Subscribe Now
Trending News

مقالات

طب سنتی و گیاهان دارویی

بررسی خواص چای ماری‌جوآنا در طب سنتی 

بررسی خواص چای ماری‌جوآنا در طب سنتی

همان طور که می دانید ماری‌جوآنا ترکیبی است که از گیاه شاهدانه به دست می‌آید. بسیاری این گیاه را با نام‌هایی مانند گل، علف و مرجان می‌شناسند. عمده شهرت ماری‌جوآنا به دلیل خواص روان گردان آن است و به همین دلیل مصرف ماری‌جوآنا در بسیاری از کشورهای دنیا ممنوع می‌باشد و از آن به عنوان یک ماده مخدر یاد می‌شود. اما این گیاه خواص و فواید درمانی زیادی نیز دارد اگر به اندازه کافی از آنها استفاده شود. معمولاً نسخه‌های درمانی که با استفاده از این گیاه تجویز می‌شوند، باید تحت نظر یک دکتر معتبر باشد. چای ماری‌جوآنا از جمله مهم‌ترین محصولاتی است که به استفاده از این گیاه تهیه می‌شود. ما در این مقاله شما را با برخی از مهم‌ترین خواص چای ماری‌جوآنا آشنا می‌کنیم.

چای ماری‌جوآنا

خواص چای ماری‌جوآنا

همان طور که اشاره شده از خواص این نوشیدنی می‌توان برای درمان بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات استفاده کرد. تا به امروز آزمایش‌های فراوانی بر روی این گیاه صورت گرفته است که برخی از آنها نشان می‌دهد که در ماری‌جوآنا می‌توان بسیاری از ترکیب‌های مفید را یافت کرد که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به مواردی مانند تتراهیدروکانابینول، کانابیدیول، تتراهیدروکانابیوارین و کانابینول اشاره کرد. البته دز مصرفی این ترکیبات بسیار مهم است چرا که اگر از حد مجاز تجاوز کند، عوارض جانبی گسترده‌ای شما را تهدید می‌کند.

کاهش استرس و اضطراب

یکی از مهم‌ترین خواص چای ماری‌جوآنا کاهش استرس و اضطراب می‌باشد. فعالیت روانی ترکیب THC در بدن دارای اثرات خلق و خو و انتقال دهنده عصبی است، به این معنی که چای ماری‌جوآنا می‌تواند سطح هورمون‌های استرس را کاهش دهد و اضطراب را کم کند. معمولاً روان‌پزشک‌ها برای درمان افرادی که از افسردگی فصلی، افسردگی خفیف و استرس مزمن رنج می‌برند از این چای استفاده می‌کنند. در بسیاری از داروخانه‌های دنیا می‌توانید چای‌های کیسه‌ای که میزان مجاز از این گیاه را دارند، تهیه کنید. بهتر است از استفاده خودسرانه خودداری کنید.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
آشنایی با خواص بومادران در طب سنتی

کاهش فشار حون بالا

یکی دیگر از خواص درمانی که به استفاده از این چای نسبت داده‌اند، کاهش فشار خون بالا است. فشار خون بالا یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌های قلبی است که اگر به موقع تشخیص داده نشود، منجر به مرگ می‌شود. متأسفانه این بیماری هیچ گونه نشانه‌ای ندارد و از همین رو به آن لقب قاتل خاموش را داده‌اند. مشاهدات نشان می‌دهد که مصرف این چای می‌تواند به گشاد کردن رگ‌های خونی کمک کند. به همین دلیل، جریان خون به راحتی عبور کرده و در نتیجه فشار خون کاهش پیدا می‌کنند. بسیاری این ویژگی چای ماری‌جوآنا را با عنصر پتاسیم مقایسه می‌کنند.

بررسی کامل خواص رزماری در طب سنتی
بیشتر بخوانید

بهبود مشکلات شناختی

چای ماری‌جوآنا

کانابینوئیدهای موجود در چای ماری‌جوآنا موجب تحریک فعالیت‌های شناختی شده و THC به طور مستقیم با بهبود حافظه و قدرت تمرکز در تعدادی از مطالعات ارتباط دارد. این نتایج بسیار هیجان انگیز می‌باشد چرا که دانشمندان باور دارند می‌توانند با استفاده از آن بالاخره یکی از رایج‌ترین بیماری‌های شناختی یعنی آلزایمر را درمان کنند. بررسی یک تحقیق نیز نشان می‌دهد در مناطقی که استفاده از گیاه شاهدانه رایج است، نرخ بیماری‌های شناختی مانند زوال عقل و آلزایمر بسیار پایین‌تر از حد استاندارد می‌باشد.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
هر آنچه باید از خواص کتیرا در طب سنتی بدانیم

درمان اختلالات خواب

آمارهایی که در سال 2015 توسط موسسه بهداشت و سلامت ایالات متحده منتشر شده نشان می‌دهد که بیش از 35 درصد آمریکایی‌ها از بی خوابی یا سایر اختلالات خواب رنج می‌برند. دانشمندان باور دارند که مهم‌ترین دلیل برای این موضوع تنش‌های عصبی و استرس می‌باشد. همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، استفاده از این چای می‌تواند عوامل استرس زا را از بین ببرد. به همین دلیل افرادی که از بی خوابی رنج می‌برند می‌توانند با مشورت دکتر خود قبل از خواب مقداری از این چای را مصرف کنند. این چای می‌تواند مانند یک آرام بخش (بسته به دز مصرفی) عمل کند.

افزایش وزن

رایج‌ترین خاصیتی که شاهدانه دارد و تقریباً هر کسی از آن مطلع است، افزایش اشتها می‌باشد. این موضوع برای کسانی که قصد دارند وزن خود را افزایش بدهند خبر بسیاری خوبی است. معمولاً افرادی که تحت شیمی درمانی قرار می‌گیرند، از این چای استفاده می‌کنند چرا که فرایند درمان آنها به شدت سخت بوده و باعث کاهش وزن سریع می‌شود. همان طور که می دانید شاهدانه بر روی اعصاب تأثیر می‌گذارد. دانشمندان دریافته‌اند که مصرف این جای باعث می‌شود سیگنال گرسنگی در بدن توسط مغز صادر شود. به همین دلیل، ماری‌جوآنا باعث افزایش اشتها می‌شود.

سیب‌زمینی شیرین ، بهبود هضم و کنترل دیابت
بیشتر بخوانید

منبع: https://asanteb.com

4.8/5 ( 4 نظر )
برچسب ها

افزایش وزن خواص گیاهان دارویی کاهش فشار خون

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *