Subscribe Now
Trending News

مقالات

طب سنتی و گیاهان دارویی

هر آنچه که باید از خواص نارون قرمز بدانیم 

هر آنچه که باید از خواص نارون قرمز بدانیم

نارون قرمز که در کتب متون طب سنتی با نام های شجره البق و دردار نیز شناخته می شود، مشهور ترین گونه از سرده نارونیان می باشد. زیستگاه اصلی این نارون، آمریکای شمالی می باشد. اینگونه از نارون، بیش از چند صد سال است که توسط سرخپوستان به منظور ساخت دارو ها و درمان بیماری ها استفاده می شود. در قرت 19 به دلیل قطع درختان نارون برای احداث جاده های بین ایالتی، تقریبا این گونه تا نقطه انقراض نیز پیشرفت. خواص نارون قرمز باعث شده است تا دانشمندان زیادی در مود این گونه مفید تحقیقات زیادی انجام دهند.

خواص نارون قرمز

خواص نارون قرمز

درمان مشکلات گوارشی: به نظر می رسد خواص نارون قرمز علائم یبوست و IBS را بهبود می بخشد. محققان دانشکده پزشکی دانشگاه ایالاتی فلوریدا در یک آزمایش بالینی ، از عصاره نارون قرمز به منظور تسکین مشکلات گوارشی مانند یبوست، مسمویت، نفخ و رفلاکس معده، استفاده شد. نتایج آزمایش شگفت آور بود. تمام کسانی که به صورت روزانه از این عصاره استفاده کرده بودند، گزارش دادند که علائم و شدت بیماری شان کاهش پیدا کرده است. نارون قرمز یکی از مهم ترین دارو های سرخپوستی برای کاهش درد های موضعی شکم نیز می باشد. امروزه در ساخت مکمل های دارویی ورم معده، از نارون قرمز استفاده می شود.

کمک به کاهش وزن: از آنجایی که نارون قرمز توانایی بهبود هضم را دارد، این فرآیند می تواند به کاهش وزن کمک کند. محققان کالج کایروپراکتیک نیویورک در یک آزمایش از داوطلبان 20 تا 25 ساله که قصد داشتند وزن کم کنند، استفاده کرد. همه شرکت کنندگان در وعده های غذایی، مقدار مشخصی کالری دریافت می کردند.  1200 تا 1400 کالری روزانه برای زنان و 1600 تا 1800 کالری روزانه برای مردان. مکمل های غذایی حاوی آنزیم های گوارشی که برای تسهیل هضم، کاهش سطح کلسترول، افزایش میزان متابولیسم و در میان پروسه های التهابی، مورد استفاده قرار گرفتند، 30 دقیقه قبل از هر وعده غذا مصرف می شدند. بعد از اندازه گیری نتایج، مشخص شد این روش تنها توانسته بود در عرض یک هفته یک کیلو گرم را کاهش بدهد. سپس محققان از عصاره نارون قرمز استفاده کردند، این بار نتایج نشان می داد که شرکت کنندگان با همان میزان دریافت کالری، موفق با کم کردن 3 کیلوگرم در هفته شده اند.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
خواص بولدو، سم زدایی بدن و تقویت دستگاه ایمنی

کاهش استرس و اضطرابدر بسیاری از گیاهان ترکیبات فنولی وجود دارد که می توانند هیدروکسل آزاد کنند و از همین طریق با استرس و اضطراب مبارزه کنند. نارون قرمز یکی از منابع اصلی این فنول ها است. تحقیق انجام شده توسط موسسه فن آوری بیولوژیکی هیمالیا در هند با استفاده از روش های تحلیلی برای انجام تجزیه و تحلیل مواد مغذی مفصلی از هشت گیاه کمکی شامل نارون، ترشک میشی، باباآدم، رباببار ترکی، کاترپیلار، شبدر قرمز، سرخس بلوز و جلبک دریایی استفاده کرد. در نهایت، مطالعه نشان داد که کمک گیاهان عمدتا حاوی فنول است که ممکن است آنها را گزینه ای عالی برای از بین بردن استرس و اضطراب می کند.

خواص خارشتر در طب سنتی و درمان بیماری ها
بیشتر بخوانید

خواص نارون قرمز

جلوگیری از سرطان سینه: از آنجایی که سرطان پستان یکی از علل عمده مرگ و میر و هزینه های پزشکی در میان زنان است، اخیرا تحقیقات زیادی برای جلوگیری از آن صورت گرفته است. خواص نارون قرمز یکی از عمده امید های دانشمندان برای پیشگیری از این مشکل می باشد. پوست این درخت  یکی از محبوب ترین داروهای گیاهی برای درمان سرطان پستان، پیشگیری ثانویه، بهبود کیفیت زندگی و کنترل عوارض جانبی منفی درمان سرطان سنتی است. اگر چه هنوز مطالعات بیشتری نیاز است، اما عصاره نارون قرمز همراه با ریشه بابا آدم، ترشک میشی و شبدر قرمز ممکن است شرایط را برای زنان مبتلا به سرطان سینه بهبود بخشد و افسردگی، اضطراب و خستگی را بهبود بخشد. همچنین از آنجا که نارون قرمز  مزایای تقویت ایمنی و اثرات ضد التهابی دارد، ممکن است به کاهش درد در ارتباط با سرطان سینه کمک کند.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
لیست ویژگی‌های بی‌‎نظیر روغن گل یاس

کاهش شدت علائم پسوریازیس: مشاهدات نشان می دهد که خواص نارون قرمز می تواند به این بیماری کمک کند. این خبر بسیار خوبی است چرا که تاکنون درمان قطعی برای پسوریازیس پیدا نشده است. دانشمندان آمریکایی در طی یک آزمایش به پنج بیمار که به این بیماری دچار شده بودند، روزانه یک لیوان عصاره نارون قرمز دادند. در کنار این نوشیدنی، از آنها خواسته شد که از پروتکل رژیم غذایی، شامل میوه های تازه و سبزیجات، مقدار کمی پروتئین از ماهی و مرغ، مکمل های فیبر، روغن زیتون و اجتناب از گوشت قرمز، غذاهای فرآوری شده و کربوهیدرات های تصفیه شده استفاده کنند. بعد از گذشت دو ماه، علائم پسوریازیس در افراد کاهش چشمگیری پیدا کرده بود.

خواص آگریمونیا در طب سنتی را بیشتر بشناسید
بیشتر بخوانید

منبع: https://asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

جلوگیری از سرطان سینه درمان مشکلات گوارشی فواید نارون قرمز

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *