Subscribe Now
Trending News

مقالات

طب سنتی و گیاهان دارویی

خواص ماکا ، افزایش میل جنسی و بهبود یائسگی 

خواص ماکا ، افزایش میل جنسی و بهبود یائسگی

ماکا یک گیاه گلدار چند ساله است که به خانواده Brassicaceae تعلق دارد. این گیاه بومی کشور پرو است و تنها در این منطقه یافت می شود. از مهم ترین شرایط رشد این گیاه ارتفاع 3 تا 5 هزار متری از سطح دریا است که تنها در پرو فراهم شده است. اینکاها برای هزاران سال است که از خواص ماکا برای برطرف کردن مشکلات خود استفاده می کنند. امروزه شما می توانید مکمل های این گیاه را در داروخانه های سراسر دنیا مشاهده کنید. بیشتر فواید این گیاه به مسائل جنسی مربوط می شود. برای آشنایی بیشتر با ماکا، ما را در ادامه همراهی کنید.

خواص ماکا

افزایش میل جنسی

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم افزایش میل جنسی از مهم ترین خواص ماکا محسوب می شود. استعمال ریشه ماکا می تواند میل جنسی را هم در زنان و هم در آقایان بالا ببرد. ماکا از محدود گیاهانی است که می تواند بر روی هر دو جنس مونث و مذکر تاثیر بگذارد. سطح شهوت ارتباط مستقیمی با سطح سروتونین دارد. ریشه این گیاه می تواند با جلوگیری از عومال شیمایی مختل کننده سروتونین، میل جنسی را به صورت قابل توجه ای افزایش بدهد. امروزه شما می توانید مکمل های جنسی ماکا را در تمام دنیا مشاهده کنید.

افزایش تعداد اسپرم

یکی از مشکلات شایع جنسی که مردان را رنج می دهد، تراکم پایین اسپرم است. این موضوع می تواند به صورت قابل ملاحظه ای بر روی عدم باروری تاثیر بگذارد. راه های زیادی برای مقابله با این شرایط وجود ندارد اما مشاهدات نشان می دهد که خواص ماکا می تواند به افزایش تعداد اسپرم در آقایان کمک کند. مسئله جالب این است که اینکا ها بیش از 2 هزار سال است که با این خاصیت ماکا آشنا بوده و از آن استفاده می کنند. تعداد اسپرم بالاتر، اغلب اعتماد به نفس جنسی را در مردان افزایش می دهد و شرایط زندگی شخصی آنها را بهبود می بخشد.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
راهکار های افزایش میل جنسی در مردان

افزایش تحرک اسپرمی

استفاده از مکمل های جنسی ماکا چیزی بیش از افزایش تعداد اسپرم ها برای آقایان به ارمغان می آورد. تعداد اسپرم ها به تنهایی برای بارور کردن تخمک کافی نیست. تحرک تاثیری به مراتب مهم تر از تعداد دارد. شما می توانید با مصرف ماکا تجرک اسپرمی خود را بهبود ببخشید. با افزودن ماکا به رژیم غذایی، می توانید تحرک اسپرم خود را افزایش دهید، که در نتیجه شانس موفقیت شما در تلاش برای بارور کردن شریک زندگی تان افزایش پیدا می کند.

درمان کهیر در طب سنتی با روش های خانگی و ساده
بیشتر بخوانید

افزایش باروری

همان طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، این گیاه می تواند بر روی میل جنسی مردان و زنان تاثیر بگذارد. مطالعات زیادی در مورد خواص مکا و اثراتش بر روی باروری خانم ها انجام شده است که در یکی از مهم ترین آنها، یعنی تحقیقات سال 2011 دانشگاه پزشکی لندن، ثابت شد استفاده از ریشه ماکا می تواند توانایی خانم ها در دریافت اسپرم را افزایش دهد. در حال حاضر نیز آزمایشی دو مرحله توسط دکتر تیلر هندریکس در حال انجام است که بر روی تاثیر ریشه ماکا در باروری تمرکز دارد.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
تقطیر البول در طب سنتی و روش های درمان آن

خواص ماکا

تقویت ایمنی

تحقیقات نشان می دهد که اضافه کردن تنها یک قاشق غذاخوری مکمل ماکا به رژیم غذایی می تواند سیستم ایمنی شما را به شدت تقویت کند. یکی از جنبه های مهم ماکا سطح بالای پروتئین آن است. این پروتئین تقریبا پنج برابر پروتئین موجود در هر وعده از سیب زمینی می باشد. پروتئین می تواند به سیستم ایمنی بدن، تعمیر بافت ها و افزایش سطوح انرژی شما کمک کند. بهبود سیستم ایمنی بدن یکی از بخش های اساسی سلامت عمومی است، این موضوع برای کسانی که خیلی زود به بیماری های رایج مانند سرما خوردگی و مسمومیت دچار می شوند، خبر بسیار خوبی است چرا که این مشکلان به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن رخ می دهند.

خواص ماکا و بهبود یائسگی

ماکا یک انتخاب عالی برای خانم هایی است که دوست دارند سطح انرژی و خلق و خوی خود در دوره یائسگی بالانس نگه دارند. مطالعات نشان داده است که با اضافه کردن ماکا به رژیم غذایی، زنان قادر به کاهش اضطراب و تغییرات خلقی در طول دوره یائسگی می باشند. استفاده از هورمون درمانی می تواند عوارض جانبی بسیار داشته باشید اما مکمل های این گیاه هیچگونه خطری ندارد. خوشبختانه انتخاب روش های گیاهی برای مبارزه با یائسگی در حال افزایش است.

بررسی تمام خواص سوزن چوپان قرمز در طب سنتی
بیشتر بخوانید

منبع: https://asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

افزایش میل جنسی بهبود یائسگی فواید ماکا

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *