Subscribe Now
Trending News

مقالات

پوست و زیبایی

خانم‌های مسن! از مدل موی کوتاه سلبریتی‌ها ایده بگیرید 

خانم‌های مسن! از مدل موی کوتاه سلبریتی‌ها ایده بگیرید

هنگامی که نوبت به اعضای بدن ما می‌رسد، زمان تاثیر مخرب خود را تقریباً روی همه آنها می‌گذارد. همچنین اگرچه همه ما به خوبی می‌دانیم که بالا رفتن سن چه تاثیراتی روی پوست ما دارد اما هنگامی که صحبت از روتین زیبایی برای دیگر نقاط بدن می‌شود، سن کمتر در نظر گرفته می‌شود. از استفاده سرم‌ها گرفته که خط‌های ظریف و کم عمق صورت را باز می‌کند تا درمان‌های با اسیدی که چین و چروک را درمان می‌کنند و روی علائم پیری و هایپرپیگمنتیشن‌ها تاثیر خوبی دارند، به نظر می‌رسد که محصولات مناسب برای پوست پیر شده همه جا پیدا می‌شود اما در مورد موها چطور؟ مشخص شده است که علاوه بر سفید شدن مو، بالا رفتن سن می‌تواند روی موهای ما نیز به روش‌های مختلفی تاثیر بگذارد. از نازک کردن آنها گرفته تا خشک کردنشان، روش‌ مقابله موها با پیر شدن بدان معنی است که با گذر زمان ما نیاز به تغییر روتین مراقبت از موهای خود داریم. همچنین یکی از تاثیرگذارترین روش‌هایی که می‌توانیم امتحان کنیم، مدل کوتاهی جدید است.

 مدل موی سلبریتی‌ها به معنای واقعی شیک هستند!

با افزایش سن، موهای ما نیز پیر می‌شود و عادی است که مدل دادن به آنها کمی بیشتر سخت شود و این بدان معنی است که کوتاه کردن آنها بسیار دلپذیر خواهد بود. در حالی که ما سنمان بالا می‌رود، کوتاه نگهداشتن موها مزایای خودش را دارد. نه تنها باعث می‌شود که تا موهای شما سالم به نظر برسد بلکه مدل دادن به موهایی که مدیریت آنها سخت است را بسیار راحت‌تر می‌کند.

اگر شما خانمی بالای 50 سال هستید و مدل‌های کوتاه را برای موهای خود در نظر دارید، برای خواندن توصیه‌های متخصصان در زمینه مو و گرفتن الهام، در صورت نیاز، با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: خانم‌های مسن! این مدل موها را امتحان کنید

با بالا رفتن سن چه اتفاقی برای مو می‌افتد؟

با بالا رفتن سن چه اتفاقی برای مو می‌افتد؟

هر چه ما پیرتر می‌شویم، موهایمان نیز پیر می‌شوند. با گذر زمان، میزان تولید ملانین بدن ما (چیزی که به موهایمان رنگ می‌دهد) کم شده و در نهایت به صورت کامل متوقف می‌شود که باعث از دست رفتن رنگ مو و خاکستری به نظر رسیدن آن می‌شود.

در کنار از بین رفتن رنگ مو، موهای خاکستری اغلب سیم مانند و خشک به نظر می‌رسند که در نتیجه تولید روغن محافظ توسط غدد سبوم موجود در فولیکول مو کم می‌شود. جاناتان سونز، مدیر خلاق وبسایت هدمستر، توضیح می‌دهد: «روند بالا رفتن سن بافت مو را تغییر داده و ظاهر مو شکننده، سیمی شکل و وز می‌شود. معمولاً هر چه مو بلندتر باشد، این ویژگی‌ها بیشتر دیده می‌شوند.»

جهت مقابله با روند پیری مو، سونز پیشنهاد می‌کند که محصولات مو خود را عوض کنید. او می‌گوید: «موهای پیر شده می‌توانند شکننده‌تر شوند پس برس مو خود را با نوع نرم آن عوض کنید. جهت شاداب نگهداشتن موهای خاکستری و از بین بردن تناژ زرد آن می‌توانید از رنگ مو استفاده کنید. همچنین استفاده از رنگ مو خوب و با کیفیت جدای از رنگ دادن به مو می‌تواند به عنوان ماسکی آب رسان عمل کند.»

این مسائل چه ارتباطی با محبوب‌تر شدن مدل مو کوتاه دارد؟

از آنجایی که مدیریت کردن مو پیر شده رفته رفته سخت‌تر می‌شود، بسیاری از خانم‌ها احساس می‌کنند که کوتاه نگه داشتن موها نیاز به نگهداری از آنها را کم می‌کند. ولاریه مِین، هیر استایلیست برند ردکن، می‌گوید: «مو کوتاه باعث می‌شود ظاهر خود را جوان‌تر احساس کنید. با افزایش سن، گاهی موهای شما نازک و ضعیف‌تر می‌شوند. معمولاً مدل دادن به مو کوتاه راحت‌تر است و بهتر با سبک زندگی پر مشغله جور در می‌آید.»

۸ اشتباه فاحش مو خاکستری‌‌ها
بیشتر بخوانید

جدای از این واقعیت که کوتاه نگهداشتن مو ظاهر آسیب دیده و پیر شده مو را که ممکن است که با مدل مو بلندتر بیشتر مشهود باشد، کاهش می‌دهد، کوتاه کردن مو حتی می‌تواند در کم کردن ظاهر عوارض جانبی پیر شدن به شما کمک کند. مِین می‌گوید: «موهای کوتاه معمولاً تصویری پرُتر و ضخیم‌تر به موها داده و ظاهر آنها را تغییر می‌دهند.»

این مسائل چه ارتباطی با محبوب‌تر شدن مدل مو کوتاه دارد؟

چیزهایی که باید در نظر داشته باشید!

مانند هر نوع تغییر که می‌خواهید در مو ایجاد کنید، مهم است قبل از کوتاه کردن مو بدانید که چه برنامه‌ای برای آن دارید. البته کوتاه کردن مو با ملاحضات معمولی همراه است، از جمله اینکه آیا مدل کوتاهی موها با جنس و ضخامت موهای شما سازگاری دارد یا نه. با این حال هنگام کوتاه کردن مو چیزهای دیگری برای در نظر گرفتن نیز وجود دارد.

به عنوان قانونی همیشگی، موهای کوتاه بیشتر از موهای بلند نیاز به مدل دادن و در نتیجه به صورت کلی نیاز بیشتری به مراقبت دارند. هنگامی که نوبت به موهای کوتاهی می‌رسد که همیشه نیاز به مدل دادن دارند، در نظر گرفتن جنس موهای شما مهم‌تر از همیشه است. سونز می‌گوید: «جنس طبیعی مو خود را در نظر بگیرید که خشن، نازک، صاف، فِر یا غیره است . اگر شما بدون در نظر گرفتن این موضوع کوتاهی مو خود را انتخاب کنید، باعث می‌شود مدل دادن به مو سخت شود. از مدل مو جدید خود برای مشخص‌تر کردن ویژگی مورد علاقه صورت خود و به نمایش گذاشتن نواحی زیبا صورت استفاده کنید. این ویژگی‌ها و نواحی به طورر مثال می‌تواند چشم‌های، لب‌ها یا استخوان گونه‌های شما باشد.»

بهترین مدل‌های مو کوتاه چیست؟

اگر می‌خواهید موهای خود را کوتاه کنید اما مطمئن نیستید که باید از کجا شروع کنید، نگران نباشید. برای دیدن مدل کوتاهی مویی که دقیقاً مناسب شماست و الهام گرفتن از سلبریتی‌ها (که ممکن است به آن نیاز داشته باشید) به خواندن مقاله ادامه دهید.

پیکسی

اگر مدل دادن به موهایتان آخرین چیزی که صبح می‌خواهید به آن فکر کنید، این مدل کوتاهی با نیاز به نگهداری کم می‌تواند برای شما مناسب باشد. مِین می‌گوید: «برای خانم‌های مسنی که موهایشان به صورت طبیعی فِر یا حالت‌دار است، مدل کوتاهی پیکسی بهترین انتخاب است زیرا این مدل از جنس طبیعی مو برای حالت و حجم دادن به مو استفاده می‌کند. مدل مو پیکسی همچنین به نسبت برای مدل دادن و نگهداری روزمره بدون درد سر است.»

مدل موهای دیم جودی دنچ

مدل موهای دیم جودی دنچ را در نظر بگیرید که ملکه دنیای مدل موهای پیکسی است و ظاهری ضخیم به موها داده است.

مدل موهای جیمی لی کرتیس

کوتاه، صاف و ساده. مدل موهای جیمی لی کرتیس همیشه به روز و الهام بخش است.

7 علت بروز آکنه روی قفسه سینه
بیشتر بخوانید

تیلدا سوئینتون

تیلدا سوئینتون انتخاب کرده است که روی موهای مدل پیکسی خود را بلند نگهدارد تا بتواند استایل مو مخصوص خود را روی آن انجام دهد.

چتری‌ها پَر مانند کریستین اسکات توماس

چتری‌ها پَر مانند کریستین اسکات توماس ظاهری ملایم و زیبا به مدل موی او داده است.

موهای الن

موهای الن که کمی بلندتر از مدل پیکسی رایج است، استایل کوتاه و کج دارد و برای آن دسته از افرادی مناسب است که نمی‌خواهند خود را درگیر مراقبت زیاد از موهایشان کنند.

مدل موهای پیکسی

هیچ لیستی از مدل موهای پیکسی بدون حضور جادا کامل نخواهد بود. با مدل مویی که کناره‌های آن کوتاه‌تر است، جادا برای درست کردن استایل مویی تطبیق پذیر تمایل به مدل دادن موهای بالای سر خود دارد.

مدل مو پیکسی کریس جنر

مانند مدل مو الن، مدل مو پیکسی کریس جنر نیز کمی بلندتر از موهای جودی و جیمی است اما بلندی بیشتر مو به او این شانس را داده است تا کمی به موهای روی فرق سر خود حجم دهد.

بیشتر بخوانید: زیباترین کوتاهی‌های مو مختصِ خانم‌های بالای 50 سال!

پیکسی بلند

اگر مدل کوتاهی پیکسی کمی بیش از حد برای شما جسورانه است، اندکی بلند نگه داشتن آن می‌تواند راه حلی مناسب باشد. استایل پیکسی بلند نیز انتخاب خوبی برای آن دسته از خانم‌هایی است که می‌خواهند به ظاهر موهایشان حجم دهند. مِین توضیح می‌دهد: «لایه‌های بلند مو می‌تواند به موهایتان حجم بدهد که اگر موهایتان نازک است و روی سرتان تخت می‌شود، انتخابی ایده‌آل برای شماست. مدل پیکسی بلند نیز ظاهری زنانه به شما می‌دهد که با چتری‌های کج شما جور در می‌آید.»

مدل پیکسی بلند

من دیوانه‌وار عاشق این استایل کج مو هستم که ثابت می‌کند مدل پیکسی بلند یکی از بهترین مدل‌های کوتاهی مو برای حجم دادن به مو است.

 اما تامپسون

فکر نمی‌کنم کسی بیشتر از من بتواند عاشق مدل مو کوتاه، بلوند و رو به عقب اما تامپسون شود. این مدل به معنای واقعی شیک است.

موهای گلن در فرش قرمز

برای داشتن مدل مویی ساده و شیک چتری موهای خود را کج کرده تا مانند موهای گلن در فرش قرمز شود.

مدل مو پیکسی بلند

اگر زیاد وقت گذاشتن برای موهایتان را دوست ندارید، این مدل مو پیکسی بلند مناسب شماست. تنها کمی کرم مو تمام چیزی است که شما نیاز دارید.

هالند تیلور

هالند تیلور با موهای کوتاه خود میان مدل کوتاهی پیکسی و باب یک تکه پل زده و آن را با فرق کج کامل کرده است.

مدل کوتاهی پیکسی بلند ن

این مدل کوتاهی پیکسی بلند نمونه‌ای بارز از مدل مو جالب است. بعلاوه، مدل دادن به آن تقریباً راحت است.

چتری‌های کج هلن

چتری‌های کج هلن ظاهری زنانه به استایل مو پیکسی بلند داده است.

باب یک تکه

آیا می‌خواهید موهایتان را ساده نگهدارید؟ سونز می‌گوید: «مدل کوتاهی باب یک تکه موهای شما را تا جای ممکن شاداب نگه می‌دارد. این مدل موها کاملاً خاص و جالب به نظر می‌رسند و حالت دادن به آنها بسیار آسان است. این استایل مو برای موهای حالت‌دار، صاف، نازک، متوسط یا ضخیم مناسب است اما اگر موهایی فر دارید، جسارت به خرج داده و مو را تا استخوان فک خود کوتاه کنید.» اما باید بدانید که مدل مو باب نیز به مراقبت نیاز دارد. جهت داشتن ظاهری همیشه مرتب، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که میان هر شش تا هشت هفته نوبت کوتاهی بگیرید.»

۵ روش برای دستیابی به پوستی نرم و لطیف با شیر
بیشتر بخوانید

موهای باب کج و یک تکه ایمان

اگرچه ما ایمان را به مدت کوتاهی با موهای زیبا و بلندش به خاطر می‌آوریم اما او حالا موهای باب کج و یک تکه دارد اما برای داشتن مدل بیشتر، کمی لایه‌های کوتاه و بلند در میان موهای او دیده می‌شود. ما عاشق این استایل مو شدیم.

من تنها یک سوال از مونیکا بلوچی دارم: چگونه اینقدر درخشان به نظر می‌رسد؟

بیشتر بخوانید: دفعه بعدی موهایتان را این مدلی کوتاه کنید!

من تنها یک سوال از مونیکا بلوچی دارم: چگونه اینقدر درخشان به نظر می‌رسد؟

شارون استون

باید قبول کنیم که شارون استون برنده این لیست است. سشوار کردن مدل مو باب یک تکه به سمت عقب با حجم زیاد مو راهی عالی برای به روز کردن استایلی کلاسیک است.

موهای باب ویولا

کوتاه، براق، صاف و چتری‌دار، موهای باب ویولا همانطور که تصور می‌شد، چشمگیر است.

جودی فاستر

جودی فاستر نشان داد که مدل مو باب بلند چقدر گزینه‌های زیادی برای استایل دادن به آن دارد. این مدل مو برای آن دسته از کسانی مناسب است علاقه به تغییر استایل موهایشان دارند.

آنا وینتور

اگر کسی راز چگونه شیک بودن را بداند، آن شخص کسی نیز جز آنا وینتور که در سراسر دنیا با مدل موهای باب یک تکه خود شناخته می‌شود.

مدل موهای باب یک تکه آنجلا باست که فرق وسط دارد، حتی شیک‌تر از همیشه به نظر می‌رسد.

مدل موهای باب یک تکه آنجلا باست که فرق وسط دارد، حتی شیک‌تر از همیشه به نظر می‌رسد.

این مدل مو باب فرق کج با فرهای باز برای مهمانی‌های عصرانه انتخابی بسیار شیکی است.

این مدل مو باب فرق کج با فرهای باز برای مهمانی‌های عصرانه انتخابی بسیار شیکی است.

باب شَگی

مِین می‌گوید: «برای آن دسته از خانم‌هایی که می‌خواهند بلندی موهای خود را نگهداشته اما کمی به آنها حجم بدهند، باب مدل کوتاهی بسیار مناسبی است، زیرا در حالی که حس داشتن مو بلند را به شما می‌دهد، آنها را نیز حجیم می‌کند. مدل کوتاهی باب شگی خیلی محبوب است، زیرا قانون‌های متداول مدل مو باب را شکسته و ظاهری جالب‌تر به شما می‌دهد. برای حجم دادن به ریشه موهای خود می‌توانید از موس حجم دهنده استفاده کنید.»

مدل موی کیت بلانشت

برای نوآوری کردن در ظاهر مدل مو باب خود، مانند کیت بلانشت استایل کوتاه آن را امتحان کنید. بلندی تا بالای استخوان فک برای این مدل مو زیباست.

 مدل موی گایله کینگ

گایله کینگ با اضافه کردن کمی چتری به مدل مو باب شگی خود نشان داد که چگونه باید به استایلی مدرن حال و هوایی کلاسیک داد.

مدل موی رابین رایت

موهای خود را مانند رابین رایت کوتاه کرده و با استفاده از اسپری نمک به استایل مو خود حالت بدهید.

 مدل موی جسیکا لنگ

برای موهای خود فر باز انجام دهید و سپس از پماد مو روی پایین موها استفاده کرده تا مانند موهای جسیکا لنگ حجیم و زیبا بماند.

الن بارکین

مدل مو کج و بلوند شده الن بارکین وقعاً حسادت همه را بر می‌انگیزد.

مدل موی آلفری وودارد

مدل مو تا چانه و فرق کج آلفری وودارد نمونه‌ای بارز از مدل باب شگی شیک است.

دل مو باب بلند و شگی مگ رایان

مدل مو باب بلند و شگی مگ رایان که صورت او را قاب گرفته و به صورت ویو حالت داده شده است، همیشه به روز خواهد بود.

 مدل موی جین فوندا

شاید مدل مو باب چند لایه جین فوندا نیاز به رسیدگی و حالت دادن روزانه داشته باشد اما من فکر می‌کنم که واقعاً ارزشش را دارد.

بیشتر بخوانید: انواع مدل کوتاهی مو متناسب با ۵ فرم صورت

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *