Subscribe Now
Trending News

مقالات

طب سنتی و گیاهان دارویی

آشنایی با خواص شیر خردل بر روی سلامتی 

آشنایی با خواص شیر خردل بر روی سلامتی

بیش از 2000 هزار سال است که از خواص شیر خردل استفاده می شود. گیاهانی که برای ساخت این محلول بکار برده می شوند شامل: گیاهان بومی مانند Asteraceae و گل های آفتاب گردان، هستند. 40 سال قبل از میلاد، دیسوکرتیس، فبلسوف و پزشک یونانی معروف، از این محلول برای درمان بیماران خود بهره می برده است. شیر خردل می تواند سموم را از بدن خارج کند و از همین رو برای بیماری هایی مانند سرطان، کلسترول بالا، دیابت، سنگ کلیه، اختلالات پوسیدگی، اثرات منفی شیمی درمانی، مصرف الکل، آسیب پوست و آکنه، مفید است. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با خواص شیر خردل بیشتر آشنا کنیم.

خواص شیر خردل

خواص شیر خردل

سم زدایی و بهداشت کبد: شیر خردل یکی از بهترین مواد برای بهداشت و سم زدایی کبد محسوب می شود. این محلول در حین اینکه سموم را از بدن خارج کرده، سلول های مرده را نیز جایگزین می کند. شیر خردل به صورت موثری بدن را از مضرات سموم شیمایی موجود در مواد غذایی، فلزات سنگین موجود در آب، آلودگی موجود در هوا و الکل، در امان نگه می دارد. کبد بزرگترین اندام داخلی ما است و از همین رو حفظ سلامتی آن بسیار حیاتی است. وضعیت خون ما در سراسر بدن وابسته به سلامت کبد ما است. به عنوان یک «تصفیه کننده خون»، کبد باید روزانه به طور فعالانه خون را پاک کند تا بتواند تقریبا هر سیستم بدن خود را حفظ کند.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
دانه‌های تاج خروس و آشنایی با فواید درمانی آنها

محافظت در برابر سرطان: خواص شیر خردل منبع خوبی از فلاونوئید آنتی اکسیدانی به نام سیلیمارین است که در واقع از چندین ترکیب دیگر فعال شناخته شده به عنوان فلاوولین ها تشکیل شده است. سیلیمارین با کاهش خطر ابتلا به سرطان همراه است با تقویت سیستم ایمنی، مبارزه با آسیب DNA و از رشد تومور ها جلوگیری می کند. محققان دانشگاه مینه سوتا در سال 2007 پس از بررسی مطالعات متعددی که شامل درمان های بالینی هستند، دریافتند که: “شواهد  قوی برای اثرات محافظتی و ضد سرطان زایی سیلیمارین، از جمله مهار رشد سلول های سرطانی در پروستات، پوست، پستان و سلول های گردنی وجود دارد.”

درمان آسم در طب سنتی با روش های گیاهی و علمی
بیشتر بخوانید

کاهش کلسترول: کتابخانه ملی ایالات متحده شیر خردل را یک ضد التهاب قوی در نظر گرفته است. خواص شیر خردل بوسیله کاهش التهاب، تمیز کردن خون و جلوگیری از آسیب استرس اکسیداتیو در داخل شریان ها، به پایین آمدن کلسترول کمک می کند. اگر چه هنوز تحقیقات بیشتری نیاز است، مشاهدان اولیه نشان می دهد که استفاده از سیلیمارین در روش های درمانی می تواند باعث پایین آمدن سطح کلسترول LDL شود. البته باید یاداور شویم که این خاصیت شیر خردل تنها به کمک کسانی می آید که به دیابت دچار هستند.

خواص شیر خردل

کنترل یا جلوگیری از دیابت: بر طبق مؤسسه ملی بهداشت، پژوهش های قانع کننده ای وجود دارد که نشان می دهد سیلیمارین مصرفی، به عنوان ماده شیمیایی اصلی موجود در شیر خردل، همراه با درمان های معمول، می تواند با کنترل گلیسمی به جلوگیری و مدیریت دیابت کمک کند. اثرات ارزشمند آنتی اکسیدان های موجود در شیر خردل در مطالعات تجربی و بالینی برای کمک به کاهش قند خون در بیماران مقاوم به انسولین گزارش شده است. یک مطالعه که در سال 2006 توسط گروه فارماکولوژی در موسسه گیاهان دارویی سوئد انجام شده است، نشان می دهد که بیمارانی که از سیلیمارین استفاده کرده اند، میزان قند خون ناشتا و سطح انسولین شان نسبت به سایرین بهبود بیشتری پیدا کرده است.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
هر آنچه باید از خواص گندم آلمانی بر روی سلامتی بدانید

جلوگیری از سنگهای صفراوی: کبد یک عضو اصلی گوارش است که تمام مواد مصرفی وارد به بدن را تصفیه می کند. از آنجا که کبد و سایر ارگان های گوارش مانند کیسه صفرا، پانکراس، روده ها و کلیه ها با یکدیگر همکاری می کنند، سلامت کبد باعث جلوگیری از ابتلا به سنگ کلیه و سنگ های صفراوی می شود. همان طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، حفظ سلامت کبد از مهم ترین خواص شیر خردل می باشد.

نحوه مصرف روغن گل رز + فواید آن
بیشتر بخوانید

اثرات ضد پیری: از آنجا که آنتی اکسیدان های موجود در شیر خردل بدن را از آسیب های رادیکال های آزاد حفظ کرده و همچنین باعث حذف آلاینده ها و زباله ها از خون و دستگاه گوارش می شود، می تواند فرایند پیری را کاهش دهد. این موضوع هم در مورد پوست شما و هم اندام های داخلی صدق می کند چرا که آنتی اکسیدان ها می توانند از بیماری های مزمن جلوگیری کنند.

منبع: https://asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

جلوگیری از دیابت فواید شیر خردل کاهش کلسترول

منبع مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *