Subscribe Now
Trending News

مقالات

پوست و زیبایی

بهترین مدل مو برای فرم صورت شما 

بهترین مدل مو برای فرم صورت شما

هنگامی که نوبت به انتخاب کردن مدل مویی جدید می‌رسد، فرم صورتتان یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید آن را در نظر بگیرید. گذشته از همه اینها، شما می‌توانید زیباترین مدل جدید کوتاهی را انتخاب کنید اما اگر آن مدل مو به صورت شما نیاید، دیگر خبری از تصویر رویایی که از خودتان بعد از کوتاهی داشتید، نیست. پس به جای اینکه به سراغ انتخاب آخرین مدل موی ترند شده بروید، سعی کنید مدل موی مناسب فرم صورت خودتان را انتخاب کنید. مهم نیست که صورت شما مستطیلی شکل، لوزی، مربع یا دایره، مثلث، قلبی یا الماسی شکل باشد، مدل کوتاهی مناسب در حالی که بهترین ویژگی‌های صورت شما را برای داشتن ظاهری تحسن برانگیز و کامل به نمایش می‌گذارد، ماهرانه صورت شما را نیز قاب می‌گیرد و آن را متناسب می‌کند.

در این مقاله می‌خوانیم:

1.فرم صورت من چیست؟

2.مدل کوتاهی مو برای صورت‌های مستطیلی

3.مدل کوتاهی مو برای صورت‌های بیضی

4.مدل کوتاهی مو برای صورت‌های مربع

5.مدل کوتاهی مو برای صورت‌های قلب شکل

6.مدل کوتاهی برای صورت‌های الماسی شکل

7.مدل کوتاهی مو برای صورت‌های گرد

8.مدل کوتاهی مو برای صورت‌های مثلثی

9.بهترین مدل‌های کوتاهی مو برای انواع فرم‌های صورت

فرم صورت من چیست؟

قبل از اینکه بتوانید بیشترین مدل مویی که به شما می‌آید را پیدا کنید، باید مشخص کنید که فرم صورت شما چگونه است. به این منظور، سعی کنید عکسی بگیرید که در آن صورتتان رو به دوربین باشد و موهایتان را محکم از پشت بسته باشید. سپس براساس عکسی که گرفتید، به دنبال شبیه‌ترین فرم به صورتتان بگردید. راه دیگر این است که صورت خود را اندازه گیری کنید، بر پهنای پیشانی خود، استخوان‌های گونه و استخوان فک و طول صورتتان از پیشانی تا چانه تمرکز کنید تا نسبت اندازه‌های قسمت‌های مختلف صورتتان را پیدا کنید. با انجام این کار، متوجه خواهید شد که فرم صورت شما با کدام یکی از فرم‌های صورت یکسان است. برای مثال اگر طول و عرض صورت شما یک اندازه باشد، به احتمال زیاد صورت شما مربع یا دایره شکل است و اگر عرض صورت شما از سمت پیشانی به استخوان فک پهن‌تر می‌شود، احتمالاً فرم صورت شما مثلثی است.

انواع شکل صورت - قلبی، مستطیلی، مربعی، مثلثی ، بیضی

مدل کوتاهی مو برای صورت‌های مستطیلی

آن دسته از کسانی که فرم صورتشان مستطیلی شکل است باید بر روی گرد کردن ظاهر فک تیز و پیشانی خود کار کنند، البته بدون اینکه صورت خود را کشیده‌تر کنند. برای مثال یک مدل کوتاهی تکه تکه ماهرانه، در حالی که گوشه‌های صورت شما را می‌پوشاند، می‌تواند ظاهر استخوان‌های گونه شما را بهتر کند. هرچند، باید مراقب باشید که از استایل‌های بیضی شکل و کشیده دوری کنید زیرا ظاهر صورت شما را کشیده‌تر می‌کند. اگر می‌خواهید مدل بلند برای موهای خود انتخاب کنید، سعی کنید آنها را به صورت پف کرده، حالت‌دار یا فر  مدل بدهید که پهنای صورت شما را بیشتر و کناره‌های تیز صورت شما را گردتر می‌کند. برای جمع کردن موهایتان نیز مدل‌های جمع شده غیررسمی که در پایین گردن جمع می‌شوند را به جای موهای جمع شده بالا انتخاب کنید تا صورتتان کشیده‌تر نشود و همچنین استایل‌های گرد و زیبا را انتخاب کنید که استخوان فک شما را برجسته‌تر نشان می‌دهد. هنگامی که می‌خواهید مدل برای چتری انتخاب کنید، چتری نازک، بدون زاویه و گرد یا پرده مانند را به جای استایل‌های مربع شکل، صاف و یک دست انتخاب کنید.

۵ روش برای دستیابی به پوستی نرم و لطیف با شیر
بیشتر بخوانید

مدل کوتاهی مو برای صورت‌های مستطیلی

 بیشتر بخوانید: کانتور کردن مو: موهایتان بر اساس فرم صورتتان رنگ کنید 

مدل کوتاهی مو برای صورت‌های بیضی

اگر فرم صورت شما بیضی شکل است، باید خودتان را آدم خوش شانسی به حساب بیاورید. به دلیل تناسب خوبی که فرم صورت شما دارد، صورت‌های بیضی شکل می‌توانند برای انواع مختلف مدل کوتاهی مو مناسب باشند. هرچند، اگر به دنبال داشتن استایلی تاثیرگذار هستید، باید انتخاب کردن موی بلند موج‌دار یا موی پسرانه کوتاه و لایه لایه را در نظر داشته باشید. مدل موی باب کوتاه و بلند یک تکه با لایه‌های کم به طور خاص برای آن دسته از خانم‌هایی که صورت بیضی شکل دارند و از موی کوتاه خوششان می‌آید، بسیار شیک است. از طرفی دیگر اگر شما موی بلند را ترجیح می‌دهید، استایلی را برای موهایتان انتخاب کنید که لایه‌های بسیار کم دارد و حالت آن موج‌دار یا فر است تا مانع از کشیده شدن صورتتان شود. شما همچنین می‌توانید از جنس طبیعی موی خود برای انتخاب کردن مدل کوتاهی کمک بگیرید.

مدل کوتاهی مو برای صورت‌های بیضی

مدل کوتاهی مو برای صورت‌های مربع

ویژگی‌های صورت مربع شکل پیشانی پهن، استخوان‌های پهن گونه و استخوان فکی برجسته است. بنابراین اگر شما صورتی به فرم مربع دارید، حتماً باید مدل کوتاهی را انتخاب کنید که این ویژگی‌ها را ملایم‌تر می‌کند تا ظاهری تحسین برانگیز داشته باشید. برای مدل مویی که تکمیل کننده صورت استخوانی شما باشد، استایل فرق کج را در نظر داشته باشید که فرم مربعی صورت شما را خنثی می‌کند. موی بلند با لایه‌های کم نیز می‌تواند برای شما زیبا باشد و کمک می‌کند تا کناره‌های صورت شما گرد به نظر بیاید. اگر از مدل موی کوتاه خوشتان می‌آید، مدل موی باب کوتاه و لایه لایه را در نظر بگیرید. اما به یاد داشته باشید که به مدل موی خود چتری کج اضافه کنید که توجه‌ها را از سمت استخوان فک شما به سمت استخوان‌های گونه‌تان می‌برد.

ریزش مو بعد از زایمان
بیشتر بخوانید

مدل کوتاهی مو برای صورت‌های مربع

مدل کوتاهی مو برای صورت‌های قلب شکل

اگر فرم صورت شما به صورت قلب است، ویژگی‌های صورت شما داشتن پیشانی و استخوان گونه پهن با خط فک و چانه‌ای باریک است. اگر فرم صورت شما اینگونه است، باید هدف شما متناسب کردن فرم صورتتان باشد با مدل‌های کوتاهی که پهنای پیشانی شما را کم و پهنای نیمه پایینی صورت شما را بیشتر می‌کند. برای مثال مدل موی بلند با فرق کج در حالی که قسمت پیشانی شما را باریک‌تر نشان می‌دهد، باعث می‌شود تا نگاه‌ها به نیمه پایینی صورتتان دوخته شود. شما همچنین می‌توانید در این مدل مو، موها را از زیر گوش فر یا موج‌دار کنید تا کناره‌های فک شما را با صورتتان را متناسب کند. انتخاب دیگر، مدل موی پیکسی کج است که پایین آن حالت‌دار است که این مدل مو نیز می‌تواند با صورت قلبی شکل شما فوق‌العاده به نظر برسد، همین‌طور مدل موی باب کوتاه یا بلند که به طور قطع فک شما را پرتر و برجسته‌تر می‌کند.

مدل کوتاهی مو برای صورت‌های قلب شکل

مدل کوتاهی برای صورت‌های الماسی شکل

صورت‌های الماسی شکل صورت‌های زاویه‌دار هستند که ویژگی‌های آن پیشانی و استخوان فک باریک با استخوان‌های گونه‌ای که پهن‌ترین قسمت صورت است. برای داشتن ظاهری زیبا، آن دسته از خانم‌هایی که صورت الماسی شکل دارند باید هدفشان گرد کردن زاویه‌های تیز استخوان‌های گونه و متعادل کردن آنها باشد. برای داشتن صورتی بدون زاویه‌تر، کوتاهی متوسط یا بلند را به همراه ویو بهم ریخته و فرق بسیار کج برای موهای خود انتخاب کنید. از طرفی دیگر اگر می‌خواهید ظاهر فک خود را پهن کنید، مدل کوتاهی باب که بلندی آن تا چانه شما باشد، بهترین مدل برای شماست. همچنین فراموش نکنید که برای اینکه استخوان‌های گونه خود را به رخ دیگران بکشید و ظاهر پیشانی خود را پهن کنید، می‌توانید مدل موی دم اسبی را امتحان کنید که محکم بسته شده است.

مدل کوتاهی برای صورت‌های الماسی شکل

مدل کوتاهی مو برای صورت‌های گرد

صورت‌هایی که فرم گرد دارند معمولاً اندزه یکسان طول و عرض صورت و گونه‌هایی گرد و برجسته از ویژگی‌های آنها است. بنابراین مناسب‌ترین مدل مو برای خانم‌هایی که صورت گرد دارند، آن مدل موهایی است که به صورت زاویه و حالت می‌دهد. به طور خاص، موهای بلند لایه لایه و مدل موی پیکسی بهم ریخته به اینگونه صورت‌ها بهتر می‌آید. اگر می‌خواهید مدل موی لایه لایه را انتخاب کنید، آن مدل بلندی را انتخاب کنید که لایه‌های خیره کننده آن جایی اطراف استخوان فک آغاز می‌شود. شاید شما بخواهید چتری کج یا یک طرفه را نیز به مدل موی خود اضافه کنید که بلندی آن تا چشمانتان است و کمک می‌کند تا صورتتان کشیده به نظر بیاید. اگر به این قضیه فکر می‌کنید که چه مدل موهایی را نباید انتخاب کنید، باید به شما بگوییم که از انتخاب این مدل موها خودداری کنید: مدل موی باب و مدل‌های کوتاهی یک تکه با لایه‌های کوتاه که می‌توانند صورت گرد شما را مانند بالون کنند و موهای یک دست فر که همچنین می‌تواند ظاهر صورت شما را گردتر کند.

لایه‌برداری کردن پوست سر اینطوریه!
بیشتر بخوانید

مدل کوتاهی مو برای صورت‌های گرد

مدل کوتاهی مو برای صورت‌های مثلثی

ویژگی‌های صورت‌های مثلثی شکل داشتن استخوان فکی برجسته است که از پیشانی پهن‌تر است و چانه‌ای که فرم آن مربع یا صاف است. به همین منظور، برای خانم‌هایی که صورتشان مثلثی است، باید مدل مویی انتخاب شود که فک را متناسب صورت کند و قسمت پایینی صورت که بزرگ است را کوچک کند. برای اینکار، مدل کوتاهی را انتخاب کنید که لایه لایه است و باعث می‌شود که قسمت‌های بزرگ صورت شما کمتر در چشم بیایند. هرچند حتماً باید از آرایشگر خود بخواهید که لایه‌های موهای شما را تا جایی اطراف چشم و استخوان‌های گونه یا استخوان ترقوه کوتاه کند، زیرا اگر بلندی آنها تا چانه باشد توجه‌ها را به فک شما جلب می‌کند. به همین ترتیب مدل‌های کوتاهی باب صاف که فک شما را مرکز توجه قرار می‌دهد، انتخاب نکنید. اگر مدل موی کوتاه را ترجیح می‌دهید، به جای مدل‌های بلند، مدل‌های پیکسی درهم ریخته را امتحان کنید. هنگامی که صحبت از چتری می‌شود، چتری کج زیاد یا کم پشت به صورت شما بیشتر می‌آید در حالی که نباید چتری پر و بلند کج را انتخاب کنید.

مدل کوتاهی مو برای صورت‌های مثلثی

بهترین مدل‌های کوتاهی مو برای انواع فرم‌های صورت

مستطیل: کوتاهی لایه لایه، موی موج‌دار یا فر، مدل موی جمع شده غیررسمی و پایین گردن، چتری‌های گرد یا مدل پرده‌ای.

بیضی: باب یک تکه کوتاه یا بلند با لایه‌های کم، موهای حالت‌دار یا فر بلند.

مربع: استایل فرق کج، موی بلند با لایه‌های کم و سبک، مدل باب لایه‌ای و کوتاه، چتری کج.

قلب: موی بلند کج، موی فر یا حالت‌دار که از زیر گوش شروع می‌شود، مدل پیکسی کج، مدل باب کوتاه و بلند.

الماس: مدل کوتاهی بلند یا متوسط که ویو بهم ریخته است، موی خیلی کج، مدل باب که بلندی آن تا روی چانه است، مدل دم اسبی.

گرد: مدل کوتاهی بلند، مدل پیکسی بهم ریخته، چتری کج.

مثلث: لایه‌ها مو که بلندی آن تا چشم/استخوان‌های گونه یا ترقوه است، مدل پیکسی درهم ریخته، چتری کج.

 

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *