Subscribe Now
Trending News

مقالات

طب سنتی و گیاهان دارویی

خواص فندق ، کنترل دیابت و جلوگیری از سرطان 

خواص فندق ، کنترل دیابت و جلوگیری از سرطان

فندق یکی از پر مصرف ترین خشکبار است که از درختان بزرگ و وسیعی به اسم Corylus به دست می آید. این دانه ها معمولا قطری به طول 15 تا 25 میلی متر دارند. پوست فندق سفت بوده و معمولا کروی شگل است. با اینکه این خشکبار در بسیاری از مناطق دنیا مشاهده می شود، اما کشور هایی مانند ترکیه، ایتالیا، یونان و گرجستان به صورت گسترده ای فندق را صادر می کنند. جالب است بدانید که 75 درصد فندق دنیا در ترکیه تولید می شود. خواص فندق از نظر پزشکی بسیار مفید است و از همین رو از این خشکبار در ساخت بسیاری از داروها و مواد بهداشتی استفاده می شود.

خواص فندق

کنترل دیابت

هنگام برنامه ریزی رژیم غذایی دیابتی، مهم است که بر روی انتخاب چربی های تک ملکولی بیش از چربی های ترانس یا چربی های اشباع تمرکز کنید. فندق یکی از مهم ترین منابع این چربی های خوب محسوب می شود. این چربی ها نه تنها باعث افزایش وزن نمی شوند، بلکه به کنترل دیابت نیز کمک می کنند. در یک تحقیق سال 2015 که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شد، نتایج جالبی در مورد نحوه واکنش افراد دیابتی در هنگام تکمیل رژیم غذایی روزانه آنها با آجیل ها صورت گرفت. نتایج نشان می داد که مصرف آجیل ها از جمله قندق باعث کاهش سطح کلسترول می شود. متغیر تعجب آور این بود که دوزهای فندق بالاتر تأثیر قویتری بر دیابت داشتند و چربی خون افراد دیابتی را نسبت به افراد سالم بیشتر کاهش می دادند.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
چای دارجیلینگ و ویژگی‌های درمانی آن

تقویت سلامت قلب

آجیل ها معمولا بهترین مواد برای مبارزه با بیماری های قلبی به شما می روند و خواص فندق نیز از این قضیه مستثنی نیست. ویتامین ها و مواد معدنی موجود در فندق کارایی قلب را افزایش می دهند. به غیر از منبع خوب فیبر، آنها حاوی مقدار زیادی اسیدهای چرب غیر اشباع هستند که باعث کاهش کلسترول LDL (نوع بد) و افزایش کلسترول HDL (نوع “خوب”) می شود. مطالعات انجام شده توسط انجمن آمریکایی تغذیه و منتشر شده در مجله تغذیه اروپا نشان داد که رژیم های غذایی حاوی فندق و سایر آجیل ها باعث کاهش کلسترول LDL، کاهش التهاب و بهبود چربی های خون می شوند.

انواع ریشه ها و مزاج آنها
بیشتر بخوانید

مملو از خواص آنتی اکسیدانی

تمام ویتامین ها و مواد معدنی موجود در فندق جزو آنتی اکسیدان ها محسوب می شوند. آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد در بدن را از بین می برند و به جلوگیری از بیماری های مزمن مانند سرطان و بیماری های قلبی کمک می کند. فندق ها یک منبع عالی ویتامین E هستند که به کاهش پیری و بیماری کمک کرده و التهاب را کاهش می دهند. یکی دیگر از خواص فندق این است که تقریبا تمام نیاز روزانه شما به منگنز را فراهم می کند که البته آنتی اکسیدان نیست اما عامل مهمی برای آنزیم ها بشمار می رود. فندق همچنین دارای بالاترین میزان پروانتوسیانیدین (PAC)، یک نوع پلی فنول است که تنها در غذاهای مانند شراب قرمز و شکلات تیره وجود دارد.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
لوبیا سیاه و بررسی 5 مورد از فواید برتر آن

خواص فندق

تقویت مغز

فندق باید به عنوان یک نیروگاه تقویت مغز در نظر گرفته شود. آنها پر از عناصری هستند که می توانند مغز و عملکرد شناختی را بهبود بخشند و کمک کنند تا احتمال ابتلا به بیماری های دژنراتیو کاهش پیدا کند. با توجه به سطوح بالای ویتامین E، منگنز، تیامین، فولات و اسید های چرب، رژیم غذایی حاوی فندق می تواند مغز شما را تیز و در بهترین حالت نگه دارد. سطح بالای ویتامین E با کاهش مشکلات شناختی همراه است و همچنین می تواند نقش مهمی در پیشگیری و درمان بیماری های ذهنی مانند آلزایمر، دمانس و پارکینسون داشته باشد.

خواص فندق و جلوگیری از سرطان

با توجه به تعداد زیادی از آنتی اکسیدان های فندق، آنها غذاهای ضد سرطانی مهمی هستند. ویتامین E به عنوان بهترین مکمل پیشگیری از سرطان شناخته می شود. مطالعات نشان داده اند که قابلیت های ویتامین E برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات، پستان، روده بزرگ و ریه، و نیز جلوگیری از رشد جهش ها و تومورها مناسب است. در مطالعات دیگر، ترکیبات پیچیده منگنز فعالیت بالقوه ضد تومور را نشان دادند. به عنوان مثال، تحقیقات انجام شده توسط دانشکده شیمی و مهندسی در دانشگاه جیانگ سو در چین که در مجله Biochemical Inorganic منتشر شده است نشان می دهد که منگنز می تواند ” یک ترکیب پیچیده ضد تومور برای هدف قرار دادن میتوکندری” باشد.

خواص گواوا ، جلوگیری از سرطان و درمان سرماخوردگی
بیشتر بخوانید

منبع: https://asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

جلوگیری از سرطان سلامت قلب فواید فندق

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *