Subscribe Now
Trending News

مقالات

طب سنتی و گیاهان دارویی

بررسی مهم ترین خواص توت مار در طب سنتی 

بررسی مهم ترین خواص توت مار در طب سنتی

توت مار، با نام علمی Actaea racemosa، یک گیاه گلدار است که عمدتا در مرکز و جنوب آمریکای شمالی یافت می شود اگر چه این گیاه می تواند تا ارتفاع دو متر رشد کند و دارای گل های زرد و سفید باشد، اما بخش قابل توجهی از آن در زیر زمین و در ریشه یافت می شود. خواص توت مار برای قرن ها توسط بومی های آمریکایی به منظور درمان بیماری ها استفاده شده است. ادعا های زیادی در مورد ویژگی های دارویی این گیاه وجود دارد که بسیاری از آنها از نظر علمی اثبات نشده اند. برای آشنایی بیشتر با این گیاه، با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

خواص توت مار

ضد التهابی

یکی از مهم ترین خواص توت مار ویژگی های ضد التهابی است. دانشمندان سوئدی اعتقاد دارند که این خاصیت توت مار به دلیل داشتن مقادیر قابل توجه ای اسید سالیسیلیک است. همین خواص ضد التهابی است که باعث می شود از توت مار برای درمان بیماری های مانند آرتیت استفاده شود. متاسفانه آرتریت که یک بیماری مفصلی است، این روز ها در حال گسترش است. به طوری که از هر 5 نفر، 3 نفر در کهنسالی بدان مبتلا می شوند. مکمل های توت مار می توانند به کسانی که از آرتریت رنج می برند، کمک کند.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
خواص گل ساعتی چه تاثیراتی بر روی سلامتی دارد؟

کاهش علائم یائسگی

تحقیقات ترکیبات استروژن مانند توتمار را به علائم یائسگی خفیف تر مرتبط کرده است یکی از مهم ترین مشکلاتی که خانم ها بعد از دوران یائسگی با آن رو به رو می شوند، اختلال در تولید استروژن می باشد. امروزه برای کاهش علائم یائسگی از هورمون درمانی استفاده می کنند که در نوع خود خطرناک است و می تواند مشکلات جانبی ای را ایجاد کند. استفاده از خواص توت مار در غالب مکمل های غذایی می تواند یک روش جایگزین عالی برای هورمون درمانی باشد. سایر آزمایشات ادعا می کنند که این گیاه می تواند به کاهش گرگرفتگی و عرق شبانه نیز کمک کند.

خواص خارشتر در طب سنتی و درمان بیماری ها
بیشتر بخوانید

بهبود سلامت گوارش

در سال های اخیر گرایش مردم بیشتر به سمت استفاده از غذاهای فراروی شده و فست فود سوق پیدا کرده است. همین موضوع باعث شده تا مشکلات گوارشی هر روز افزایش پیدا کنند. یکی از موادی که می تواند به بهبود سلامت گوارش منجر شود، توت مار است. این گیاه می تواند کارایی جذب مواد مغذی را بهبود بخشد و به از بین بردن مواد زائد کمک کند. همین موضوع باعث شده است تا توت مار یک درمان عالی برای مشکلاتی مانند یبوست و زخم معده بشمار بیاید. نفخ، گرفتگی معده، بیماری صبحگاهی و حالت تهوع، از دیگر مشکلاتی هستند که می توان با استفاد هز خواص توت مار برطرف کرد.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
خواص سرخارگل ، تقویت سیستم ایمنی و سلامت پوست

خواص توت مار

مدیریت درد

خواص مسکنی این گیاه باعث شده تا از آن در برطرف کردن برخی مشکلات استفاده شود. شاید از میان مهم ترین آنها بتوان به چرخه های قاعدگی دردناک اشاره کرد. جالب است بدانید که برای سال ها بومی های آمریکایی از این گیاه برای تسهیل کردن درد زایمان استفاده می کرده اند. دانشمندان دریافته اند که خواص توت مار می تواند باعث انقباضات رحم شود و به همین سبب فرایند زایمان را تسریع ببخشد.

جلوگیری از سرطان

در سال 2017 دکتر ماریس پرز در طی انجام آزمایشات ضد سرطانی خود متوجه نکته ای بسیار مهم شد. او دریافت که سلول های سرطانی به محض برخورد با عصاره توت مار رشدشان متوقف شده و بعد از چند روز از بین می روند. او ابتدا تصور می کرد که این خاصیت توت مار به دلیل وجود برخی از آنتی اکسیدان های رایج می باشد اما سپس دریافت که این ویژگی به دلیل وجود اسیدی به اسم کورتالیون می باشد. این کشف به حدی مهم بود که دکتر ماریس را جزو نامزد های نهایی نوبل پزشکی قرار داد.

آشنایی با مهم ترین خواص زغال اخته در طب سنتی
بیشتر بخوانید

منبع: https://asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

بهبود سلامت گوارش فواید توت مار کاهش علائم یائسگی

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *