه رازیانه و مزایای بی‌نظیر آن برای جسم و روح انسان

 تقویت‌کننده سیستم تنفسی

شست و شوی دهان با دانه‌های رازیانه، می‌تواند مخاط‌های ریه‌ها را رها سازد و گلودرد و سرفه را تسکین دهد.

تسکین انقباضات مربوط به قاعدگی

رازیانه

نتایج بررسی که اخیرا در ایران انجام گرفته نشان می‌دهد ترکیب عصاره رازیانه و ویتامین E به طور قابل توجهی دردهای انقباضی را در دوران قاعدگی کاهش می‌دهد. ترکیب رازیانه حتی از مسکن‌های غیرنسخه‌ای نیز موثرتر است.

برای درمان جراحت و گزیدگی

در کشورهای آسیایی رازیانه، از مدت‌ها قبل برای درمان جراحت‌ و گزیدگی‌های سمی کاربرد داشته است زیرا روغن رازیانه خاصیت ضدقارچی و آنتی‌باکتریال دارد و در درمان‌های موضعی و حتی شاید درمان جراحت‌های داخلی می‌تواند موثر باشد.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
درمان سیفلیس با روش طبیعی و طب سنتی

مقابله با بیماری‌ها

مطالعات و آزمایشات پزشکی اخیر نشان می‌دهد که رازیانه، در کمک به مقابله با بیماری‌ها و کاهش سرعت رشد باکتری‌ها به خصوص در مورد بیماری و با موثر است.

خوراکی‌ های سازگار و ناسازگار بلغمی مزاج‌ها
بیشتر بخوانید

رازیانه برای رفع موهای زائد

رازیانه، به شکل ضماد برای از بین بردن موهای زائد بسیار مناسب است. برای این کار، بذر رازیانه را پودر کنید و سپس آن را با یک نوع روغن (مثل روغن زیتون یا روغن بادام) مخلوط کنید و به صورت ماسک روی صورت خود بگذارید. این ماسک باعث روشن شدن و شفاف شدن پوست می‌شود.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

خواص رازیانه درباره رازیانه رازیانه رازیانه چیست فواید رازیانه

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *